Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megharapott egy póni kell...

Megharapott egy póni kell tetanusz?

Figyelt kérdés
2014. márc. 22. 16:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Ha igaz lenne ez a kérdés, akkor nem ide írnál, hanem a sebészeten várnál a sorodra, a vérző kezedre kötést szorítva.
2014. márc. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom h veszett e.. olyan helyen van ahol lehet etetni őket. kisgyerek is etették gondolom nem raknának oda egy veszett lovat.. vagy igen?
2014. márc. 22. 16:12
 3/14 A kérdező kommentje:
annyita nem vérzett csak egy nagyon kicsit sértette fel a bőröm viszont belilult és bedagadt. tegnap harapott meg
2014. márc. 22. 16:13
 4/14 Gugu Gabor ***** válasza:
91%

Elmehetsz vele sebészetre ott nagy valószínűséggel tetanuszt fogsz kapni, (megjegyzem hogy a tetanusz és a veszettség nem ugyan az)

Ha rendesen el volt látva a harapás után akkor valószínűleg nem lesz semmi bajod.

2014. márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 piriiiiii ***** válasza:

Négyes, szerintem a megjegyzésed túl nyilvánvaló volt ahhoz, hogy közöld. :D

Szerintem nem kell.

2014. márc. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mindenképp le kéne fertőtleníteni, nehogy elfertőződjön
2014. márc. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ilyen ló harapásnál, ahol kis horzsolás van a legfontosabb, hogy azonnal alaposan mosd meg akár szappanos vízzel és minél előbb fertőtlenítsd, különben gombás lehetsz!


vérmérgezést nem fogsz kapni, de gombád még lehet (nekem is volt lóharapástól), azt figyeld, hogy hamar gyógyul-e a horzsolás rész, mert ha mondjuk 1 hét múlva is még frissnek tűnik és nem varosodik és nem gyógyul menj el orvoshoz, mielőtt téged is ellepnek a hámló foltok.


(ez nem vicc volt, valóban így történt)

2014. márc. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én sokat dolgozok harapós lovak mellett, sokszor sikerül vérző harapásokat begyűjtenem, sose mentem vele kórházba tetanuszért, és sose lett semmi bajom.


Egyetlen egyszer mentem sebészetre és kaptam tetanuszt, mikor az egyik ujjamat harapta meg egy ló úgy, hogy eltört a csont. Az nagyon csúnyán nézett ki, azért mentem be vele. Kisebb sérülésekkel nem szoktam.

2014. márc. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt annyi orvos tud neked válaszolni a kérdésedre,ha ezeken múlik lerohad a karod vagy ahol megharapott :D Az a biztos ha orvos látja,nem az ,hogy itt mit mondanak.
2014. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én elmennék azért a tetanuszért.
2014. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!