Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem gondoljátok, hogy kínzás...

Nem gondoljátok, hogy kínzás a lovaglás? Honnan tudják az emberek, hogy a lónak nem rossz, hogy a hátára ülnek, és irányítják mindenfele? A természetben nem hiszem, hogy bármelyik ló hagyná, hogy ráüljön bárki is!

Figyelt kérdés

Gondoltatok már rá, ti mennyire örülnétek, ha valaki a hátatokra akarna mászni, és rángatna jobbra-balra, meg akadályokat kellene átugornotok mennyire örülnétek ennek?


Nem akarok provokálni, és senkit megbántani, nem sokat tudok a lovakról, de arra gondoltam, hogy a ló nem természeténél fogva szereti, hogy az ember rá űljön pláne kengyellel és utasítja jobbra-balra, pláne, hogy ugorjon át akadályokat amit az ember hozott létre tehát nem természetes akadálya a lónak...


Sok videót láttam, hogy ugrtni akarnak a lóval, az az akadály előtt lefékez, és ledobja a lovasát, majd elmegy onnan.

Vagy meg akarja fogni a csaj a karámban a ló menekülne előle megy jobbra balra, kerülgeti, majd hirtelen kiugrik.


Nem tudom a lovak hogy élnek milyen a természetük természetes vadon környezetben de 1 videó mindent


Tehát úgy gondolom a lovaknak nincs ínyére hogy embereket vegyenek a hátukra, és szolga módjára menjenek oda ahova esetleg nem is akarnak!

A videóban elvileg vadlovak voltak ilyen dombos erdős területen legelésztek, és mentek oda a videósok hogy megsimogassák őket. A lovak mentek mindig arrébb arrébb és az egyikhez oda ment az ember, megakarta simogatni, nyúlt felé, az beleharapott a karjába, majd elrohant.

Innen gondolom hogy a ló természeténél fogva kerüli az embert.


Tehát biztos nem ugrál az örömtől hogy kengyelt rakjanak rá és ráüljenek emberek...


De ha ez így van kérlek magyarázzátok el, hogy a ló természeténél fogva ha megszületik, felcseperedik, akkor öröm fogja el, hogy "végre kengyelt raknak rám, születésemtől fogva erre várok, hogy évekig üljenek rajtam, és menjek jobbra-balra és akadályokat ugorjak,(amire a természetben nincs sok lehetőség)!"

Biztos vagyok benne, hogy amikor először tesznek egy lóra kengyelt, és akarnak ráülni nem a boldogság tölti el, hanem az, hogy "ezek mit akarnak velem? Miért tesznek rám ilyen izét? Miért akar rám mászni! Segítség! Nem akarom, hogy ezt tegyék velem!!!!"


Szóval úgy hiszem a ló nem önszántából akarta hogy egy ember ráűljön és szolgálhassa az embert, hanem az ember "befenyítette" a lovakat=amelyik nem engedelmeskedik, az megy kolbásznak!


Szóval nem állatkínzás a lovaglás?

Gondoltatok már rá, ti mennyire örülnétek, ha valaki a hátatokra akarna mászni, és rángatna jobbra-balra, meg akadályokat kellene átugornotok mennyire örülnétek ennek?


Furán gondolkozom?



2014. máj. 10. 18:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Oh igen, szegény lovak, pláne, ha kengyelt raknak rájuk! :-D :-D :-D Nos, köszi, rég röhögtem ilyen jókat korán reggel.... :-D

A témához csak annyit: a lovaim szabadon vannak egy hatalmas legelőn. Amikor megyek hozzájuk és meglátják, hogy közeledem, csapatban jönnek elém és lökdösődnek, hogy ki jöhet be elsőnek vele. Sorba állnak a kapunál, hogy ki lesz az a szerencsés, akit elsőnek beviszek, leápolok, felrakom rá a "kengyelt, pláne" - amúgy nyerget, a kengyel csak a nyereg része, tájékoztatásul írom le, hogy legalább ebben képben legyél - és lovagolok rajta. Gondolom, azért viselkednek így, mert borzasztó életük van szegényeknek. :-D

2014. máj. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A lóval együtt kell dolgozni, szeretni, dédelgetni. A ló manapság az ember nélkül nem tudna megélni.

Bár azok a lovak amelyikek lovasiskolák tulajdonában vannak azokat sajbálom mert azokat agyon hajszolják (nem mindenhol), de ha magán tulajdonban van akk van az a típus aki nem lovagolja a lovat (semmi izom nincs a lovon csak úgy néz ki mint a hordó). Ha bobbi , ugró , díjlovas, western célra használod akk a lóval együtt kell működnöd és jól ki kell vele jönnöd! A bizalom megépítésére legjobb a parelli (zabla nélküli lovaglás, bizalom itt fontos!!!!)

Amúgy ezt amit írtál kb úgy éreztem h a lovasokat leszólód h állatkínzó emberek! A lovasokat tisztelni kell! Egy 600 kilós állattal együtt dolgoznak! Tudod milyen nehéz az?

Most én egy megőrült pónit lovagoltam át (alacsony, vekony és 13 éves vagyok azért én). Tudod minnyi harc, esés volt még nem bíztunk meg egymásban!? Elvitt mindenfele, bakolt, ágaskodott, ugrált, de most már gyönyörűen dolgozik velem. Ezt nevezik bizalomnak! A bizalom fontos a ló és a lovas közt! A nélkül a földön találod magad!

Sok ló nem szereti ha ráülnek , de azok magán embernél vannak és azokkal szèpen tud dolgozni

2014. máj. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Gondolom musztángokat láttál a videón, azok amerikai vadon élő lovak. Persze, hogy elszaladnak az embertől, de próbálj már meg megfogni egy utcai macskát, akinek soha nem volt gazdája. Ha valahogy sikerülne is megnézhetnéd utána a karodat:). Most akkor a macskatartók is állatkínzók? Attól, hogy a lónak nem az a természetes, hogy ráüljenek még nem rossz nekik. Először persze, hogy fél, mert nem tudja, mi történik, nem tudja, mi lesz vele. Ezért is szokták fokozatosan belovagolni, tehát megszoktatni vele mindent és nem betörni, mint régen, hogy rák*rták a nyerget meg a kantárt aztán hadd menjen, ha végkimerülésben megáll akkor be van törve. Ha valaki normálisan bánik a lovával, akkor az egyáltalán nem nevezhető állatkínzásnak, én úgy vettem észre, hogy a legtöbb ló örömmel hajtja végre az utasításokat.
2014. máj. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Ez komoly :D

Kedves kérdező!

1. Tudod mi az a kengyel?

2. Nyilvan nem fog meg változni a véleményed addig, amig nem leszel lovas. Ez alatt nem azt ertem, hogy megtanulsz lovagolni es akkor hu de jo lesz neked, hanem, hogy ra hangolodsz a lora, a lo is rad, ertitek-erzitek egymast..persze vannak olyan emberek, akiknek a lovaglás csak abbol all, hogy "reggel 10 ig alszok, utana felulok a mar felnyergelt lora, rangatom ot par kor erejéig, ugrok vele 1-2ot aztan mehet vissza a boxba, en meg hagy menyjek fürdeni" na ilyenkor van az, mikor a lo nem akarja azt csinalni, amit az ember szeretne tole, vagy a rossz emlékek miatt stb.. Sorolhatnám napokon at. Mert igen, van olyan ember aki a lovat egy "játéknak"tartja, bent all a boxban, vagy eppen a karamban es ha kedve támad felül ra.

Ha egy lo es lovas kozott meg van az összhang, feltétel nelkul bíznak egymasban,kölcsönösen barmit meg tennének egymásért, akkor az a lo örömében dolgozik egyutt a lovasaval. (Tapasztalat alapjan irtam le ezeket a dolgokat)

Egyebkent, nagyon sok mindent hozza tudnek meg ehez fűzni, es a lovakrol akar napokig is tudnek beszelni/beszelgetni, de ugy erzem eleg lesz ennyi. :)

2017. márc. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem. Vannak állatkínzó "lovasok", de az más. A ló totál jól van, semmi baja nincs, hidd el, nem kell attól rettegned, hogy állatkínzók vagyunk.

Példa: Alycia Burton (jó, neki elég különleges a kapcsolata a lovával, de azért elég jól szemlélteti, hogy az a ló szerintem nem bánja, ha egy-két akadályt át kell ugrania)

2017. márc. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
tudom, már nem idei kérdés, de nemrég lovagoltam kantár nélkül, iskolalovon. Azért ha el akart volna vinni, vagy akármi, akkor simán megtehette volna.
2017. máj. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Csak én nem szoktam a ló hátára kengyelt rakni? Vagy én ezt nem értem. A hátára nyerget raknak. A kengyel a nyereg egyik tartozéka.
2017. jún. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Azért nem jelent neki akkora terhet a hátán az ember; gondolj csak bele: egy ember általában 50 és 80 kiló között van, egy ló pedig 500 és 600 kiló között (a "melegvérű" (= karcsúbb, hátas, vagy versenylónak használt) lovak). Biztos van mód rá, hogy ne legyen kellemetlen a lónak, ha a hátán ülnek. Annál azért valamivel jobb lehet, mintha ekét, vagy nehéz (akár több tonnás!!) kocsit kéne húznia, mint régebben az igáslovaknak. Egyébként tényleg vannak olyanok, akik kínozzák az állatokat, de a jó érzésű emberek mindig is is igyekeztek a lehető legkevesebb szenvedést okozni az állatoknak.
2017. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!