Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem gondoljátok, hogy kínzás...

Nem gondoljátok, hogy kínzás a lovaglás? Honnan tudják az emberek, hogy a lónak nem rossz, hogy a hátára ülnek, és irányítják mindenfele? A természetben nem hiszem, hogy bármelyik ló hagyná, hogy ráüljön bárki is!

Figyelt kérdés

Gondoltatok már rá, ti mennyire örülnétek, ha valaki a hátatokra akarna mászni, és rángatna jobbra-balra, meg akadályokat kellene átugornotok mennyire örülnétek ennek?


Nem akarok provokálni, és senkit megbántani, nem sokat tudok a lovakról, de arra gondoltam, hogy a ló nem természeténél fogva szereti, hogy az ember rá űljön pláne kengyellel és utasítja jobbra-balra, pláne, hogy ugorjon át akadályokat amit az ember hozott létre tehát nem természetes akadálya a lónak...


Sok videót láttam, hogy ugrtni akarnak a lóval, az az akadály előtt lefékez, és ledobja a lovasát, majd elmegy onnan.

Vagy meg akarja fogni a csaj a karámban a ló menekülne előle megy jobbra balra, kerülgeti, majd hirtelen kiugrik.


Nem tudom a lovak hogy élnek milyen a természetük természetes vadon környezetben de 1 videó mindent


Tehát úgy gondolom a lovaknak nincs ínyére hogy embereket vegyenek a hátukra, és szolga módjára menjenek oda ahova esetleg nem is akarnak!

A videóban elvileg vadlovak voltak ilyen dombos erdős területen legelésztek, és mentek oda a videósok hogy megsimogassák őket. A lovak mentek mindig arrébb arrébb és az egyikhez oda ment az ember, megakarta simogatni, nyúlt felé, az beleharapott a karjába, majd elrohant.

Innen gondolom hogy a ló természeténél fogva kerüli az embert.


Tehát biztos nem ugrál az örömtől hogy kengyelt rakjanak rá és ráüljenek emberek...


De ha ez így van kérlek magyarázzátok el, hogy a ló természeténél fogva ha megszületik, felcseperedik, akkor öröm fogja el, hogy "végre kengyelt raknak rám, születésemtől fogva erre várok, hogy évekig üljenek rajtam, és menjek jobbra-balra és akadályokat ugorjak,(amire a természetben nincs sok lehetőség)!"

Biztos vagyok benne, hogy amikor először tesznek egy lóra kengyelt, és akarnak ráülni nem a boldogság tölti el, hanem az, hogy "ezek mit akarnak velem? Miért tesznek rám ilyen izét? Miért akar rám mászni! Segítség! Nem akarom, hogy ezt tegyék velem!!!!"


Szóval úgy hiszem a ló nem önszántából akarta hogy egy ember ráűljön és szolgálhassa az embert, hanem az ember "befenyítette" a lovakat=amelyik nem engedelmeskedik, az megy kolbásznak!


Szóval nem állatkínzás a lovaglás?

Gondoltatok már rá, ti mennyire örülnétek, ha valaki a hátatokra akarna mászni, és rángatna jobbra-balra, meg akadályokat kellene átugornotok mennyire örülnétek ennek?


Furán gondolkozom?



2014. máj. 10. 18:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Remélem emellett az eszmefuttatás mellett minimum vegetáriánus is vagy...
2014. máj. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 x) ***** válasza:
100%
Ezért nem kell olyan dolgot bírálni, amit nem ismersz... Ha komolyabb ismereteid lennének arról, hogy mit is jelent lovagolni, vagy milyen egy ló-lovas kapcsolat, akkor valószínűleg nem ez lenne a véleményed. Nem fogok regényt írni, mert a véleményedet úgy sem tudom megváltoztatni amíg 0 ismereted van a dolgokról. De azért annyit elmondanék, hogy egy (jó) lovas mindig a lova érdekeit nézi. Persze, a lónak nem természetes állapota az, hogy lovagolják, de egy valamire való lovas úgy fog lovagolni, hogy a lóban nem hagy rossz élményeket és nem tesz kárt benne sem lelkileg sem fizikailag. És az embert a lóval összehasonlítani a legnagyobb butaság, hiszen két teljesen más felépítésű és viselkedésű élőlényt hasonlítasz össze. De itt is nyilván a tudáshiány a gond. Azt még azért megjegyezném, hogy az ember is elég "hülye" ahhoz, hogy akadályokat ugorjon át kényszerítés nélkül is.
2014. máj. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező!

Te szoktál tejet inni?

És tudod honnan van a tej? A tehén megellik, a borjút elveszik alóla és tápszerrel etetik, míg a tehenet mindennap megfejik. Mellesleg a borjúból jobb esetben felnőtt állat lesz, rosszabb esetben májkrém.


Ismerkedj meg a haszonállat fogalmával.

Az a helyzet, hogy egy ó eltartása nem kis pénz. Még ha csak áll a legelőn akkor is költesz rá. Szóval az ember úgymond elvárja, hogy a jóléte érdekében kicsit dolgozzon.

2014. máj. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

No, először a házi ló úgy viszonyul a vadlóhoz vagy az elvadult lóhoz (szerintem utóbbiról láthattál videót), mint a házi kutya a farkashoz vagy az elvadult kutyákhoz.

Sok ezer éves szelektív domesztikáción ment át az állatfaj, már nem olyan a természete, mint az őseinek, megtanult az emberrel együtt dolgozni, élni, sőt - és ez fontos - kötődni hozzá!


Persze hogy az elvadult ló fél az embertől és támad, az elvadult kutya is ugyanezt teszi, de nem vadlovakon ülnek az emberek. A szelídített, háziasított állatnak, főleg ha hobbiállat és persze jól van tartva, igénye van az ember közelségére, foglalkozására. Ló esetében ez a lovas a hátán, mivel így tud együtt szaladni a lovasával, ha a hátán hordja.

2014. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Szerintem nézz utána mi az a kengyel. Tuti nem erre gondoltál.

A kérdésedre pedig egy kérdéssel válaszolnék. Ha a lónak kínzás a lovaglás, miért van az, hogy akárhányszor megyek lovagolni, a lovam a legelőn, a többiektől elszakadva oda jön hozzám, és örül nekem, annak ellenére, hogy tudja, hogy rá fogok ülni?

2014. máj. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Dede , tok rossz, teljesen igazad van. Viszont nekem meg baromira nincsen kedvem allandoan takaritani, allo napokat a konyv folott gornyedni, aztan meg egesz eletemben gurizni a melohelyen, jobb esetben 1-2 hetekre szabadulni. Megis ezt csinalom/ fogom csinalni holott szivesebben lennek egy szepseges kisviragos reten pld. es ott tengetnem el napjaim mig 100+ eves nem leszek. Es azt hiszem ezen a foldon nagyjabol minden ember igy tesz, mivel ez az elet rendje, nincs mit tenni. Vagyis lehet csak felesleges, mert ugy is szarabb vege lenne:D a vadlovak is elvannak a pusztaban, aztan jon valami ragadozo ami szetszedi a kanca mellol a csikojat, vagy tortenhet meg ezer ilyen szepseges dolog. Ezzel szemben a hazi lonak" olyan rossz dolga van hogy viz takarmany ele van tolva, vigan futkoshat a legelon, semmi veszely nem fenyegeti, pusztan dolgoznia kell. Ez van, majd te is beletorodsz mihelyst felnottel.
2014. máj. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

:DDD Halálra röhögtem magamat a kérdésen. Jót szórakoztam, köszi. Tulajdonképpen ha tényleg érdekelne a válasz, és nem unalmadban akarnál vitát szítani, akkor már egy csomó lovas könyvet elolvashattál volna arról, hogyan alakult ki a ló-ember kapcsolat, és amióta létrejött ez, hogyan fejlődött a lovaglás, a lóhasználat a ló javára. Mivel ezt nem tetted meg, így a reakcióm..:


[link]


Egyébként meg, még mindig jobban járt, mint a sertés, a tejhasznú vagy húshasznú szarvasmarha, és az egyéb gazdasági haszonállatok. ;)

2014. máj. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%
Persze lehet úgy is művelni. De szerencsére nagyon kevés az olyan ember...
2014. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Miért lesz vadló a háziló? Elengedik aztán éli életét a réteken? De a ló haszonállat, miért engedik el?

Miért nem megy vissza az emberhez, ha szereti, és kapcsolatot ápol és jó élete van?

Nem kekeckedek, de most felcsigáztatok, hogy írtátok, hogy vadló ló-ember kötődés meg a többi :)

2014. máj. 10. 21:37
 10/18 x) ***** válasza:
100%

A házi ló nem lesz vadló, félreértettél valamit. A vadlovakat befogták, megszelídítették és így lettek a mai, emberek által használt lovak. Persze ettől függetlenül vannak vadon élő lovak a mai napig is, csak a háziasított lovak már nagyon távol állnak tőlük. Valamilyen szinten a házi lovak függenek az embertől, nem biztos, hogy teljesen szabadon, embertől elszakadva tudnának élni.

De egyébként ha elengedsz egy lovat vissza fog menni hozzád. Nálunk nem egyszer történt már, hogy egy lovas leesett terepen a lóról, a ló megijedt és elvágtázott. Aztán a ló előbb hazaért, mint a lovas. Egyszerűen mert ez az otthona, itt kap enni, itt vannak a társai, ehhez szokott hozzá.

2014. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!