Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olyankor mi van ha a herélt...

Olyankor mi van ha a herélt lovam befedezte a kancám?

Figyelt kérdés
Tudom nem lesz terhes nem is ez a kérdé lényege hanem az hogy a ló másfél hónapja kivan herélve és előtte életében sose fedezett és azt mondták igy könnyeben elfelejti ezt az ösztönt de olyankor mivan ha herélés után fedezett ? A ló teljesen csödőrnek hiszi magát és befedezte a 3 éves kancámat amikor elszöktek itthonról átugrotdták a vilanypásztort mert megijedtek valamitől és ugy találtunk rájuk a szántóföldön hogy a herélt lovam a kancán volt rajta és meg is történt a dolog ...szoval vélemény ? Meddig tart még ez a csődörség nála vagy mivan ijenkor.. ?
2014. máj. 12. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Állatorvost kérdezz, ha valódi választ szeretnél.
2014. máj. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem kell állatorvost kérdezned, ez ugyanis gyakori jelenség. az én heréltem is ilyen, korábban sosem fedezett, herélve lett és idővel elkezdte fedezni a kancákat. de ő nem 1 kancával van együtt, hanem 6 és mindet fedezi, a velük élő másik 2 heréltet pedig perifériára szorította.


sajnos előfordul ilyen, a meddig tart kérdésre sajnos a válasz az, hogy örökre. az előző heréltem is ilyen volt, a domináns heréltek gyakran csinálják, ami felnőtt korában lett kiherélve, azzal könnyen előfordul és ez független attól, hogy fedezett-e korábban.


arra azért érdemes figyelni, hogy ha ez rendszeres, akkor a herélt szerszámát mosd le gyakran, hogy ne vigyen be semmi dzsuvát a kancának, illetve mondjuk vídia sarkas vassal nem annyira jó, ha ugrálja a kancát, de egyébként nem tudsz mit csinálni, külön rakhatod őket, de az rosszabb szerintem.


ahol sok ló van pontosan ezért szokták a kancákat külön tartani a heréltektől. engem személy szerint jobban zavar a fedezéssel járó viselkedés, hogy a heréltem azt hiszi a többi kanca az ő tulajdona, terelgeti őket és óriási hisztit ver le, ha ott kell hagyni őket.

2014. máj. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

esetleg valami ilyesmi?

[link]

2014. máj. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális. Van olyan herélt, amelyik sosem fedezett, de a kancákra ráugrál és be is fedezi őket - legalábbis megpróbálja. Az enyém is ilyen, nincs ezzel semmi probléma. Lehet, hogy el fogja hagyni, de az is lehet, hogy nem.
2014. máj. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!