Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágóhídról lovat venni?

Vágóhídról lovat venni?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék , hogy kiaz aki már vett vágóhíd mellől lovat és helyrehozta. Melyek azok a vágóhidak amelyek adnak el kifelé állatot?

2014. máj. 15. 17:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Pl. Kassai Lajos lovasíjász is így kezdte...
2014. máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Közvetlenül vágóról nem tudom, mennyire lehet venni, mert kétlem, hogy sokáig tartnák ott a lovakat, hog a vevőknek legen idejük nézegeteni, próbálgatni őket. Ez az egyik, a másik meg, hogy telivért pl. nem nagy ügy vágóáron megvenni, és ki is tudod faggatni az eladóját, a személyzetet a lóról és ki is tudod próbálni.
2014. máj. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként rengeteg ménes kifejezetten vágólovakat tenyészt, mondjuk ezek nagy része a kövér füvű legelőkről egyenest Olaszországba kerülnek. Sajnos Magyarországon nagyon sok az úgynevezett húsménes! Onnan is kerülhetnek azért lovak hazai vágóhídra, szóval vigyázz, mert ezek a lovak nyersek (még - ha, ha... na jó ez fekete humor volt, nézzétek el nekem. Sosem ettem lovat, nem is fogok :) )


Egyébként nem tudom, mi ennek a menete, de nagyon sok lovastól látom, hogy vágóról mentett lovat potom áron, és nagyon jó kis paripacit nevelt belőle. (Egyik ismerősöm is onnan "kukázta" az első lovát, hát gyönyörűséges most :) )

De kezdő lovasnak, vagy hobbilovasnak azért nem ajánlanám. Ki tudja, mi mindenen mentek keresztül, ráadásul amelyik oda kerül, annak zöme lehet valamilyen testi hibával, és nem biztos, hogy mondjuk pont egy lovagolhatatlan köldöksérves lovat szeretnél magadnak. Szóval ha onnét szeretnél használható, jó lovat venni, és neked még nincs olyan szemed hozzá, vigyél magaddal egy szakembert.

2014. máj. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

kedves ismerősömhöz került ősszel egy herélt. Az ország egyik legjobb sportlótenyésztőjétől származik,11 éves hatalmas,gyönyörű,barátságos ló. A1-ben versenyzett eredményesen, de lesántult két hónapra,s mivel az akkori gazdájának nem érte meg így tartani,el akarta adni,de senki nem vette meg.(teszem hozzá,közben maradéktalanul helyrejött a paci,alkalmas lenne versenyzésre.) Így kérte meg az illető az ismerősömet,hogy hadd legyen a legelőjén pár napra,amíg lemondja a nem épp olcsó bértartást,ill. szerez állatorvosi engedélyt a vágóra küldéshez.Így az ismerősöm inkább megvette potom pénzért,és most van egy egészséges,energikus,hibátlanul irányítható tereplova-ültem én is rajta,egészen különleges élmény.

Bárcsak még több ilyen történet lenne.Szerintem egyáltalán nem lehetetlen jó lovat kifogni vágóhídról.

2014. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Vágóról lovat? Az autódat is a roncstelepről vetted? ;-)

Nem mondom, hogy nem lehet, de szerintem semmi értelme. Vágóra azok a lovak kerülnek, amelyek a) problémás viselkedésűek b) gyógyithatatlan betegek c)gyógyításuk nem gazdaságos (többe kerülne, mint egy jó ló értéke) d) amelyeket eleve azért termesztettek, hogy levágják (ezeknél nyilván nem tenyésztési szempont, hogy lovagolhatóak legyenek, és teljesen nyersek.) Ezek közül a lehetőségek közül melyikre vágysz?

2014. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Platypus ***** válasza:
e) Amelyek nem képesek annyi hasznot hozni a gazdájuknak, ami a saját fenntartásukat fedezné(ami nem kevés). A ló a legtöbb embernek haszonállat. Ha csak viszi a pénzt és nem veszi meg más, akkor irány a vágóhíd.
2014. máj. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem rossz ötlet hisz megmentenél egy lovat attól hogy kolbászt csináljanak belőle, persze csak akkor ajánlom hogyha megfelelő lovas ismereted van anélkül lehet nem sok jó dolog sülne ki ebből..
2014. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hatos: az eredménytelen, vágóáron elvihető telivérekre mindig kerül vevő, ha más nem, hát egy kupecz, úgyhogy azok ténylegesen nem jutnak el a vágóhídra. Majd húsz év pordagasztás után valamelyik lovasiskolában...
2014. máj. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy mindre lenne vevő és azt is, hogy a kupectől később, felhízlalva nem ugyan oda jutnának...kupec nagyon ritkán árul telivért és ehhez képest rengeteg ló kerül le a pályáról évente, a fajta hobbilovas piaca pedig elég szerény. Hová lesznek a lovak?


A légyeg gondolom az lenne, hogy olcsón szeretne lovat venni a kérdező. Minden vágóár körül megkapható lónál potenciális veszélyforrás, hogy végül mégis csak arra a helyre kerül, amire az ára predesztinálja. Bár van a hobbisták, az iskolák és a sportlovasok kezében jópár telivér, de közel sem annyi, amennyi a pályáról lekerül.

2014. máj. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nos, nem az a lényeg hogy olcsón csak felmerült bennem a dolog hogy jó lenne ,,megmenteni" egy pacit onnan. Persze nyilván lutri egy kicsit mivel nem tudni hogy teljesen egészséges-e a ló. Évek óta van lovam és már gyerek korom óta lovagolok. Egy időben jártam egy lovardába segítkezni, van pár jó szaktudással rendelkező ismerősöm is.Eegyszer beszéltem egy férfivel aki ezzel foglalkozott hogy lovakat adott-vett vágó stb. tehát kupeckedett. Volt hogy kerültek hozzá nyereghelyes sütött utleveles arabok,ügetők,kisbéri,magyar sprotló stb. És kb. első ránézésre jó kondival, egészségesen. De nyilván bele nem látni... Az ő elmondása szerint ezek a lovak meguntak vagy megszorult a gazda vagy egy nem jól szerepelt verseny után leadták egyszerüen , és volt amelyiket vágó mellől hozta. Kb. ezekből gondolom hogy akadnak ott ilyen lovak is

2014. máj. 18. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!