Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti szeretitek a kisbéri...

Ti szeretitek a kisbéri félvér fajtájú lovakat? Nem zavar, hogy elmebajosak?

Figyelt kérdés
Nekem kisbéri félvérem van, de néha bizony megbánom, hogy őt vettük meg, annyi agybaja van. Például: egy éve minden nap a leponyvázott bálák mellett van karámban meg ott lovagolom, de még most is állandóan megijed tőle. El nem adom már, mert ahhoz túlságosan összeszoktunk meg megszerettem, de ha egyszer mégis más lovam lesz, az biztos, hogy soha nem lesz kisbéri. Ti szeretitek ezt a fajtát, eltűritek az állandó elmebajaikat?
2014. márc. 15. 22:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én is kisbérit lovagolok, nincs vele különösebb gondom. Sőt, kisbérin kezdtem futószáron, ő menős volt és érzékeny, de nem mondanám agybajosnak. Nagyon jó ló volt, mert az ember megtanult rajta helyesen ülni és nem szétrúgni az oldalát, mert ha keményen odaraktam volna a sarkam, helyből vágtázott volna. (Ismerős lova volt, nem iskolaló.) Szabadon haladó lovast igényelt, futószáron nem hülyült, semmi extra nem volt vele soha. A mostani kisbéri, akiről az elején szóltam meg halál nyugodt, már-már elalszik az ember alatt, ha nincs hajtva. Persze, neki is, mint minden lónak megvannak a dolgai, megijed a pályán a semmitől, de hát melyik ló nem játszik el ilyet? Soha nem vágott földhöz, nem bakolt, nem tette az agyát brutális szinten, szóval nincs bajom a kisbérivel :) Sőt. ha lovat vennék, elgondolkodnék a kisbérin, mint saját ló.
2014. márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
A kisbéri félvérek nem idegbajosok. Én is lovagoltam már kettőn és semmi bajom nem lett,és ráadásul ők a kedvenc lovaim a lovardából. Imádom ezt a fajtát :).
2014. ápr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én imádom őket!!! Rohadt jó lovak és nem egy egyénből indulok ki, több kisbérit is lovagoltam. Mind normális,kezes,nyugodt volt. Remek fajta hobbi kereten belül mindenhol megállja a helyét. Nem vagyok mégannyira profi lovas de ma például az edzőm simán elment edzésről úgy hogy ott hagyott minket,lovagoljunk. Persze fontos hogy honnét veszed milyet veszel mert minden fajtában vannak köcsög lovak. De én itt több mint 5 lóról beszélek és azt mind egy álom volt. Attól hogy te kifogtál egy hülyét mert mondjuk nem megfelelően jártál el vételnél még nem kell lehúzni egy az igenis JÓ fajtát, kezdőknek is ideális, mindenkinek csak ajánlani tudom!
2014. aug. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Azon kérdések egyike amin rendesen kiakadtam méghogy a kisbéri félvér elmebajos?! Oké hogy te nem tudsz bánni vele és nem értesz hozzá(mondjuk a ponyvától minden ló félne) attól még kikérem a fajta nevében hogy ezzel a jelzővel illesd, itt mindenki azt mondja jó lovak és nekik van igazuk. Nem is tudom minek kell neked ló, ha igazán szeretnéd nem érdekelne hogy milyen agybaja van, jó lovas alatt a leghülyébb ló is normális. Néha mindegyik megijed de ha ez sűrűn fordul elő ott a neveléssel, belovaglással és a lovassal van probléma. A ló nem ok nélkül fél. Ha én neked lennék én örülnék hogy ilyen lóra futott és eszem ágában nem lenne becsmérelni hanem inkább magamban keresném a hibát!!!
2014. aug. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!