Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szőrén lovaglás mennyire káros?

Szőrén lovaglás mennyire káros?

Figyelt kérdés
Én sosem lovagoltam szőrén komolyabban, mert szerintem tönkremegy tőle a ló háta, de most egy lovastáborban dolgozok, ahol az a feladatom, hogy minden 2. héten van tábor, és a közbeeső hetekben lovagoljam a lovakat 2-3 alkalommal idomítóedzésen vagy terepen, hogy ne menjenek tönkre a gyerekektől. De az egyik rosszul lett felnyergelve tegnap, és feltörte kicsit a heveder, úgyhogy nem szívesen nyergelném, hogy begyógyuljon jövőhétre, viszont 2-3x1 órát kéne lovagolni. Ennyi szőrén lovaglás árthat neki?
2013. aug. 3. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, amennyiben tudsz lovagolni, és nem pattogod szét a hátát. Javaslom a könnyített ülést. Igen, szőrén.
2013. aug. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kényelmes az ügetése, alig mozog a háta. Telivérből van, úgyhogy vágtában hajlamos megszaladni, olyankor pattogós, de szőrén úgysem engedném el terepen vágtában, annyira nincs biztos ülésem nyereg nélkül. Egy kényelmes, lassú egyórás terepre gondoltam, meg egy idomítólovaglásra (ott amúgy is lépünk-ügetünk csak, a vágtát még nem kezdtük el) meg egyszer szabadonugróban, mert ahhoz nem kell lovas meg nyereg se, és imád ugrani.
2013. aug. 3. 15:24
 3/9 anonim ***** válasza:
#1 vagyok: Ha nem biztos az ülésed szőrén, akkor ne terepen menj vele. Bőven jó pályán gyakorolni: állítás, hajlítás, átmenetek, kiskör, nagykör, lovardai alakzatok...stbstbstb. Sokkal többet ér, mintha kimész 50-60 percre terepre, amiből úgyis az lenne, hogy csak kapaszkodsz a sörényébe, és robogtok (mivel nem vagy stabil szőrén).
2013. aug. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az,hogy tönkre megy -e a háta ,az attól is függ milyen a lovas ülése,mert ha pattog,akkor tényleg garantált a ló leamortizálása. Ha megfelelően van megvalósítva a történet,akkor nem feltétlen káros egy jó kötésű,egészséges ló esetében.
2013. aug. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha napi szinten 3-4 órákat dolgozik a ló csak szőrén, akkor úgy is káros lesz, ha nem pattognak a hátába, egyfelől mert csak két ülőcsontocska terhel, és nincs, ami eloszlassa a súlyt, ami hosszútávon hátfájdalmakat okozhat a lónál, sőt, szélsőséges esetben akár a csigolyái is elmozdulhatnak, másfelől sok lovasnak nincsen elég korrekt ülése és lábizomzata, hogy legalább megközelítőleg stabilan üljön szőrén, és innentől kezdve a fentebb leírtak hatványozódnak. A nyereg eloszlatja a súlyt, és csillapítja az ütéseket, ezért is célszerű használni... Erre még a patrac sem képes, mivel nincs benne váz.
2013. aug. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlen káros most pattog a lovas vagy nem a legnagyobb hangsúly a ló tartásán van ha kereken megy (homorít a háta) akkor nem káros ha viszont beejti a ló a hátát pl fent van a feje vagy erősen fogja a zablát akkor sokkal egészségtelenebb a számára mert a gerince nem tud annyit ,,rugózni" mint mikor kerek a ló háta. Nyilván ha szőrén lovagolsz ez a pattogós dolog kizárva :D
2013. aug. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt úgy megnézém kedves első, hogy te képes vagy-e egy órán keresztül könnyített ülésben lovagolni szőrén:)

persze neten bármit lehet mondani, de ezt egyetlen nem olimpiai szinten lévő lovas sem képes megcsinálni, könyörgöm emberből vagyunk egy bizonyos fizikai állóképességgel...

2013. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7válaszoló..

meg lehet csinálni ... igaz én már 15éve nem nagyon nyergelek.. de számomra sima ügy..

Kedves kérdező a fentebb említett dolgot vesd figyelembe.:D

2013. aug. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
reálisan gondolkozva hány olyat ismerünk aki több mint 10 éve szőrén lovagol? :) ne vicceljünk már, olyan kérdezte aki nem lovagolt szőrén komolyabban és inkábbb csak lép-üget. nincs ezzel baj de iylennek ne javasoljon senki könnyített ülést, mert úgysem tudja csinálni (én se tudnám pedig biztos ülésem van szőrén is). 7-es voltam.
2013. aug. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!