Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A 3 karikás gag zabla sietős...

A 3 karikás gag zabla sietős lovakhoz is jó?

Figyelt kérdés

2014. márc. 16. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne a zablában keresd a féket rajta.
2014. márc. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem abba keresem most egy d zablával lovagolom az is jó csak kérdeztem. Egyébként attól szebben menne?
2014. márc. 16. 10:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsősorban a helyes idomítás segít, nem a zabla. De nekem is arabom van, és télen több kedve van menni, olyankor terepre 3 karikás pessoa zablával lovagolom, így egyszerűbb megfognom az első vágtánál, mikor nagyon megindul. Ennél durvább zablát viszont nem teszek rá, ha a pessoa zablával se tudom megfogni, akkor inkább kicsit lefutószárazom vagy lelovagolom bent a terep előtt. Nyáron meg elég hozzá a kétszer tört csikózabla, sőt, ha minden nap lovagolom, akkor a kötőfék is.


Egy ismerősömnek pedig egy nehezen kezelhető csődöre volt, terepről mindig hazavitte az istállóba vágtában. Ő feszítőzablára váltott, azóta eldobott száron lehet menni a lóval, és a legkisebb szármozdításra is reagál. Ő ezért nem cserélte vissza a csikózablára mikor megszűnt a probléma, mert nem kell meghúzni se a szárat, hangra megy a lova.


Szóval sokan ellene vannak a zablával való korrigálásnak. Én se értek azzal egyet, hogy erősebben kell húzni a száját, ha nem megy jól, mert az csak tönkreteszi a lovat, de néha beválhat a dolog, hozzáértő, finom kezű (!!!) lovas kezében. A feszítőzablás-csődörös ismerősöm is, ha más, kezdő lovasnak adja kölcsön a lovát, vagy olyannak, aki feszes száron lovagol (angol stílusú lovas), akkor inkább átrakja a csikózablát a kantárra, hogy ne a feszítővel húzzák a száját.

2014. márc. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!