Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágóhídról lovat venni?

Vágóhídról lovat venni?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék , hogy kiaz aki már vett vágóhíd mellől lovat és helyrehozta. Melyek azok a vágóhidak amelyek adnak el kifelé állatot?

2014. máj. 15. 17:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
És igen persze megértem azok az embereket akik úgy vannak vele hogy haszonállat vagy , hogy autót se veszek roncstelepről. De mint állat szerető ember felmerült bennem a dolog hogy lehet egy próbát megér ,,roncstelepről" lovat venni. Nyilván nem csak úgy hogy derült égből villámcsapás. Anyagilag mindenképp kell egy adott keret az esetleges állatorvosi költségekre amik felmerülhetnek a lónál vagy a teljes kivizsgálásra.
2014. máj. 18. 10:51
 12/17 anonim ***** válasza:
Ez nem állat szeretet kérdése. És sokszor nem is állatorvosé. Azok a lovak egyszerűen selejtek. Lehet, hogy tízből egyet időt és költséget nem kímélve rendbe lehetne hozni, de 9:1 az esélyed rá, hogy jól ráfázzál.
2014. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én előző lovam vágóra ment volna. 3 hete volt a lovardában dolgozóknak eladni őt. Utolsó egy héten mentünk. Azerencsére hozzánk került. Már 3 lovukat oda küldték. Sztem megéri. Az ilyen lovak megtisztelik az embert
2014. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Platypus ***** válasza:
Szerintem pont azért kerülnek amúgy teljesen egészséges, használható lovak is vágóra, mert haszonállatok. A tulajdonosok jelentős része nem tartja meg érzelmi alapon a hasznot nem hozó, ellenben havi szinten tízezreket megevő lovakat. Sokkal szebb lenne ez a világ, ha tényleg csak a sérült, beteg ...stb. lovak kerülnének vágóra. De sajnos bőven akadnak olyanok is, amelyek egyetlen bűne, hogy éppen nincs szükség rájuk és nem lehet őket beakasztani a szekrénybe. Drágábban nem viszik el őket, viszont egy év alatt elmegy az egész ló ára kajára, bértartásra meg egyebekre. Nyilván megvan a rizikója ha ilyen lovat szeretnél, de azért az is túlzás, hogy minden ló selejt ami vágóra kerül.
2014. máj. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A teljesen egészséges, használható lovakért a vágóárat megadják a kupecek is, azok nem kerülnek oda, vagy legalábbis nem nagy számban. Annál több a rossz lábú, rossz mozgású, kezelhetetlen viselkedésű ló.
2014. máj. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes vágóhídról kancát beszerezni és beugratni, így 1 év múlva lehet saját csikód, azt meg te neveled, belovaglod stb. Olcsó és jó megoldás.
2014. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem olcsó, még vágós kancával sem. Számold csak ki, mennyibe kerül a tartás (kanca+csikó) 4 évre, plusz az orvosi ellátás. Közben meg ennek az összegnek a töredékéért már szép csikót lehet venni, három-négy éveset meg főleg.
2014. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!