Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ítéli el sok ember a...

Miért ítéli el sok ember a zug lovakat?

Figyelt kérdés
2014. márc. 22. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolút nem ítélem el őket, viszont sok selejtes csikó születik, mivel olyan ménekkel fedeztetnek, akiknek nincsen meg a ménvizsgájuk. És okkal! Hiszen csak olyan ménnel kellene fedezni, akinek van ilyenje. Egyes csődörök azért nem kapnak ilyet, mert nem alkalmasak erre. Ez azt jelenti, hogy nem jó kiállásúak, esetleg a lábukkal genetikai probléma lehet, vagy a vérmérsékletük nem jó. Azzal, hogy ilyen sok selejtes zugcsikó születik ellehetetlenítik a tenyésztőket, mivel ők csak a ménvizsgán átesett egyedekkel fedeznek, míg mások orrba-szájba bármit bármivel. Szegény tenyésztők így hiába dolgoztak, a zugcsikók olcsóbbak (mivel nincsen papírja, esetleg nem teljesen kóser) és a tenyésztők csak alacsony áron tudják eladni az egyébként színvonalas, korrektül belovagolt, idomított lovaikat. Ezzel nem azt mondom, hogy egy zugcsikó nem lehet jó a maga nemében, de én inkább egy papíros lovat vennék, amit ki is próbáltam, (fel/leszerszámozni, pucolni, vinnék magammal állatorvost, és egy másik lovast, pl.:az edzőmet)
2014. márc. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Én nem ítélem el a zuglovakat, és egyetértek az első válaszolóval. Ez is olyan, mint a kutyáknál a szaporítás, ki tudja mit engednek össze mivel, persze szoktak lenni jó "turmixok", de sajna nem ez a jellemző. Rengeteg a selejt ló, aminek nagyja a vágókban köt ki.

Én a papírozás mellett állok, és ha tehetném inkább vennék tenyésztőtől ésszerű áron lovat, mint zuglovat.


Amúgy pont az ilyen zugmének miatt tart ott a lótenyésztés ahol (szóval sehol), mert minek vinnénk minősített ménhez a kancát, ha Józsi bácsi csődije is megcsinálja, aztán kitudja milyen lesz a végtermék.

Én kötelezővé tenném a származás nélküli lovak herélését, ezzel felszámolva a zugtenyészeteket.

2014. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 x) ***** válasza:
Nekem is a sok selejtes csikóval van gondom. Nem is az, hogy megpróbálják őket jóval áron felül rám tukmálni, mert nem veszem meg őket. Inkább az, hogy ezeket a lovakat csak arra használják, hogy szépen meghízzanak, utána mehetnek feketén a vágóba. Felénk legalább is ez így működik. Semmi bajom nincsen a zug lovakkal, amíg a gazdájuk normálisan fel tudja mérni, hogy 2 ló keresztezéséből milyen képességű ló jöhet ki, és ennek megfelelően szaporítja őket. Illetve láttam már én is sok mént, ami nagyon jó képességű, csak a gazdája valamilyen okból nem tudja ménvizsgáztatni, vagy nem is akarja.
2014. márc. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Csak azért tettem fel a kérdést, mert engem mindig meglesznek, kibetelnek, mert zug a ménem. Anyagi okok miatt nem engedhettem meg a fél milliós vagy milliós lovakat.

Van egy igazán jó képességű ménem, ismerősnek született, ismerem az apját és az anyját. A ménem születésénél is ott voltam.


Nagyon sajnálom azokat a lovakat, akik agyatlan emberek végett jöttek a világra, majd mennek a vágóba. Pedig ez nem az ő hibájuk, hanem az emberré, mégis szidják őket.

2014. márc. 22. 13:25
 5/11 A kérdező kommentje:
*Meglesnek, kibeszélnek
2014. márc. 22. 13:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Végtére is ha húsló tenyésztés a cél, ahhoz bármilyen csődör jó... ;-)

Amúgy a probléma nem újkeletű, ezért voltak hajdanán az állami mének és tenyészállomások minden nagyobb községben. Most is meg lehetne szervezni, mert bár igaz, hogy a lovak jóval ritkábbak, de mesterséges úton bárhova az országban el lehet juttatni a minőségi spermát néhány óra alatt. Csak meg kellene szervezni...

2014. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Telivéreknél pl.bármelyik mén kaphat engedélyt teljesítménytől és bármi mástól függetlenül,ha igazoltan angol telivér.

Nem véletlenül nem kell a magyar tenyésztésű versenyló senkinek sem.Legtöbbjük rossz V.kategóriás hendikepló,szezon végén mennek vágóra,mert nem kerestek eleget.A jobbak közül néhány magyar szinten elszaladgál,de nemzetközi versenyekben nullák.

2014. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Zugcsikóból is lehet jó a lovacska, a gond az, ahogy már írták, hogy lenyomják a lóárakat, illetve sok a selejt. Gondolom te sem ellenőrzöd, jó lesz-e a méned a kancára, nem utasítasz vissza semmilyen kancát, hiszen fizetnek. Na, ez a baj.


A telivértenyésztés más tészta, hiszen a fajtában kizárólaag a versenyeredmények számítanak. Bármilyen ménre lehet engedélyt kérni, max. nem kapják meg, illetve gyenge mén esetén felesleges is, hiszen úgysem sokan fedeztetnének vele, ráadásul a hazai árak nagyon alacsonyak is, az itthoni viszonylatban jó mén is olcsón fedez. Aki minőséget akar, az úgyis külföldről vásárol, de ugye a drága csikó sem garancia semmire.

2014. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én nem akarom tenyészteni/szaporítani. Nekem nem az a célom. Persze ez is igaz, hogy sok embert nem érdekli a felelősség teljes tenyésztés.
2014. márc. 22. 20:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze, zugcsikó is lehet jó... akkor, ha az anyja jó, és véletlenül attól örököl. Mert egy zugmén szinte biztos, hogy nem jó. Ha jó lenne, meglenne a tenyészvizsgája, és egy nagyságrenddel drágábban osztogatná a génjeit, mint így...

De itt Mo-n mindenki mindent olcsón akar megúszni, megspórolnak párezret a ménen, aztán fölnevelnek meg belovagolnak százezrekért egy rongy zugcsikót, amit aztán, amikor rájöttek a hibáira, kétszázért kínálgatnak a dabasi vásárban... ott aztán jön a következő fogtechnikus, aki sajnálja rendes lóért kiadni a pénzt, és megveszi, aztán az bosszankodik vele tovább. Ne adj isten még tovább is "tenyészti" azt a rongy lovat, ezzel tovább tetézve a problémát.

Fel kellene fogni, hogy a ló az nem kutyus vagy cicus, amit a hibáival is lehet szeretni, hanem egy haszonállat, amit fölnevelni komoly pénzbe és sok-sok munkába kerül, ami mind megy a pocsékba, ha használatba vételkor derül ki, hogy egy degenerált rongy, ami csak a húsüzembe jó.

2014. márc. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!