Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Erős paprika. Csipkedésről...

Erős paprika. Csipkedésről leszoktatás egyik módja is lehet?

Figyelt kérdés

Mén.

Mostanában nagyon beindult, már azt is csipkedi akit eddig nem. Mindent kipróbáltam már, de eszembe jutott az erős paprika is, de addig nem próbálom ki ameddig valaki rá nem mondja az áment. vagy herélés?



2014. márc. 24. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jaja, király ötlet, főleg amikor utána pisilni mész vagy megdörgölöd a szemed. Akkor lesz neked erős paprika...

amúgy meg nevelni kell a lovat, aknca is ugyanúgy csípked ha hagyod, szóval a hiba benned van nem az ő golyóiban.

2014. márc. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sosem hagyom, mindig büntetem érte, és már tudja is hogy ha megcsíp mi jár érte mert előreveti a fejét. Azóta a nyakán, oldalán marok vissza, elküldöm magamtól, de ugyan úgy folytatja. És azt is odaírtam ha elolvastad volna hogy azzal is próbálkozik akit nem is mer csipkedni, még is odakap párszor, pedig azt az embert tiszteli, és nekem is megcsinál bármilyen feladatot amit kérek tőle -Utána le is áll mert elfárad, de előtte minden alkalommal le kell rendeznem vele és csak futószárazás után nyugszik le és nem csipked.
2014. márc. 24. 23:58
 3/11 A kérdező kommentje:
Mellesleg akkor ha ennyire tudod írd le te hogyan szoktatsz le egy élettel teli mént a csipkedésről. Biztosan nem simogatod.
2014. márc. 25. 00:00
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne csak akkor nyilvánítsátok ki a dominanciátokat, amikor már megcsípett, hanem mindeg egy percben, amíg vele vagytok. Legyen útban, küldjétek el, "harcoljatok" meg az abrakért, ha dolgozik, ott se legyen kecmec.

A paprika hülyeség. A herélés jobban hangzik, de ti tudjátok, akarjátok-e ménként vagy sem.

2014. márc. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ha a herélés opció (mert nem fedező ménről van szó) akkor mindenképpen érdemes herélni, nagy könnyebbséget jelent majd! akkor majd mehet lovak közé is és nem titeket akar maga alá gyűrni a hierarchiában.


a csípőspaprikát meg én azért nem tudom elképzelni, mert hogyan juttatod a szájába? bekened az egész tested és hagyod magad megharapni? mert ugye gondolom csak próbál csipkedni, ha minden alkalommal meg is harapna picit már gondolom rég kiheréltetetted volna.

2014. márc. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez a paprikás már csak mérgemben pattant ki az agyamból. Nem lesz tenyészmén, küllemhibás, szülei nem ismertek, tehát mindenképpen herélés lesz a vége, eddig azért is nem történt meg mert épp csak a napokban szállt le a másik heréje is.


Egy istállóban van néhány kancával, de csak felügyelet mellett vannak együtt kiengedve, az meg kevés ahhoz hogy érvényesüljön, lehet ezért sem érdekli túlságosan az hogy ő akkor most pofont kap a csipkedéséért. nem tud megharapni mert látom rajta mit akar, az ajkaival fog meg, de azonnal vissza is rántja a fejét mert tudja hogy azért valami fájdalmas jár. Változó is, valamikor nem olyan "veszett" de legutóbb pl. úgy csipkedett VEZETÉS közben hogy egy öklöst a szájába kapott, na utána nyugodott le.


Vezetés közben mit csináljak vele ha visszanyúl/csipked engem?

Kaja előtt mindig elküldöm magamtól, abraknál nem tudom mert azt nem én adom neki, addigra már nem vagyok vele.

2014. márc. 25. 15:16
 7/11 anonim ***** válasza:

én azt csinálnám vezetés közben, hogy amint csípni akar megállsz és hátra lépteted. nem tudom működik-e, mert ha annyira elszánt, akkor többet fogtok hátra felé haladni, mint előre :)

egy pálca lehet a kezedben, nem azt mondom, hogy üsd vele a fejét, vagy a szügyét, vagy bármit, de ha csípni akarna akkor emeld meg, hogy lássa, hogy nem ajánlatos próbálkozni!

2014. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A hátraléptetés még kényelmes is őneki, meg..bizony elszánt:D Marad a pálca, bár kaptam már fel botot mert genyó volt és odanyúlt felém. suhintottam, megállt-elindultunk-folytatta -> orrbavágtam vele, utána már előre koncentrált. De a fejét már kapkodja, ahhoz már nem nyúlok, marad a szügy meg a többi, még talán meg is lepődik.

De csináltam már pl boxban hogy hasbacsípem, húzom a szőrt is mert utálja, akkor már el is szalad a box sarkába, és nem engedem ki onnan. Egy ilyen "játék" után lenyugszik, viszont karámba vezetés után folytatja a hülyeséget.

2014. márc. 25. 22:17
 9/11 anonim válasza:
0%
Húha... hát ezt aztán megcsináltad, ne haragudj. Első szabály egy lovasnál: lovat SOHA nem ütünk meg. Butaságot csinálsz, mert mivel amúgy is egy domináns egyed, ezért a leírtak alapján úgy viselkedik veled, mint egy másik társával, akit le akar győzni a hierarchiában. És sajnos te is úgy viselkedsz vele, mint egy neveletlen méncsikó. A testi bántalmazás nem ér semmit sem, csupán agressziót váltasz ki a lóból. Nyilván első ebben a helyzetben a határozottság, de nem ütlegelés. Gyakorlatilag azt adod neki, amit te tőle nem akarsz eltűrni. Ez így nem megy. Javaslom a csatlakozás módszerét, mert nekem eddig akármilyen lóval dolgoztam mindig bevált. De egyébként elsőre elég az is ha folyamatosan elküldöd magadtól, amint látod, hogy agresszívan közeledik feléd. De kérlek: NE bántsd! Sem neked, sem neki nem lesz jobb. Csak rosszabb.
2014. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bántalmazás? És a ló nem bántalmazza, amikor megharapja? Nem fájna neki jobban, mint egy pofon az orra fájna a lónak?


Ez egy adok-kapok. Ha a ló durva, a lovas is legyen durva, a lovak is így kommunikálnak egymással - csak ott a durvaság nem egy tasli, hanem egy kemény harapás vagy rúgás, ami hetekig gyúgyul.


Nincs abban semmi rossz, ha vezetéskor, amikor harapni akar a ló, felemeljük a kezünket és rászólunk - úgyis tudja, hogy mire értjük. Az én heréltem is próbálkozik néha vezetésnél, megkötésnél, olyankor nem lehet elküldeni a lovat. Egy-két legyintést már kapott, ha oda-oda teszi az száját, ahová nem kéne, megmutatom neki a mutatóujjamat és már kapja is el a fejét. Érdekes, hogy amikor nem áll szándékában harapni, nem fél a kezemtől, vagyis pontosan tudja, hogy ha kapna, miért kapna.

2014. máj. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!