Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat válasszak, ha...

Milyen lovat válasszak, ha egy kezdő lovas vagyok?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy 10 éven felül és a legjobb (sztem) herélt lenne, de fajtéra gondoltam. Körülbelül 157 cm vagyok.. Terepen voltam 2-3 éve, meg most ebben az évben is, és életemben elősször vágtáztunk.. (2x..) ügetni jól tudok, avágtát még gyakorolnom kéne, a de a tél beköszöntött. Légyszives segítsetek.. Előre is köszönööm.
2009. dec. 17. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Még nem javasolnék saját lovat, inkább járj oktatásra. Avagy a más lovát verjük szét tanulás közben, ne a sajátunk:) A fajta, az mind, az egyedi jellemzők alapján kell választani, de azt neked kell kitapasztalni, hogy milyen ló illik hozzád. Ezért is volna jó oktatásra járni és minnél több lovon ülni.
2009. dec. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ajánlom a shagya arabot vagy a kisbérit, azok jól kezelhetőek, vagy egy jó félvért (nem muszáj fajta lónak lennie).

Sokat mondják, a jó lónak nincs se színe, se fajtája! Sok lovat próbálj ki, és vigyél magaddal egy olyan embert is akinek jó szeme van a lovakhoz, illetve jobb lovas (több szem, többet lát), így könnyebben kiszűrhetitek a nem kívánatos dolgokat. Feltétlenül ülj fel, akár többször is, hogy a tudásodnak legmegfelelőbb lovat válaszd ki, akivel fejlődhetsz is. Kupectől csak tényleg úgy vegyél lovat, ha van melletted hozzáértő.

Nem kell aggódnod a tél miatt, most is vannak olyan helyek ahol kitűnően lehet vágtázni, de azért olyan helyeken próbálkozz, amiket szárazon, hó nélkül is ismersz. Ha csapatba vagytok fontos a távolság, mert ilyenkor könnyebben megcsúszhat bárki, jah és patkolt lovaknál a hó összetömörödik a patában és egy elég kemény havas-jeges golyó formájában repül ki vágta közben (ha egy ilyet elkapsz az előtted menőtől, az nagyon tud fájni).

2009. dec. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem fajta kérdése. A ló egyénisége határozza meg.

Szerintem se kapkodd el a lóvételt!!!

2009. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... :D :)
2009. dec. 18. 16:27
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Na ettől ki tudok akadni...

Egy hülye kis gyerek lovat akar, hogy milyen jó lesz lovagolni, arról meg, hogy gondozni is kell, elfeledkezik.

Hát Istenem minek akarsz lovat venni?

A ló nem annyiból áll, hogy lovagolok rajta és kész.

A lovak etetni, itatni, futtatni, csutakolni, a boxát almozni és patkolni kell. El ne felejtsem, hogy mindez rohadt drága.

Minek neked ló, ha kezdő vagy? Egy lovat tapasztalt lovasok vegyenek.

2009. dec. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Vááóó..

Tényleeg?? O.o -.-" -..-""""

Azért nem írtam le mindezt, mert ezzel mind tisztában vagyok, 7 lovas könyvet olvastam, közülük 4 az egészségükről, eltartásukról volt, a többi a fajtáról és ilyesmiről. Járok lovardába, több lovat is lovagolok, csak tudni szeretném, hogy melyik (szerintetek) az ideális fajta. -.-

2009. dec. 21. 20:46
 7/15 anonim ***** válasza:

Én a Shagya arabot és a Kisbéri félvértet ajnlom..nagyon jó lovak..és ez a 2 fajta amely álltalába minden "losportba megtalálhato"


Meg még talán a Haflingi..de az csak hobby célra inkább.


majd ird le h milyen lovat választottál..ha egyáltalán kapsz vagy találsz egy jó hátast.:D

2009. dec. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Elöző vagyok.

Minden kép heréltett válsz..a kancák bakkolnak meg sárlanak,a heréltek nyugodtak és megbizhatoak.

2009. dec. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszii. Nem valószínű hogy kapok, de még próbálkozom anyáéknál. ;) :D
2009. dec. 26. 17:12
 10/15 anonim válasza:

szia!

hát szerintem:

kanca 8-10 év vagy a felett

magyar félvér->nyugodtak és kényelmes lovak.

ügető fajták(amerikai ügető(L):))-> ők azért jobbak a kezdőknek mert a kezdők nem olyan sokat vágtáznak de az ügetésük nagyon nagyon jó(persze a vágtájuk is)

sztem arab fajtát ne válassz...

ők eléggé makacsak,kicsit nehezebben kezelhetőek.

gidránt se sztem mert ha te még "kezdő" vagy akk nem biztos h elbírnál vele, mert ők elég kemények,menősek.

ezek az én tapasztalataim.

sztem mindenkinek más.

remélem segítettem.

2010. febr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!