Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit kell tudnom ha madárpókot...

Mit kell tudnom ha madárpókot akarok tartani?

Figyelt kérdés
Valami olcsóbb fajtára gondoltam ami nem túl veszélyes és talán a szüleim is beleegyeznének

2014. márc. 3. 20:40
 1/7 anonim válasza:
Mit szeretnél tudni? Hogy mit eszik? Vagy hogy mennyibe kerül? Hol kell tartani? terráriumtisztítást? Vagy mit? :) írj nyugodtan, nekünk is van, talán tudok segíteni..
2014. márc. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyjából mindent amit leírtál, mivel etessem, mibe tartsam, stb...
2014. márc. 4. 08:29
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


A legfontosabb, hogy felelősséggel tartsd, valamennyire mindegyik veszélyes ha a mérge nem is mindnek erős azért nem kellemes a marása. De persze elkerülhető ha óvatosan bánsz vele, csipesszel eteted, nem engeded ki, nem veszed ki...stb.


A páratartalom mindegyiknek kell, valamelyiknek több vmelyiknek kevesebb de mindnek kell, ezt a talaj vizezésével, itatóval, szellőzéssel tudod szabályozni.

A talaj tőzeg vagy kókuszrost legyen, mert ezek nehezen száradnak ki.

Etetni inkább rovarokkal mint rágcsálókkal, és a méretének megfelővel. (kb az utótest méretével megegyező)

Egy felnőtt állatnak általában (fajtól függ) elég egy 30x30-as terrárium.

Ha kicsit akarsz felnevelni akkor először csak egy kis műanyagdobozban kell tartani amig bele nem nő a terráriumba.

Vedlés közeben és után nagyon érzékenyek és az átlagnál magasabb páratartalomra van szükségük.

A vedlés jelei: sokat pihen, sokat iszik, nem fogad el táplálékot, az utóteste besötétedik és lerugja róla a szőrt (már ha van neki).

Ezek csalánszőrők, védekezésre használják, nincs mindegyik fajnak de amelyiknek van azok általában békésebbek.


Tipikus kezdő pókok a Brachypelma és Grammostola fajok, ezeknek gyenge a mérgük, nem túl kényesek, és általában nem agresszívek.(vannak kivételek)


Ha megvan a faj akkor utána nézel az igényeinek és annak megfelelően tartod.


És ha felnőtt állatot akarsz akkor csakis nőstényt, mert a hímek ivarérés után már élnek sokáig és egyátalán nem esznek csak szép lassan meghalnak.

A nagyon kis pókoknál még nem lehet tudni.

2014. márc. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Adj neki patkányt azt nagyon szeretik! Én már 3x kaptam marást a pókomtol de már ugy érzem mintha már ismerne mert már 1 éve megvan és már ismeri az otthonomat megszokta a környezetet, én ha megfogom megse mozdul nem mar meg csak amikor hazavittem persze nem kézben
2014. márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
józsef már bocs, de valamit nagyon nem jól csinálsz. biztos hogy neked a pók az ideális állat?...
2014. márc. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja és ajánlanám a www.arachnida.hu oldalt
2014. márc. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Siad the undead válasza:
Amit leginkább tudnod kell,hogy nem fogdosásra valók!!! És mivel ösztönlények, soha sem fogja megszokni a fogdosást.A kisebbek eltűrhetik,de a nagy előbb-utóbb marni fog...
2014. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!