Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti szeretitek a kisbéri...

Ti szeretitek a kisbéri félvér fajtájú lovakat? Nem zavar, hogy elmebajosak?

Figyelt kérdés
Nekem kisbéri félvérem van, de néha bizony megbánom, hogy őt vettük meg, annyi agybaja van. Például: egy éve minden nap a leponyvázott bálák mellett van karámban meg ott lovagolom, de még most is állandóan megijed tőle. El nem adom már, mert ahhoz túlságosan összeszoktunk meg megszerettem, de ha egyszer mégis más lovam lesz, az biztos, hogy soha nem lesz kisbéri. Ti szeretitek ezt a fajtát, eltűritek az állandó elmebajaikat?
2014. márc. 15. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Barátnőm kisbérije csődör és a világ egyik legtündéribb lova, imádnivaló, 17 éves, de a belovaglás idejét leszámítva még senki nem esett róla, terepbiztos, nyugodt, pici (5-6 éves) gyerekek simán lovagolgatják, oktatásban is dolgozik. Én is tőle tanultam meg mindent :) Nekem pl nagyon jó tapasztalataim vannak a kisbérikkel, vele különösen. :)
2014. márc. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem is kb van (kanca) és leszámítva azt a 3 évet miután megvettük mert akkor még kezdő voltam és meggyűlt vele néha a bajom (akkor volt 5 éves) mára már 13 éves és soha nem adnám el a legjobb lovam lett ilyen többet nem lesz... Karámba hibátlanul működik, néha lovagoltatok rajta, terepen elmegy kötőfékkel egyedül bárhol. Szóval kitartás, türelem és sok munka!
2014. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

És érkezik a következő válaszoló, akinek tündéri kisbérije van :D

Szóval azt nem mondanám, hogy a kisbéri lovak mind elmebajosak. Minden egyed más, nem a fajtán múlik, hogy elmebajosak-e vagy nem. A te lovad ezek szerint egy nehezen kezelhető kisbéri, de nem mind ilyen. Nekem eddig csak jó tapasztalataim voltak velük. :)

2014. márc. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Minden fajtában van szemesebb ló ,ami ijedezik. Ülj fel egy bepörgetett versenytelivérre ami hanyatvágódik csak úgy... Na azon kapaszkodhatnál tényleg.
2014. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lovastól, képzettségtől is függ, mennyire ijedezős a ló, mennyire hagyják rá és ahogy az utolsó írja, bármilyen fajtájú ló lehet szemes - és futott telivér is lehet nyugodt, intelligens. Én pl. gyakrabban ijedek meg, mint a telivérem. :)
2014. márc. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Z927 válasza:
Agybajos? Akkor Lipicait se vegyél! Egyébként ha megbánod, hogy őt választottad, nem is szereted igazán és ezt megérzi a ló. A leponyvázott bálától ne is csodálkozz, hogy megijed, főleg, ha a szél zörgeti a ponyvát. Maga a fajta egyébként relatíve könnyen kezelhető, ha tényleg össze tudsz vele hangolódni. Mint minden ló a kisbéri is szeret(ne) irányítani. A kölcsönös tiszteletre meg kell tanítani. Különösen jól lehet tanulni tőle az empátiát. De ne hagyd, hogy a fejedre nőjön. Meg kell tanulnia, ki a főnök, és ezt bizony sok munka kiérdemelni, de megéri. Az idő múlásával pedig egyre kezelhetőbb lesz. Nem szabad a közelébe menni, míg feszült vagy, mert megérzi és átveszi az ideget. Onnantól kezdve meg cs*szheted az aznapra ütemezett, tervezett közös tevékenységet.
2014. márc. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a te lovad agyas még nem jelenti azt, hogy az összes kisbéri az. Én sok kisbérin lovagoltam és egyik sem volt gyagyás, sőt szerintem egész nyugis fajta, ha normálisan van vele foglalkozva, szóval normál belovaglás és "használat" mellett.
2014. márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is ültem sok kisbérin, de minddel rossz tapasztalataim voltak, még az enyém közülük a legkevésbé "lovas alól kirohanós". És én is imádom nyáron, mert akkor nyugodt, nyakmadzaggal lehet lovagolni rajta, de ahogy kicsit rosszabb lesz az időjárás, alig bírok vele, pedig minden nap mozoghat, karámba is mehet, és zabot is alig kap.
2014. márc. 16. 10:52
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én kisbérim is eléggé agyas, nem csak a tiéd :) De én nagyon szeretem minden hülyeségével együtt, mert egyébként meg jóindulatú. Még azért kicsit szokatlan, mert az előző lovam nem volt ijedős. Vannak rossz napjai, olyankor sokáig tart lenyugtatni, és a lovaglás se olyan nagy élvezet, de máskor meg teljesen nyugodt és kezelhető. Szerintem az is közrejátszik, hogy fiatal még. Meg hogy félig arab :D
2014. márc. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kisbéri és elmebaj? Háááát..... Mint minden fajtában, a kisbériben is előfordulhat éppen egy-egy dilisebb egyed, de a kisbériek legtöbbnyire nagyon kiegyensúlyozott idegrendszerrel, abszolút szuper munkakészséggel rendelkeznek. Katonai hátasnak lettek kitenyésztve, amibe az elmebaj nagyon nem fér bele... Egész életemben főként kisbérieken oktattam, türelmes, nyugodt, kiegyensúlyozott fajta....
2014. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!