Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hideg -és melegvérűló kereszte...

Katy123789 kérdése:

Hideg -és melegvérűló keresztezése?

Figyelt kérdés

Megszeretnék venni egy lovat, ami nagyon megtetszett. A képeken is gyönyörű, ára is tetszik, minden szuper.

Az anyja tinker, apja pedig appaloosa. 1 éves, csődör. Szerintetek ebből milyen paci sülhet ki? Ilyen fekete/májsárga a színe (nem tudom, hogy a fény miatt ilyen, vagy tényleg nem teljesen fekete) van kis bokaszőre, de nem akkora, mint a tinkernek. Könnyebb felépítésű, az apja miatt, de azért jól izmolt. Egyébként van lóútlevele, chipje, származásilapja, az ára pedig 350 volt eredetileg, de a tulaj 300 körül is belemegy, legalsó határ pedig 200, a szállítást meg teljes mértékben tudják vállalni. Mondták, hogy nem meggazdagodni szeretnének, csak jó helyre kerüljön. Élőben még nem láttam, de előtte szeretném megnézni természetesen. És vajon díjugratni tudok madj vele? Esetleg millitary, távlovaglás, díjlovaglás? Ilyen kisebb versenyekre gondoltam. Tinker anya, appaloosa apa, akkor ez sodrott, igaz? Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. máj. 8. 21:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

igen, ez így egy sodrott.

ha tetszik az jó, de...


először is az ára tök jó, de ez egy 1 éves ló, mire lovagolhatod min. 2 év fog eltelni, ha nem is bértartásban tartod, akkor is alsó hangon 20.000-et rákölt az ember havonta, az 2 év alatt 480.000 ft és közben még ott a kockázat, hogy ez alatt a 2 év alatt ne legyen baja. ha még hozzáadod a vételárat (300) akkor vehetsz 780.000-ért egy szuperül belovagolt csoda lovat, amire azonnal felülhetsz és már mindent tud, mert ugye ezt vagy neked kell belovagolni (és akkor vajon milyen lesz) vagy belovagoltatod, ami plusz pénz.


ráadásul amiket szeretnél vele azokra ez a ló mind alkalmatlan lesz, max hobbi szinten, mert 70 centin valószínűleg ez is elugrál, de amúgy tökéletesen alkalmatlan rá egy hidegvérű x western fajta... akárcsak a többi felsorolt szakágra. ez egy hobbi ló lesz, terepezni, bohóckodni vele, de várhatóan egyetlen szakágban sem lesz jó.


szerintem jól fontold meg!

2014. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
26%
Mivel a tinker hidegvérű, és az appaloosa telivér, a kettejük keresztezéséből lesz a sodrott...mivel hogy csődör, ráadásul csikó, nem tudom, hogy készen állsz e egy ekkora felelősségre...jól gondolt át, mert egy csikóval bizony bánni tudni kell, nem egy kezdőnek való, első pacinak. Biztos csodaszép (mint minden ló), de azt se felejtsd el, hogy elélhet akár 40 évig is...erre is készen állasz? Mert abból, ahogy írtál, azt szűröm le, hogy nagyon eltökélt vagy, de azt ne felejtsd el, hogy ez az eltökéltség ne álljon útban a legfontosabbnak, és az nem más, mint a saját jövőd, nehogy elrontsd egy korai döntéssel...ha elég ügyes és kitartó vagy/leszel, akkor szinte bármit meg lehet csinálni egy jól szocializált, jól nevelt, jól képzett lóval...határ csak a természet adta keretei lehetnek. Sok szerencsét hozzá, és kívánom, hogy mindkettőtök számára a legjobb, legokosabb döntést hozd...hogy mi az, csak te tudod!
2014. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Hobbi szinten használnám ezekre.. Később ki lenne herélve, szóval a csődör dologgal nincsen gond. Én szeretnék vele foglalkozni, és eleve csikót max. 2-3 éveset kerestem. Az appaloosa tökéletes ugróló is. A tulajjal beszéltem, és ő mondta, hogy sokszor kiugrik a karámból, pedig magas a karám.. Tehát jól ugrik igy szabadon. A tinker pedig nagyon hires a természetéről.. Nyugodt, kiegyensúlyozott.. Miért baj, ha sokáig velem van? Az a cél, hogy minél tovább együtt legyünk.. Nem tudom.. Még valami vélemény? :)

2014. máj. 8. 22:45
 4/31 anonim ***** válasza:

Sodri a drága.

Egy csikó nagy felelősség, mert ezer helyen el lehet rontani a nevelését.

Távlovaglásra alkalmatlan lesz, oda arab ló kell. Díjlovaglás... hááát abban látok fantáziát, bár oda inkább akciósabb mozgású lovak alkalmasabbak, de egy M szintre kellő tudással fel lehet hozni.

Ugratni komoly szinten szerintem nem lesz alkalmas, inkább ilyen amatőr versenyekre mennék vele.

Military-t nem hinném, hogy tőle kéne várni, ott azért menni is kell, meg ugrani. Persze mutathatsz neki pár alacsonyabb természetes akadályt, de nem ebben lesz kiemelkedő.

Végül is ez a mix a tökéletes hobbi ló, jó túrázni, erdőben bolyongni, ügyességi versenyeken indulni, de nagydíjat ne várj tőle mikor egy területi versenyen is többségében sportlovakkal indulnak.

2014. máj. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázzunk valamit. Mind a tinker, mind az appaloosa milliós nagyságrendő ló, nincs olyan épeszű ember, aki ezeket összrakná. Szóval fogalmazzunk úgy, hogy az anyja egy foltos nehézsodrott, vagy hidegvérű, az apja meg egy pöttyös csődör. Így, ebben a formában 300.000 Ft egy éves csikóért rengeteg, de számoljunk 200.000 Ft-al, mert úgyis abban reménykedsz.


Elviszed bértartásba, havi 30-ért. Két év alatt kifizetsz rá 24X30=720.000 Ft-ot. Körmölésre számoljunk havi 2000-ret, ez 48.000 Ft, oltások, féreghajtások, 30.000 Ft. Herélés: 50.000 Ft. És akkor még nem volt beteg a ló és csak nézegeted két évig 1.048.000 Ft-ért.


Három éves a csikó, be kell lovagolni, legyen havi 30.000+30.000 bértartás, minimum 3 hónap, hogy legalább rá tudj ülni: 180.000 Ft.


Magyarán két év múlva lesz egy alapszinten belovagolt sodrott herélted 1.228.000 Ft-ért. Nem sok ez egy kicsit, mikor 300.000 Ft-ért háromévesen máris meg lehetne venni egy ugyan ilyet?


A másik: a sodrottak nem jók sportra. Semmilyen sportra. Lehet velük túrázni, kicsiket ugratni, idomítómunkát végezni, de sport formájában egyikre sem alkalmasak.


Még annyit fűznék hozzá, hogy az appaloosa (mármint a tisztavérű appaloosa (ami félvér, Csicsoo, nem telivér) nem alkalmas díjugratásra. Ugrani minden ló tud, de ez egy western fajta, zömök, rövidlábú, nem díjugratásra teremtették. Persze a karámból még a szamár is kiugrik, de az nem díjugratás.


Én azt mondom, felejtsd el. Vagy vegyél egy kedves kis lovat 250-300.000 Ft-ért, vagy várj két évet, ha most nincs elég pénzed, tedd félre a képzeletbeli lovad tartási költségeit és vegyél egymilliókettőért egy olyan sportlovat, ami úgy kiszolgál téged a military minden ágában, hogy jutsz is egyről a kettőre.

De vehetsz akár telivért is cirka 200.000 Ft-ért, militaryban nagyon jók.

2014. máj. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyetértek!!
2014. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Félreértettetek! Nem akarom versenylóként hasznosítani.. Hobbi szinten itthon elugrálgatnék vele, kisebb akadályokat, meg a távlovaglásnál sem 100 km-re gondoltam..Kisebb túrák 10-15 kmre gondoltam. Ezt még egy macska is kibírja, nem hogy egy ló..

Akik itt számolgatnak nekem, hogy mennyibe kerül, stb.. Nekik üzenem: Inkább lesz egy olyan lovam, aki egygazdás, és ott lesz velem végig, velem nő fel, mint egy olyan, akit már belovagoltak és csak egy "lovas" vagyok a számára. Egy egy éves csikónak semmit sem lehet tanítani az alatt a két év alatt? Dehogynem.. Szeretnék vele parellizni, szabadidomítás, trükk tanítás.. És amúgy is itthon lenne tartva. Appaloosa pedig igen is jó versenyló, mert előbb volt versenyló, mint westernló..

"Hasznosítása: Hátas, szabadidő-ló, lovassportok.

Kitűnő ugrólovak.

Könnyen kezelhető, masszív, strapabíró ló. Barátságos természete miatt nagyon jó hátasló. Tanulékony, jó munkakészségű, ezért hobbilóként éppúgy hasznosítják, mint sportlóként. A díjlovaglásban, távlovaglásban elterjedt, de egyre népszerűbb a westernlovaglásban."

Szóval ennyit erről. :) De köszönöm, tudom hogy a véleményeteket kértem, de nektek csak az a jó hobbi ló, amelyik valamelyik szakágban tökéletes? Én maximum itthoni kis versenyre mennék vele.. oda meg egy szamárral is lehet menni. És messze van még tőlem a versenyszint. 16 éves vagyok, és bőven van még mit tanulnom a versenyzésről. Oda egy sportlovat szeretnék mindenképpen.

2014. máj. 9. 13:43
 8/31 anonim ***** válasza:

Igen, van mit tanítani egy egyéves csikónak is. Pl. azt, hogy engedje magát megkötni, leápolni, körmölni. Slussz.

A trükkök tanításán röhögnék, ha nem volna amúgy sírnivaló a dolog, mert egyrészről jó eséllyel semmit nem fog tanulni a ló azon kívül, hogy hogyan tudna veled kicseszni, másrészről a lovat is sajnálom.

Amíg olyan szinten vagy lovaglásügyileg, hogy szerinted abból lesz jó ló, amelyik veled nő fel, amelyiket nem te tanítod be, annak csak egy lovas leszel, javaslom, ne is gondolkozz lóvételben. Mindkettőtöknek csak ártasz vele, hidd el.

2014. máj. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
76%

ja, biztos jobban tudod, hogy mire jó az appalosa, ha valami kislány által készített weboldalon a leírásban benne van, hogy ugróló.

az a baj, hogy hobbiból sem lesz jó ugrásra, mert az egy dolog, hogy átugorja a 60 centit, de a vastag lábú, nagyobb súlyú lovaknak nagyon nem tesz jót az ugrálgatás.

nem véletlenül értett félre mindenki, mert sportágakat írtál, majd utána módosítod, hogy a távlovaglás alatt valójában 15 km-es "túrára" gondoltál (15 km egy másfél órás terep, nem túra, no pláne nem távlovaglás, ahol a legrövidebb táv ha jól tudom 40 km).


és ha otthon fogod tartani a csikót meg lehet kérdezni, hogy lesz-e társa? vagy majd te leszel a társa és mint egy boldog szerelmespár együtt nőtök fel? nincs is jobb, mint egy otthon tartott csődörcsikó egy kezdő lótartónak, szerintem feltétlen vedd meg! :)

2014. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Akkor vegyük sorra, mert én számolgattam neked vagy negyed óráig, de látom, hogy nem ment át.


A 10-15 km nem távlovaglás. Ha 10-15 km-es tereplovaglása gondoltál, ne írj távlovaglást.


Az appaloosa kitűnő ugróló? Tudsz nekem olyan élő appaloosát mutatni innen a netről, ami "kitűnő" ugróló? Csak egyet. Mert nagydíjas haflingit pl. tudok neked mutatni, mert képezni bármindenre ki lehet egy lovat, de ha nincs benne ugrótehetség, azt a Jósiten se teszi bele utólag. Márpedig nincs. Az appaloosa nem versenyló, hanem westernló. Erre tenyésztették ki. Majdhogynem ugyan az, mint a quarter, amiknek a hagyományos, ősrégi versenye a negyedmérföld, de őket sem arra tenyésztették ki, hanem a cowboyok kezdtek el versenyezni velük a napi tehenes munka mellett.


Mellesleg azt is elfelejthetjük, hogy appaloosa az apja, mert nem a pöttyöktől lesz az, hanem a papírjától. Vagy ha mégis az, mutasd meg a hirdetést, amiben ott áll a neve meg a származása és elhiszem.


Egy szóval sem írta senki, hogy a jó hobbiló bármilyen szakágban sikeres kell, hogy legyen. Te soroltad fel az kb. az összes szakágat, nem mi.


A csikókat három éves korukig békén kell hagyni. Nem kell nekik se trükköket tanítani, se parellizni velük. Semmiről nem marad le a ló, ha három évesen kezdenek el vele dolgozni, sőt, inkább a kárát látja, mert a csikó még kisgyerek. Kisgyerekek pedig nem járnak iskolába, csak óvodába, nem véletlenül. Nem elég érettek hozzá.

A múltkor a facebook-on már kiborítottak az éves csikó futószárazásával a szabaidomítós kislányok. Ne akarj rosszat a lovadnak.


A gazdája akarsz lenni a lónak, nem "csak egy lovas"?

Először is: eszerint a felfogás szerint nem inkább az a gazdája, akinél született és egy évet élt? Ugyan úgy átveszed tőle a csikót, ahogy átvennél egy idősebb lovat. Másodszor: ki fogja neked belovagolni? Te? :)


Azt az egymillió kettő meg végülis arra költöd, amire akarod. Mondjuk te még nem tudod, mi az a pénz, szóval végülis a szüleid dolga finanszírozni az egymillás sodrottadat. Ha nekik ez rendben, hát Istenem, van, aki jó családba születik. :)

De gondolkozni azért nem kellene elfelejteni.

2014. máj. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!