Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri versenyekről leselejtez...

X) kérdése:

Megéri versenyekről leselejtezett lovat venni? Lehet olyat találni aminek nincs egy csomó viselkedésproblémája?

Figyelt kérdés
Már jó ideje gondolkozunk rajta hogy jó lenne egy leselejtezett versenyló versenyekre felkészíteni gyerekeket mert a mi lovaink azért mégsem galoppversenyzők :) Találhatok olyat ami megfelelő? Kb mennyi munka van velük mire oktatásra lehet őket használni?
2012. ápr. 4. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
lehet találni,át kell lovagolni a lovat rendesen
2012. ápr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A viselkedés probléma helyes átlovaglás mellett helyrehozható. Viszont amik lekerülnek nagy részüknek gond van általában a hátával, szájával , lábával. A pályáról lehozott lovakból nem sok olyan van ami teljesen egészséges. Szerintem a viselkedése a legkevesebb probléma ez esetben, mert mondom az még megoldható. Nekem egy telivérben több , mint féléves munkám volt mire eljutottam odáig , hogy ne pörgesse magát agyilag, (már előttem más is elkezdte átlovagolni)teljesen a versenylovat nem lehet "kiölni" belőle de bent a pályán már akár gyerekeket is rálehet ültetni. Speciel ennek egészségileg nem volt baja.
2012. ápr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Majdnem minden pályáróllekerült telivér "menős". fogni kell tudni,soha nem lesz (szerintem) olyan akire kezdő gyerekeket lehet ültetni.
2012. ápr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Erre a célra nem. Azokat a lovakat nem is lovaolják be rendesen, ami nagyobb gond, hogy széthatják őket, a lábprobléme szinte borítékolható később. Magadnak jó lenne, iskolalónak annyi pénzért kapsz megfelelőbbet is.
2012. ápr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Galoppról talán nehezebb.. de egy ugró lovat simán.

Amúgy van sok jó lovacska..

2012. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges.

Nálunk van egy 5 éves körüli telivér, aki versenyzett, azért "selejtezték", mert nem hozott olyan helyezéseket, amit elvártak tőle... Egyébként szerintem ugróról is lehet nyugis lovakat lehozni, aki még egészséges, és minden okés vele:) A "mi" telivérünk amúgy normális, bár tapasztalt lovassal lovagoltatják, de nem rohan, mondjuk a vágtát még hanyagolták eddig. Ügetésben ültek rajta gyerekek is, nem volt vele probléma eddig:)

2012. ápr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon alapos átlovaglás szükséges, egészen a futószáras alapoktól. Viselkedési problémáknak is főképp ez a gyökere. Sok türelem és idő kell hozzájuk, ráadásul soknak szanaszéjjel van tépve a szája. Lábproblémák is lehetnek, ha nem is az első pár évben, de időskorban biztos.
2012. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én galoppoztam, a legnagyobb hülyeség, hogy nincsenek rendesen belovagolva!

a galopplovaknak a legelső elvárás, hogy tudjanak egyenes vonalon menni, ez a versenyben nagyon fontos!

sok telivért azért selejteznek, mert nem hozzák a megfelelő eredményt, de egészségileg, lábilag semmi bajuk.

ha kicsit át vannak lovagolva, teljesen nyugodtan lehet gyerek lovagoltatásra használni.

főleg, mert a telivérek nagyon érzékenyek, nagyon jót tesz nekik a sok szeretgetés és simogatás, amit a gyerekektől megkaphatják.

2012. ápr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát kedves uccsó, akkor te nemsok rendesen belovagolt lovat láthattál, mert máshol nemcsak az az elvárás, hogy tudjon egyenesen menni...
2012. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én szeretem a lóversenyt köztük a galoppot is , de amit a galoppon csinálnak az minden csak nem belovaglás. Legalábbis nem olyan célra vannak belovagolva a lovak , hogy lehessen velük hobbizni vagy díjlovaglni , ugrani stb
2012. ápr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!