Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan mozgassam le?

Hogyan mozgassam le?

Figyelt kérdés

1 év mulva veszünk lovat,akkor lesz 2 éve hogy lovagolok.Heti 2x járnék oktatóhoz,a többi napokon hogy mozgassam le és hányszor?Egésznap legelőn lenne többi lovakkal,este boxban.(bértartás)

És terepre elmenjek egyedül?Még nem voltam,de nagyon szeretnék.Barátaim nincsenek a lovardába:(

16/L


2014. máj. 5. 15:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Emberek álljatok már le. Tök normálisan kérdezte. Nem jelentette ki, hogy ő bizony tud lovagolni, ahogy sokan mások teszik, hanem tanulni szeretne. Éppen ezért tette fel a kérdést.

Nem megy minden ló tönkre, amit tapasztalat nélkül vesznek. Ha ott van egy jó edző,aki segít, és fel is ül a lóra ha szükség van rá, akkor azért elég nagy az esélye annak, hogy az ember elboldogul a lóval.

Itt vagyok, az élő példa. 11 évesen kezdtem lovagolni, és 12 ÉVESEN KAPTAM EGY 5 ÉVES SZINTE BELOVAGOLATLAN LOVAT. Igen, utólag tudom, hogy ezzel eléggé megnehezítettük a dolgomat, és mikor 1 évvel a lóvásárlás után erre rájöttünk, rögtön kerestünk is egy másik lovardát ahol van normális edző. Láss csodát, itt vagyok most 18 évesen, a lovam 11, köszönjük mindketten jól vagyunk, szeretjük egymást és nem mellékesen eredményesen versenyzünk díjlovaglásban.


A kérdésre a válasz pedig:

Ha heti kétszer jársz oktatóhoz, a többi napon nyugodtan gyakorolhatod azokat a dolgokat amiket az oktatóval csináltatok. Ha esetleg felülni valamiért nem tudsz, le is futószárazhatod. Azért heti 1 vagy 2, de néha akár 3 pihenőt nyugodtan hagyhatsz neki, de arra figyelj, hogy ne közvetlenül egymás után, mert (bár nem tudom milyen ló lesz), akkor esélyes hogy nagyon tele lesz, és nem fogsz vele bírni.

Terepre én azt mondom ne menj egyedül, hiszen ott bármi történhet, főleg ha nem ismered a lovat. Beszéld megy egy bértartóval, aki tapasztalt lovas, és gyakran jár terepre, és tudod, hogy figyelni fog rád, hogy menjetek ki együtt. Akkor legalább meglátod, hogy hogy viselkedik a lovad terepen, és nem úgy ér meglepetés, hogy teljesen egyedül vagy. Aztán ha már másik lóval jól elmegy, akkor esetleg, ha minden kötél szakad, kimehetsz egyedül is, de azt annyira nem ajánlom.


Remélem tudtam segíteni, sok sikert a jövőben a lovagláshoz :)

2014. máj. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, eszembe jutott még valami:

Csak jó tanácsként mondom, ne kövesd el azt a hibát amit én is, és inkább egy 10 év körüli, rendesen belovagolt, tapasztalt lovat vegyél. Mindkettőtök dolgát megkönnyíted így. ;)

2014. máj. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kedves utolsó!Végre egy kedves,nagyon hasznos válasz!Igen,10-14 éves heréltet szeretnék vagy kancát,semmiképp se fiatal lovat.Akkor semmiképp se megyek terepre egyedül.
2014. máj. 6. 13:42
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyszer már írtam választ, de fogalmam sincsen hányadik voltam :D

Egy tipp: a helyedben inkább herélt lovakat keresgélnék, vagy ha kanca, nem lenne rossz, ha már volt előtte csikója. Saját példám: 11 évesen kaptam az első igazi lovamat (előtte is volt már, még amikor 3 voltam, meg akkoriban egy arab, aki idióta volt és nem ülhettem fel rá). 6 éves kanca volt, díjugratásban versenyzett. Azért "kaptam", mert szerettem volna díjugratni. Már előtte is csináltam, mert díjugró istállóban voltunk és az iskolalovak is olyanok voltak hogy mindenki ugrott velük. De ugye ott volt az arab, akivel nem lehetett tanulni és eladtuk és így kaptam egy ugrólovat. Voltak keserves időszakok, mert ugye kanca a drága és néha elég durván felborult a hormonháztartása... de megtanított lovagolni. Ott volt egy nagy tudású, Némethy-tanítvány edző aki irányított. Most vagyok 17, a ló még mindig az enyém, eredményesen versenyzünk díjugratásban. De ha meg akarod magadat szabadítani a szenvedéstől, akkor idősebb heréltet veszel :D

Meg még annyi, hogy (közben istállót váltottunk) ha nálatok is olyanok az iskolalovak, mint itt, hogy csak mennek körbe-körbe "ál" ügetésben meg alig vágtában, akkor lehet jobb ha vesztek egy lovat mert azokon egy idő után már semmit nem lehet tanulni.

2014. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Hàt akkor inkàbb herèltet vennènk:)
2014. máj. 6. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!