Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a ló sokat botladozik,...

Ha a ló sokat botladozik, lehet valami baj a lábával?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre gyakrabban, lovaglás közben megbotlik, eddig szerencsére csak ügetésben vagy lépésben, de aggódok, hogy valami baja lehet, mert ezelőtt nem csinált ilyet.

2014. ápr. 19. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Ha hiszed, ha nem, én is pont ezzel a problémával küzdök.Ű

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__5501000-botlad..

Nem tudni, hogy miért botladozik az enyém. Lehet a kora, de lehet az is, hogy szétszórt. Kérdeztem hozzáértőt, véleménye szerint a lábai egész jók, a szemei is korához képest megfelelőek. Valószínű, hogy szürkületi vakságban szenved, de ehhez komolyabb (drágább) vizsgálat kel. Egyéb baja nem lehetséges. Hályogja nincs. Most azon dolgozom, hogy amikor a fényviszonyok olyanok, akkor apró jelzésekkel figyelmeztessem, ha botlási lehetőség van előtte. Eddig ez mondhatni bevált.

A kérdés a te lovad esetében, hogy milyen korú, mert ha a lábai rendben, akkor megeshet nálatok is a mi bajunk. Ha van rá lehetőséged, mutasd meg egy hozzáértőnek (pl. orvos), hogy kizárhasd a lábbajt. Ha a szemével van baj, akkor hályog esetében orvosolható, vakság esetében nem. Az enyém is mondhatni szinte az egyik napról a másikra (volt egy időszak, amikor sebesülés miatt nem tudtam lovagolni, így kb. az a 2 hónap kiesett, lehet hogy akkor kezdődött) kezdett el botladozni. Most tanulunk egymásra hangolódni, még jobban. Én már nem nagyon vágtázok vele, ügetni is csak ritkán, amikor jó passzban van (nem botlik egyáltalán), csak akkor engedem.

2014. ápr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem feltétlenül. Vannak sajnos ilyen lovak, ez csak egy rossz tulajdonséguk, ez van. :/
2014. ápr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Lehet lábpróbléma is, vagy csak egyszerűen hanyag, de lehet agyi probléma is. (pl gondolj bele az embereknél a botladozás hátterében mozgáskoordinációs probléma lehet)
2014. ápr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!


Sajnos nem a sajátom a paci, csak én lovagolom. Az utóbbi 3-4 lovaglásnál, főleg a terepezésnél bukdácsolt, egyszer kis híján majdnem le is estem róla. Megbotlik az aszfalton és a füves talajon is. Vágtába nem is mentem vele az utóbbi időben, csak lépésben, ügetésben. 13 éves, lip herélt egyébként. Egy jó darabig mezítlábas volt, aztán megpatkolták. Olvastam, hogy talán rosszul van megpatkolva, mert általában a bal első lábával botlik meg. Megterhelve nincs a ló, mert leginkább a boxban áll (sajnos, vagy 2 naponta mozgatja le a lovász) és én csak heti 1x-2x tudom őt lovagolni. Ezelőtt évekig aktívan fogatban versenyzett, most hetente 1x ha be van fogva a kocsiba. Futószárazás közben nem tapasztaltam egyik jármódban sem, hogy megbotlana. Csak nyereg alatt. Lehet az én hibámból nem támaszkodik úgy a szárra vagy ahogy írtátok, hanyag, elbambul és nem figyel hová lép. Nem szeretném, ha bármi komolyabb baja lenne, mert nagyon imádom. Holnap ha minden igaz kimegyek hozzá és ráülök, megnézem hogy a botladozása a karámban is folytatódik vagy csak egy rövidke szeszély volt nála.

2014. ápr. 20. 00:02
 5/5 anonim ***** válasza:
esetleg hosszú a körme,attól is botladozhat.
2014. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!