Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szőrén hogy kell kiülni az...

Szőrén hogy kell kiülni az ügetést?

Figyelt kérdés

sziasztok! :)


Van egy lovam, ma lovagoltam vele először úgy szőrén, hogy vágtáztam is vele. Kantárnak is csak egy kötelet kötöttem a kötőfékjéhez. Iszonyat kényelmes a vágtája, de az ügetése maga a rémálom:SS nagyon dobál, pattogok.. egyszerűen nyeregben sem lehet kiülni... mit lehet ez ellen tenni?

hogyan lehetne kiülni szőrén is az ügetését?


Köszi :)


2014. ápr. 21. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha annyira pattogós, nem igazán tudsz mit csinálni, vagy megszokod, vagy nem....Szorítasz, és próbálod felvenni a mozgását, többet nem igen tudsz tenni :)
2014. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Okés:)

Hat akkor majd itt is mint mindenben--> gyakorlas teszi a mestert:) majd gyakorlok vele :D

Csak szetuti majd a hatso felem xD :DD

2014. ápr. 21. 22:26
 3/9 x) ***** válasza:
Igazából ha olyan vészes az ügetése, akkor nem nagyon kéne szőrén ügetni rajta. Csak szétcseszed a hátát ha pattogsz.
2014. ápr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szorítsd nagyon combbal es mozogjon vele együtt a csípőd. Ha nagyon nem megy,ne eroltesd :)
2014. ápr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha nyeregben sem tudod (bár azt írod "nem lehet", de azért ezt kétlem) kiülni az ügetését, akkor talán ott gyakorolj előbb és ha már megszoktad úgy a mozgását, hogy nyeregben kengyel nélkül gond nélkül tanügetsz, akkor próbálkozz szőrén. nem csak a saját hátsó feled ütöd szét, hanem a ló hátát/gerincét is.
2014. ápr. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

komolyan nem lehet még nyeregben sem :S

egy ( végülis, számomra ) profi lovas sem tudta nyeregben sem kiülni az ügetését. a vágta már már megyeget nyeregben:)

2014. ápr. 22. 07:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam csinálni, hogy kikönnyítek. Tehát két térddel jól megszorítom és úgy emelkedek fel, így nem verem szét a hátát.
2014. ápr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lovon is dolgozni kell, nem csak a lovas ülésén. Egy feszes lovon "képteleség" kiülni az ügetést, egy elengedetten könnyebb. Erre koncentráljatok.
2014. ápr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
El kell lazitanod a csipodet olyannyira h ha egy fempenzre raulsz edzes elejen a vegen is ott kell h legyen akar szoren akar nyeregben van.
2015. dec. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!