Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell tudnom a versenyekről?

Mit kell tudnom a versenyekről?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta lovagolok hobbi szinten, terepre szoktam járni. Az alapokat lovardában tanultam meg, de később már ismerősöknél tanultam tovább. Arra gondoltam, hogy elmegyek egy lovardába és meg megtanulom az ugratást, ha pedig jól megy, szeretnék versenyezni is. Viszont nem sok mindent tudok a versenyekről. Lehet versenyezni nem saját lóval? Mi az a rajtengedély vizsga? Mindenre kíváncsi vagyok, amit tudni kell a versenyekről. Válaszokat előre köszönöm! :)

L/16



2014. márc. 18. 21:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Rajtengedély vizsga egyfajta jogosítvány a hivatalos versenyeken való induláshoz. Van elméleti és gyakorlati része. Elméleti részre tanulnod kell,alapokat kérdik ,színek,lábsorrend, jármódok stb.. Díjlovason egy E8as programszámot kell megcsinálni a négyszögben,ugrón meg ugrani kell egy max 80-90 cm es pályát a gyakorlati részen.Neked kell egy orvosi alkalmassági is,lónak legyenek papírjai. Az ,hogy sajátod-e a ló vagy másé az már részletkérdés,erre nem vonatkozik szabály.


Mit kell tudni a versenyekről? Kapkodás van,melegítőpályák többnyire zsúfoltak,egyszerre 5 ezer dologra kell figyeljél plusz még az edződre is.

2014. márc. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!