Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak az írjon, aki tud lovagol...

Csak az írjon, aki tud lovagolni. Mennyi ideig tartott ezt elérni?

Figyelt kérdés
Tudok lovagolni, mielőtt félreértenétek :) Arra lennék kíváncsi, hogy nektek mennyi ideig tartott megtanulni? Mennyi idő alatt tanultatok meg felnyergelni egy lovat, felszállni rá, lecsutakolni, vágtázni? Mennyi időtök ment rá, míg teljesen jól tudtatok? Csak azért kérdezem emrt én rendkívül gyorsan megtanultam és kíváncsi vagyok hogy csodagyereknek tarthatom-e magam ez miatt. Nem vagyok beképzelt, csak örülnék neki ha valamiben én is jó lennék. Nekem mindezt 2 hét alatt sikerült elérnem, napi 2 óra gyakorlással.

2014. máj. 3. 17:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%
A napi 2 óra miatt van ,hogy ilyen gyorsan tanultál:D nekem heti2 órám volt,vágtázni kb. 2 hét alatt tanultam meg,nyergelni meg valahogy alapból tudtam,mert jött magától :D
2014. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Látom, még mindig nem fogtad fel, hogy felszállni a lóra és nem leesni róla nem lovaglás. Mindazt, amit írtál, két óra alatt bármilyen kezdő meg tudja csinálni.
2014. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
Már első alkalommal remekül ment a könnyű ügetés. Ezen felbuzdulva az "oktatóm" életem 3. lovaglóleckéje alkalmával kivitt terepre, 10 perc múlva már vágtáztunk - estem akkorát, mint az ólajtó... Két évvel később hallottam először olyan dolgokról (szőrén vágtáztam már akkor), mint támaszkodás, összeszedettség, száron lét, segítségek összehangolása, soroljam még? Akkor kerültem igazi oktatóhoz. Most már tudom, hogy még mindig bőven van mit tanulnom, és nem merem kijelenteni, hogy tudok lovagolni, csak azért, mert vágtában is fennmaradok már a lovon... Ügyes vagy, de ezek még csak nagyon az alapok. Ez még nem lovaglás, jó alap az igazi munka megkezdéséhez. Hajrá :)
2014. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 x) ***** válasza:
100%

De alázatot azt még nem sikerült tanulni úgy látom... Jól leírta a 2. válaszoló, az, hogy ülsz egy ló hátán még nem lovaglás.

A probléma egyébként azzal van, hogy ha 2 hét alatt megtanulod ezeket, akkor egyáltalán nem lesz biztos alapod. Ennyi idő alatt nem lesz rendes tartásod, szárkezelésed, nem lesz rendes egyensúlyod. Felszínes tudásod van csak. Aztán majd ha esel egy isteneset a hatalmas egód meg "minden tudok a lovakról" miatt, akkor meg hibáztatod majd a lovat meg az edzőt. Akinek 2 hét lovaglás után van képe azt kijelenteni, hogy tud lovagolni, az nagyon de nagyon messze jár attól, hogy jó lovas legyen. Előbb föl kéne fogni a lovazás lényegét, mert így divatlovason kívül nem sok minden lesz belőled.

Én sokkal fontosabbnak tartom, hogy a lovasaimnak biztos alapjuk legyen, mint hogy pár hét alatt megtanuljanak mindent. Mert vágtázhat ő akármennyit, ha nincs biztos alapja akkor sose lesz jó lovas, mindig vissza kell majd térni az alapokhoz, amik kimaradtak.

2014. máj. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Kinyitott a mesesarok :DD
2014. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, egy videót tegyél már fel a lovaglásodról légyszíves. :)

Vagy gyere el hozzám, meghívlak, lovagolhatsz kedvedre. Van egy kedves kis telivér heréltem, most épp hat fángli zabot kap egy nap, egy ilyen ló lovasnak, mint te, biztos nem okozna gondot, mert most láttam, hogy legközelebb már ugratni is fogsz! :)) Akadály is van, használhatod kedvedre.

2014. máj. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Az előző pár válaszoló nagyon jól megfogta a dolog lényegét. Vágtázni nem egyenlő azzal, hogy tudsz lovagolni. Felülsz a lóra, jó nagyon belerúgsz (nem ezt kell csinálni tudom, csak így gondolhatja egy olyan, aki először ül lovon) és már megy is a ló. Ha nem vagy teljesen mozgás analfabéta, valamennyire tudod követni, nem esel le. De ezek után szerinted tudsz lovagolni?! Tudod mi a helyes szártartás? Támaszkodik a lovad? Figyelsz ilyen "apróságokra" hogy belső állítás, hajlítások stb? 2 hét gyakorlással ilyeneket nem lehet megtanulni. Sőt, ezeket nem is megtanulni lehet, inkább sok gyakorlással lassan megérezni, de ehhez nem elég az, amit leírtál. Most persze mindenkire aki írt, mondhatod, hogy csak féltékenyek vagyunk, mert nekünk talán nem sikerült 2 hét alatt megtanulni lovagolni, de szerintem neked sem. Az, hogy vágtázol, az nem lovaglás. A lovaglás ennél sokkal több, amihez idő is kell. :)
2014. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
96%

Nos, én lassan harminc éve tanulom a lovaglást, de még nem sikerült megtanulnom. Versenymúlttal, edzői diplomával, lovastúrák vezetésével együtt sem.

A hat éves lányom gond nélkül vágtázik az arab ménemmel. Akkor ő most csodagyerek és tud lovagolni? Nos, nem csodagyerek, csak egy szerencsés kisgyerek, akinek nulla napos korától adott volt a lehetőség a lovaglásra. Jó az egyensúlyérzéke, van hozzá kedve, szereti csinálni, ezért halad.

Ha valaki napi két órát lovon tölthet, nagyon gyorsan megtanul egyensúlyozni, fönnmaradni. De ez a lovaglástól még olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtől.

2014. máj. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
azért megnézném, hogy valaki életében először ül lovon, helyből 2 órát, az másnap milyen járási technikával közlekedik :D
2014. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Hatos vagyok. Még hozzáfűznék valamit.


A testvérem soha nem ült lovon ezelőtt, de kitalálta, hogy a telivéremre fel akar ülni, így hát felültettem. Nagyon aranyosan visekedett vele, de tényleg (szóval a meghívás az áll, nem kell félni :), kb. fél órát ült a lovon, ebből ügetett 20 percet, akkor ő már tud lovagolni szerinted, kedves kérdező? Ha ma vágtázik három percet, akkor vágtázni is fog tudni? Megmutatom neki, hogyan szerelje fel a lovat, hogyan vezesse, ezt megcsinálja 15 perc alatt, így szerinted tulajdonképpen két óra alatt meg lehet tanulni mindent a lovakról, mehet terepre, meg önállóan lovagolni, mert hát ő már "tud" lovagolni vagy ezt hogy gondolod?

2014. máj. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!