Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az árpa hizlal?

Az árpa hizlal?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 20. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden hizlal. Az már más kérdés, hogy mennyire.


Szerintem nézz utána neten, vagy várj még ennél értelmesebb válaszra.

2014. ápr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdés, kinek?

Na, jó, a viccet félre téve, milyen céllal akarod hizlalni a lovat? Nekem van egy 27 éves lovam, akire januárban étvágytalanság tört...így sajnos fogyott is, és hát tudjuk, hogy ebben a korban nem hoz magával túl jó dolgokat. Szénából önetetőn van. Elkezdtem neki adni szépen lassan adagolva áztatott zab+árpa+korpa+kukoricadara. Nem versenyló, de leírom az adagját (ezért olyan kevés):

minden nap kap 1-1 fándli zab+árpa keveréket(előző nap beáztatva). Ezt mielőtt odaadom, leszűröm/megfelezem. A másik félbe belekeverek 1 fándli korpát, és kb. 2 dl. kukoricadarát. Ütök még bele 1 tojást is. Jól elkeverem, hogy masszává álljon össze. Azt, amelyik nem massza, kiadom, hogy behamizza. Közben kitrágyázok, bealmozok. Miután megette, megkapja a lucernáját(1/4 bála/nap) Amíg azzal van elfoglalva, megtakarítom. Miután végeztem, megkapja az áztatott masszát. Már a 2. héten láttam rajta változást (addigra állt be ez az adag-rendszer). Most fog elfogyni a zsák korpa, és a ló remek kondiban van, ráadásul a korpa visszafogja a zab által kiváltott pörgősséget, így ebben az esős időben is egész jól viselkedik terepen.

Ha kipróbálod a "receptemet", kérlek meséld el, hogy neked hogy vált be!

2014. ápr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!