Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek lenéznék így a...

Szerintetek lenéznék így a lovamat?

Figyelt kérdés

Mivel én versenyekre járok ! ( nem rangos versenyekre , mivel ahol tartom a a lovamat a lovarda nem egy így hely inkább tanyasi életmód van ott ! )


Szóval én a versenyek miatt nyírnám a lovam szőrét és ugye így majd takargatni kell , de félek , hogy az ottaniak leszólnák és nagyon puccosnak mondanák !

Meg nekem amúgy sem tetszenek az ilyen mackos hosszú szőr , szerintetek ?


2014. máj. 5. 18:03
1 2 3
 1/30 x) ***** válasza:
54%
Igazából sz.rd le, hogy mit gondolnak mások. De szerintem ha nem rangos versenyekre jársz, akkor teljesen fölösleges nyírni a lovat. Főleg ha csak azért csinálnád, mert nem tetszik hosszú szőrrel. Egy megnyírt lóval tényleg rengeteg macera van, ha nem jársz sűrűn nagyobb versenyekre akkor semmi értelme nincsen plusz munkát a lovarda nyakába zúdítani. Mert gondolom nem leszel kint 24 órában, hogy takargasd a lovadat.
2014. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
52%
Ne is halld meg, ha valamit mondanak a lovadra (kivéve, ha jót XD )!
2014. máj. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Azt nézd szükség megkívánja-e ,ne azt ,hogy mit mondanak mások. Ha nem ebbe,lesz más,amibe belekötnek.
2014. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek az első válaszolóval. Ennek akkor lenne értelme ha hetente vagy kéthetente mennél versenyezni. De nem egyszer láttam én már, hogy téli bundában indultak a lovak versenyen. Főleg ha nem is olyan spéci lovardában tartod, akkor nagyon nagy az esélye annak, hogy a lovad meg fog fázni. Lehet, hogy tavasszal macerás a vedlés, de hidd el, hogy még rosszabb amikor vagy háromféle takarót (istállóban istállótakaró, a karámban karámtakaró, munkához munkatakaróra van szükség, meg még ezekből "tartalék" ha valamelyik mosásba megy) kell pakolgatni a lóra, munka után szárazra kell lovagolni, napközben többet kell a bokszban állnia, mint a legelőn lennie... Szóval a lényeg, hogy jobban jársz ha meghagyod a szőrét.
2014. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

hát van , hogy minden hétvégén van verseny de van , hogy csak 1 hónapban 1 szer , igen tudom , de szerintem titeket is zavarna :/ naponta kint vagyok nála suli után no barátok még a leckét is akkor csinálom miközben legeltettem :D mindent vele csinálok ! Tudom neki jobb lenne hosszú szőrrel

de úgy még a tisztítása is nehezebb lenne meg ott nincs lehetőség télen fürdet :/

2014. máj. 5. 18:52
 6/30 A kérdező kommentje:
Rengeteg takarója van :D verseny után szállításhoz külön van neki 2 db van eső elleni meg stb
2014. máj. 5. 18:54
 7/30 anonim ***** válasza:

"de úgy még a tisztítása is nehezebb lenne meg ott nincs lehetőség télen fürdet :/"


Télen te hova akarod fürdetni a lovat? O.o

2014. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
52%
A ló nem pudli, nem szokás fazonra nyírni! Csak kiröhögteted magad vele.
2014. máj. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Ha minden nap csatakosra izzad a lovad, nyírd. Ha nem, és van időd megszárítani nyereg vagy szárító takaró alatt, ne nyírd.
2014. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
mert mivel fehér és kosztol besárgul hiába tisztítom , nem tudok mit csinálni ha versenyen így nézne ki
2014. máj. 5. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!