Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom lenyomni a sarkam,...

Nem tudom lenyomni a sarkam, öltet?

Figyelt kérdés

Körülbelül 4 éve lovagolok, és egyszerűen nem tudom lenyomni a sarkam. Az mindig vagy 10 centivel felcsúszik és csak úgy tudok csizmasegítséget adni. Küszködöm vele és próbálom mindig lenyomni, de képtelen vagyok ott tartani, a lábam felenged, bármit is teszek. Ötlet?

(egyébként otthon is mindig spiccben áll a lábam akaratomon kívül)



#lovaglás #sarok lenyomás
2014. ápr. 24. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Kell valaki, aki mindig rád szól, ha nincs lenyomva, egy idő után megszokod.:)
2014. ápr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok.. de nekem most fizikailag is kivitelezhetetlen,mert annyira merev a sarkam. Nem tudok úgy leguggolni,hogy a sarkam lent maradjon a földön. :P
2014. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az nem lehet, hogy a ló túl hajtós, mert nem konkrétan a sarkaddal kellene adni a segítséget, hanem a lábszáraddal.


Ha futószáron gyakorolnád és nem kellene a lóval foglalkoznod, lehet, hogy hamarabb érnél el javulást.


Egyébként van egy csomó technika, kinek mi válik be: nyújtás, különféle vizualizációk, pl. mágnes húzza le a sarkad, a talpadon "állsz" a földön, nem a sarkad nyomod le, hanem a lábujjaid emeled fel, stb)

2014. ápr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
36%

Nyújtani kell a szalagokat. Klasszikus példa erre a svéd torna, amikor előre hajolsz kettőt, hátra hajolsz kettőt... amikor elkezded, még 5 centire van az ujjad a földtől, de a tizedik gyakorlat után már eléred. Hasonló gyakorlatokat kellene végezni lovaglás előtt is... de persze senki sem csinálja, mert "az ciki."

Pedig sajnos ha merevek az izmok és az izületek, akkor a lábad egyszerűen nem tudja felvenni a ló alakját, magas lesz az ülésed, kifordul és pipettázik a lábfejed stb stb.

Ettől csak akkor szabadulhatsz meg, ha laza vagy, mint a rigalánc. Legalább heti három alkalommal kell lovagolnod, és napont végezned kell a megfelelő tornagyakorlatokat, otthon is. Ezt semmilyen oktatói rádkiabálás nem pótolhatja.

No persze mindezt a lovasiskolában nem fogják neked elmondani, mert őnekik nagyon is kényelmes az, hogy négy éve oda jársz, és csak annyit kell veled csinálniuk, hogy körbe-körbe ügettetnek és néha rádreccsennek, hogy "le a sarkat!" Ha netán megtanulnál lovagolni, akkor meg vagy ki kellene vinnük téged terepre, vagy ugrani kéne tanítaniuk, vagy valami egyebet kéne kitalálni, amit talán még az oktatód sem tud, hogy mi legyen, mert ha nem tud újat mutatni, akkor gyorsan megunod a pordagasztást a karámban, lekopsz, és nem viszel nekik több pénzt. Így viszont lehet azt mondani, hogy "amíg a sarkad nincs lent, addig nem tudunk tovább lépni", de hogy mi a probléma gyökere, azt persze megtartják maguknak, neked meg betömik a szádat azzal, hogy "fog ez menni, csak gyakorolj"

2014. ápr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!