Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem megy a tanügetés, nagyon...

Nem megy a tanügetés, nagyon el vagyok keseredve, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy hónapja kezdtem el lovagolni, amolyan "halmozottan hátrányos helyzetben" (=felnőtt fejjel, és nem tudok heti egy, max. két alkalomnál többet menni, mert sok a túlóra a munkahelyen). Az első pár alkalom után még bizakodó voltam (sikerült futószáron úgy ügetni, ami hasonlít ahhoz, amit csinálni kellene), de amint beengedtek a többi lovas közé, össze-vissza pattogtam. Feltételezem, az volt a gond, hogy a ló ilyenkor gyorsabban megy, de akkor is, a többieknek sikerült... Próbáltam én térddel szorítani, hátrébb dőlni, meg a csípőt lazára engedni, de az Istennek nem megy. Mit kellene csinálom? Van olyan, hogy valaki genetikailag alkalmatlan a lovaglás alapszintű elsajátítására?
2014. jan. 19. 20:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Most a tanügetés nem megy vagy a könnyű?

Amúgy mind a kettőre ugyan az a megoldás, gyakorolni kell. Olyan nincs hogy valaki nem tud megtanulni, csak valaki előbb ráérez...

2014. jan. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Jól értem, hogy az a gondod, hogy egy hónapi (=maximum 8 alkalom) lovaglás után még nem tudsz tökéletesen tanügetni?

:)

Figyu, majd akkor szólj, ha 8 év után sem tudsz.


Légy szíves adj lejjebb a megfelelési kényszeredből, és nyugodj meg. Aki azt mondja, hogy ő egy hónap alatt tökéletesen megtanult lovagolni, az hazudik.

Lesz neked is nehézséged, bizonyára lesz olyan komponense a lovaglásnak, amivel hosszú hónapokat is fogsz szenvedni. Alázat, és gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

2014. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A tanügetés bizonyos lovakkal egyáltalán nem, illetve a könnyített sem az igazi (az ütemet eltalálom, de nem túl elegánsan érkezem vissza a nyeregbe). Feltételezem, hogy a kettő összefügg, ha tudnék tanügetni normálisan, gondolom könnyebb lenne a könnyített is.
2014. jan. 19. 20:10
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor ezek szerint másnak se megy olyan gyorsan? Kicsit olyan érzés, mint amikor anno 17 évesen a csúsztatott kuplunggal kínlódtam. Meg voltam győződve róla, hogy soha az életben nem fog menni :-)
2014. jan. 19. 20:13
 5/15 anonim ***** válasza:

A lovaglást egy életen át tanulja az ember. :)

Kitartást kívánok neked! Jó látni, hogy vannak olyan felnőttek, akik ilyen korban is bele mernek vágni új dolgokba :)

2014. jan. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi :-) Erről szól az élet, nem? Mindig valami újat kell megtanulni... :-)
2014. jan. 19. 20:40
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem javasolnám, hogy szoríts a térdeddel, hanem épp az ellenkezőjét, engedd el magad, lazítsd el a lábad, engedd hátra a vállad, nézz fel és ha emlékszel még, hogyan kell a hintát hajtani, úgy próbáld a lovon előretolni a csípőd minden ütemnél.


És ne keseredj el, minden kezdet nehéz. :)

2014. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, legközelebb így fogom próbálni!
2014. jan. 19. 20:55
 9/15 anonim ***** válasza:

Próbálj beszélni az oktatóddal, hogy hagy lovagolj egyedül, több lovas nélkül. Akkor neked is könnyebb lesz lassabb tempót diktálnod a ló számára és nem tereli el semmi se a te, se az ő figyelmét.

A gyakorlati részét pedig nem ismétlem, már leírták. :D

2014. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jól eltaláltad a dolgot a csúsztatott kuplungos példával. A lovaglás sok szempontból tök ugyanolyan, mint az autóvezetés. Sok olyan részből áll, amire rá kell érezni. És a ráérzés a gyakorlással jön. Ha ráéreztél, az adott dologból szinte reflex lesz.


Szintén azt javaslom, hogy ne szoríts a térddel, hagyatkozz az egyensúlyodra abban, hogy fent maradj, és a laza csípőt meg a hátradőlést nagyjából össze lehet azzal foglalni, hogy a farzsebeden ülj. És ha egy hét múlva nem megy, meg két hét múlva sem megy, akkor három hét múlva is gyakorolj szorgalmasan. Előbb vagy utóbb meglesz az. Azért vagy ott, hogy fejlődj.

2014. jan. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!