Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan mozgassam le?

Hogyan mozgassam le?

Figyelt kérdés

1 év mulva veszünk lovat,akkor lesz 2 éve hogy lovagolok.Heti 2x járnék oktatóhoz,a többi napokon hogy mozgassam le és hányszor?Egésznap legelőn lenne többi lovakkal,este boxban.(bértartás)

És terepre elmenjek egyedül?Még nem voltam,de nagyon szeretnék.Barátaim nincsenek a lovardába:(

16/L


2014. máj. 5. 15:40
1 2
 1/15 x) ***** válasza:
40%
Majd ha ezeket a kérdéseket egyedül is meg tudod válaszolni, akkor esetleg vehetsz lovat. Ezek olyan alap dolgok, amiket egy tapasztalt lovasnak tudnia kéne. 2 év lovas tapasztalattal a legnagyobb felelőtlenség lovat venni. De majd rájössz te is, ha úgy elb.szod a lovadat, hogy a közelébe se lehet menni...
2014. máj. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Istenem.... Hogy mozgasd le? futószár vagy felülsz rá és lovagolod. attól még ,hogy nincs ott az edződ még tudod lovagolni. Kijárj-e terepre? Attól függ mennyire uralod a lovat meg milyen minőségű az ülésed. Egy héten minimum 1 nap pihenő kell a lónak,az sem baj ha néha 2 becsúszik. De akinek ilyenek homályosak ,az még várjon a lóvásárlással.
2014. máj. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Képzeld,rengetegen vesznek lovat 1-2 éves tapasztalattal és még is boldogok,nem hiszem hogy jó oktató mellett,aki fel is ülne rá,elromlana.

Még van egy évem,és miért akkora baj,ha ezt még nem tudtam?Folyamatosan tanulok,nem kell márt rögtön letámadni.

2014. máj. 5. 19:23
 4/15 anonim ***** válasza:
A többi napon lovagold egyedül, vagy futószárazd le. Ha most még nem lovagolhatsz felügyelet nélkül, egy év múlva mire meglesz a ló, talán már eljutsz olyan szintre, hogy felügyelet nélkül karámban tudsz vele lovagolni egy órát egyedül. Hogy hányszor, az több dologtól függ. Milyen edzésen veszel részt heti 2x (ugró stb.). Terepre csak akkor menj, ha tudod uralni a lovadat, és bármilyen helyzetben elboldogulsz vele. De szerintem kezdetben ne menj vele terepre egyedül, először úgyis majd kiismered a lovat a pályán való lovaglások alkalmával. Gondolom a lovardában mások is szoktak terepre menni, esetleg az oktató szervez-e tereplovaglásokat, akkor csatlakozz be, vagy egy másik bértartóhoz és menjetek együtt. Ott majd úgyis meglátod alkalmas lennél-e arra, hogy egyedül kimenj majd idővel.
2014. máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az a gond hogy aki így vesz lovat, az nem jó gazdája annak. Nem úgy kell hogy kitűzöd, és az előre megbeszélt időpontban megveszed. Ha az oktatód úgy gondolja, te úgy érzed, és a szüleid megtehetik, akkor meg lehet hozni egy döntést, hogy akkor most lovat veszel, de így nem, hogy majd egy év múlva. Ráadásul fogalmad sincs milyen nehéz olyan lovat találni amivel nem vernek át, egészséges, jó korban van, és megfelelők a képességei. Akkor gondolkozz a lóvételen ha már eszedbe sem jut ilyen buta kérdéseket feltenni.
2014. máj. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Terepre soha ne menj ki egyedül.

Ülj fel rá, elég csak egy bő fél óra, futószárazd le, rakd be jártatóba.

No comment, már biztos megtették előttem.

2014. máj. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az utolsó 3nak köszi:) megfogadom és köszi hogy normálisan válaszoltatok
2014. máj. 5. 22:19
 8/15 anonim ***** válasza:
"az utolsó 3 nak köszi" xd hát ez jó,mintha nem mindenki ugyanazt ugatná LOL .... Annyira nagyra vagy azzal az 1-2 éves "tapasztalatoddal" az ilyenek törik össze magukat,meg majd eltelik pár hónap a lóvétel után és az lesz a következő kérdés,hogy mit csináljak a lóval? Az oktatód felül rá:DD És? Te attól nem fogsz hozzá elég tudással bírni.. Vedd meg,legalább valaki meggazdagszik a hülyéből ,ennyi hasznod van kb a lovasszakmában.
2014. máj. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Meg ez kb olyan,hogy kocsit akarok venni de nem tudom melyik a gázpedál.. Te lovat akarsz ,és alap,mindennapi dolgokkal nem vagy tisztába. És az a hülye,aki ezt megemlíti.:DD
2014. máj. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok beképzelt,mondom folyamatosan tanulok a lovakról.Direkt több lovon lovagolok egyszerre és heti 3x oktató felügyelete mellett a saját lovammal.Lehet hogy nem tudtam pont azt,hogy heti hányszor futószàrazzam,de sok mindent azért tudok.Ja és estem lórol,nem is egyszer,de visszaültem és nem rinyáltam:D
2014. máj. 6. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!