Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mit kéne figyelemb...

Szerintetek mit kéne figyelembe vennem?

Figyelt kérdés
van egy kis gondom. Mostanában nagyon megtetszettek a fríz lovak szerintem gyönyörű a testfelépítésük a tartásuk a színük. egyszerűen sugárzik belőlük valami ami megfogott. egyáltalán nem mondanám hogy jó lovas vagyok de nagyon szeretnék díjugratni, versenyeken indulni bár ez még messze lesz de nem baj. a fríz lovak viszont nem a legelőnyösebbek ebben az ágban. sokszor látom őket fogatban meg díjlovagláson de ezek engem nem igazán érdekelnek. néztem lovakat amik jó ugrók meg minden de egyszerűen bennük nem látom azt mint egy frízben. ezt nagyon próbálom legyőzni mert azért csak nem vehetek kinézetre lovat. szerintetek mit kéne tennem?

2014. máj. 4. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem el kéne döntened, mit akarsz valójában. :-)
2014. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha komolyan sportolni akarsz, akkor sportlovat vegyél. Ha egy fríz tulajdonosa szeretnél lenni, akkor vegyél egy frízt.


Ha a sportlovaglás még csak álom, én azt ajánlanám, egyelőre ne vegyél lovat. Kezdj el ugratni, versenyezni más lovával és ha továbbra is tetszik és folytatni szeretnéd, akkor vegyél egy sportlovat. Ha kiderül, hogy mégsem olyan, amilyennek képzelted, még mindig maradhatsz a hobbi ugri-bugrinál.

2014. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Youtube-on láttam az egyik fríz tulajnak a videóját...amiben ugrattak. Ha nem akarsz 2m-eket ugratni, találhatsz olyan frízt, amelyik tud ugrani, és probléma megoldva! ;)
2014. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2014. máj. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
tulajdonképpen ez a lány miatt kedveltem meg a frízeket :) ezzel csak az a gondom hogy nem tudom hogy betudnám-e tanítani mert az eladó frízek sosincsenek ugratásra tanítva mert azzal nem is kezdenek bele
2014. máj. 17. 14:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugratásra nem igazán lehet betanítani egy lovat. Valamilyen szinten minden ló tud ugrani. Valamilyen szinten még a tehenek is. :)) Szóval szerintem, hogyha nem akarsz nagyon komolyan ugrani egy olyan fríz való neked akinek KEDVE van az ugráshoz. És szerintem is először inkább versenyezz más lovakkal próbáld ki és csak utána vegyél saját lovat. :)
2014. máj. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fríz nem ugróló, és addig ne vegyél lovat, amíg nem tudod hogy mit akarsz.
2014. máj. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez újdonság, hogy a fríz is tud ugrani? :)

Minden ló tud ugrani, ha hidegvérűt veszel, azzal is fogsz tudni, a lehetőségekhez képest. Viszont addig, amíg úgy érzed, hogy neked "betanított" ló kellene, jobb, ha gyakorolsz még, belekóstolsz az ugrásba és csak azután választasz saját lovat.

2014. máj. 18. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!