Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hideg -és melegvérűló kereszte...

Katy123789 kérdése:

Hideg -és melegvérűló keresztezése?

Figyelt kérdés

Megszeretnék venni egy lovat, ami nagyon megtetszett. A képeken is gyönyörű, ára is tetszik, minden szuper.

Az anyja tinker, apja pedig appaloosa. 1 éves, csődör. Szerintetek ebből milyen paci sülhet ki? Ilyen fekete/májsárga a színe (nem tudom, hogy a fény miatt ilyen, vagy tényleg nem teljesen fekete) van kis bokaszőre, de nem akkora, mint a tinkernek. Könnyebb felépítésű, az apja miatt, de azért jól izmolt. Egyébként van lóútlevele, chipje, származásilapja, az ára pedig 350 volt eredetileg, de a tulaj 300 körül is belemegy, legalsó határ pedig 200, a szállítást meg teljes mértékben tudják vállalni. Mondták, hogy nem meggazdagodni szeretnének, csak jó helyre kerüljön. Élőben még nem láttam, de előtte szeretném megnézni természetesen. És vajon díjugratni tudok madj vele? Esetleg millitary, távlovaglás, díjlovaglás? Ilyen kisebb versenyekre gondoltam. Tinker anya, appaloosa apa, akkor ez sodrott, igaz? Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. máj. 8. 21:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Mentségedre szóljon az appaloosa-kat az USA-ban igen is használják díjugratásra, de Európában nem terjedtek el efféle alkalmazásban.


Ne haragudj kérdező, de a videón szereplő ló inkább mutat frízt, mint tinkert (tudom utóbbiban minden szín engedélyezett). Kicsit túlnőtt a fara, de ez még sokat fog változni.

2014. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Utolsó: Pedig tinker van benne. :)
2014. máj. 12. 13:56
 23/31 A kérdező kommentje:
10:26-os: Azért írtam, hogy például az áráról mi a véleményetek. Semmi köze ahhoz, hogy itthon mik a keretek.
2014. máj. 12. 13:57
 24/31 anonim ***** válasza:
Már elnézést de ha visszaolvasnád, én nem is hánytorgattam a "kereteidet". :) Annyit kérdeztem hogy akkor minek írsz ki ilyen részleteket ha nem szeretnéd hogy mások beleártsák magukat az anyagi kérdésekbe. Egyébként magadat ütöd szóban, mert ha azért írtad oda hogy mennyibe kerül hogy arról mi a véleményük, hát szinte mindenki a saját véleményét írta le az árral kapcsolatosan. De hallod tégy amit akarsz, én ne érzem hogy negatív választ kaptál tőlem .
2014. máj. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

szerintem senki nem a te zsebedben turkált, az anyagi helyzetedtől függetlenül tény, hogy hobbi lóból csikót megvenni anyagilag nem éri meg, mert mire felnő annyit költesz rá, hogy abból egy sokkal jobb lovat vehetnél. ez akkor is így van, ha csilliárdos vagy, ha most megveszed ezt a lovat 200-ért és összeszámolod mennyit költesz rá mire be lesz lovagolva, annyiért tuti nem tudnád majd eladni akkor.


azzal kapcsolatban meg, hogy ha felnőtt lovat veszel, annak csak egy lovas leszel... a lovaglás eléggé elmélyíti a kapcsolatot, meg az elején, ha van végre kapsz egy lovat biztos sok időt töltesz majd vele, vezetgeted, pucolgatod, nézed, de ez azért egy idő után unalmas, szóval én azt mondom, hogy ha most veszek mondjuk egy 7 éves lovat, ami már be van lovagolva és 3-4 éven át mindenféle emberek lovagolták, de megveszem és onnantól én gondozom és lovagolom heti 4-5-6 alkalommal és mindenféle "kalandban" lesz részem vele 2 éven át, akkor 2 év múlva, mire a lovam 9 éves lesz és 2 éve csak én lovagolom, szerintem jobb kapcsolatom lesz vele, mint neked a te 3 éves lovaddal, amit 2 éven át vezetgettél, majd más belovagolta.


a csikó helyes, ha neked ez a szíved vágya vedd meg (vagyis vegyék meg a szüleid), hobbira tök jó lesz bő 2 év múlva, csak nekem az a fura, hogy ha én kaptam volna kamasz koromban lovat a szüleimtől alig vártam volna, hogy lovagolhassam. te most 2 évig nem fogsz lovagolni? vagy majd más lovát lovagolod és közben nevelgeted a csikódat? nagyon szeretem a lovakat, de a lovaglás fontos része ennek a "szeretetnek", annyi éven át vágytam lóra, hogy mire magamnak meg tudtam venni bennem pl. fel se merült, hogy csikót vegyek, mert már nagyon akartam a saját lovamon lovagolni.

2014. máj. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"...sok embert ismerek akiknek a hobbi szint az ügetés és a vágta. Én ennél picit többre használnám. Leírtam, hogy nem mostanában szeretném vele ezeket csinálni.. Három éves kora előtt, de nem egy évesen. "


Ez kérdező kommentje. Csak nekem bántja a szemem az utolsó mondat?

Ha jót akarsz a lovadnak, akkor 3 éves korában kezded el a belovaglását, és nem 3 évesen lesz az készre belovagolva, hanem 4-5.

2014. máj. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Utolsó: Baromságot írtál. 3 évesen el lehet kezdeni a lovat lovagolni. Az 5 már igencsak bőven sok... Kb. 6-7 évesen lesz majd rendesen lovagolható? Az nem sok picit szerinted?
2014. máj. 14. 14:41
 28/31 anonim ***** válasza:
ő is azt írta, hogy 3 évesen kezded el belovagolni, de mivel az nem 2 hét egy jól lovagolható tapasztalt lovat 4-5 éves korára fogsz kapni.
2014. máj. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Elnézést, félreolvastam. Nem a GYIK az egyetlen elfoglaltságom. Igen, de nem értem akkor mi szúrta a szemét.. o.O
2014. máj. 14. 15:38
 30/31 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ott a probléma, hogy ellentmondásba keveredtél, te szeretnél hobbiszerűen ugratni, túrázni és nem csak lép-üget-vágta hármast, majd benyögted, hogy nem 1 évesen akarod vele ezt csinálni, de még 3 éves kora előtt.

Ha tudod, hogy 3 évesen érdemes elkezdeni a belovaglást, akkor minek írsz ilyen marhaságot?

2014. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!