Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Lovastábor, segítség?...

Lovasok! Lovastábor, segítség? Nem tudom mi legyen! (Lent)

Figyelt kérdés

Januárban kezdtem lovagolni, imádom meg minden... szeretnék menni lovastáborba, de elég kiszámíthatatlan a menzeszem, előfordult már, hogy 10-15 nappal előbb jött meg, vagy késett.... egyszer lovagoltam úgy, hogy épp meg volt, borzasztó volt mind a lovon, mind utána a betét miatt. Sokáig szenvedtem.

félek, ha befizetünk az egyik hétre akkor pont addigra jön majd meg...

tampont nem használok és nem is fogok!

Ötletek, tapasztalatok?:/

Tanácstalan vagyok, mi legyen...

14/L



2014. máj. 15. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

felnőtt nőként elképzelhetetlennek tartom a lovaglást, vagy bármiféle1e sport tevékenységet, meg úgy egyáltalán emberek között önfeledten lenni betétben, csakis a tampon a járható út szerintem, de rábeszélni nem akarlak, majd rájössz.

viszont ha ez ilyen nagy probléma akkor kérdezd meg, hogy mennyire kell fixen megmondani, mert 2 hét közül valamelyiken ráérsz, a másikon nem, de ez csak utolsó pillanatban derül ki és amikor megjön, akkor már tudsz is szólni, hogy jövő héten, vagy 2 hét múlva megyek.


vagy ha lehet utolsó pillanatban még jelentkezni valahova, akkor amikor megjön akkor próbálj meg a következő, vagy az azutáni hétre bejelentkezni.

2014. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Azzal, hogy menstruálsz, nem kell betegként élned az életed! Nem kell tampont használj ahhoz, hogy boldogulni tudj nehezebb helyzetekben (kivéve úszás). A lovaglás is ezek közé tartozik. Ha görcsölős típus vagy, akkor tanuld meg kezelni magad...pl.: gyógynövények (cickafark tea, -fürdő). Többet lehet vele elérni, mit a gyógyszerekkel. Amikor érzed, hogy lehet hogy nemsokára megjön, kezdheted is alkalmazni...én évek óta gyógyfüvezem magam, és már csak az első 3 napon vagyok rettentő rosszul (azelőtt egész végig, sőt már volt, hogy előtte 3 nappal kezdődött a rémálom-fájdalom). A betét kényelmetlenségének kérdését is meg lehet oldani azzal, hogy több félét/márkát kipróbálsz, főképp olyat, amelyik legfelső rétege nem 100% műanyag. Megéri kipróbálni az eurós boltok márkáit is, az ára nem biztos hogy a minőség kárára alacsonyabb. Legyen nálad mindig több darab, és ha megjönne, akár óránként menj toalettre. Ha belekötnének, "Oh, csak kicsit felfáztam, tegnap biztos hideg kövön ültem", és a probléma megoldva. Minél többet dolgoztatod (fizikai) a tested, annál kevésbé fáj, ha megjön. Persze az első "zuhatagos" napokon kíméletesebb munkát végezz, de ne üldögélj a babérjaidon!

Egy ilyen dolog miatt ne maradj le egy szuper élményről, elég csak megtanulnod addigra azt, hogy hogyan is tudod a testedet "viselni".

Célszerű a táborig több olyan sötét nacit beszerezni, ami nem áttetsző, így ha véletlen nem vennéd észre, max. lesz egy észrevehetetlen folt...és amint észreveszed, korrigálod...senki észre sem fogja venni. Hordj magadnál egy hasi-tasit (övtáskát), amibe szépen bele tudsz rejteni mindent, de ne felejts el mellé WC papírt is tenni, sosem lehet tudni. Akár tehetsz a hátitáskádba még egy plusz nacit (ami akár pont olyan, mint amilyenbe leszel), és ha "gond" lenne, csak kicseréled, és kész! Nem kell görcsölni, engem pl. sosem állít meg egy ilyen apróság abban, hogy elinduljak akár egy több órás túrára.

Vágj bele, és érezd magad nagyon jól!!!

2014. máj. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Csicsoo amit írsz az lehet, hogy neked bejövős, de azt hiszem így te a kivétel vagy, aki erősíti a szabályt. Nem tudom, te milyen betétet használsz, de én csak egyszer lovagoltam betétben, és úgy kidörzsölt, hogy öröm volt érezni.

Arról már nem is beszélve, hogy vannak olyan lányok, akiknek ha megvan akkor NAGYON megvan, és vagy vesznek ezért akkora betétet, ami már pelenkának is beillene, vagy képesek akár egy órán belül átázni, pláne ha mozog az illető.

Azt is tegyük hozzá, hogy nem a leghigiénikusabb. A vér odamaszatolódik mindenhova, + még rá is izzad a szerencsétlen, nyár lévén jól ki is lesz melegedve, ami tiszta idillt jelent az éhes baktériumoknak, és akkor még nem számítottuk hozzá a koszt! Mert egy lovastáborban gondolom csak hozzányúlnak a csajok a lovaikhoz pucolás ügyén, márpedig az ilyenkor felszálló por az száll... és bizony eljut mindenhova. Lehet hogy nem akkora mennyiségben hogy látni is lehessen, de attól még nyugodtan beletörődhetünk, hogy jut oda is attól, mert jól fel van öltözve valaki. Én ha betétezek, egy nap többször is megmosakszom alulról, mert nem tudom elviselni, hogy mocskosnak érzem magam. Mivel ez egy lovastáborban aligha lehetséges, és a tisztító törlőkendő is inkább fél megoldás, nem tudom... én leszavazom a betétet.


A gyógytea amúgy tényleg hasznos, azt én is javasolni tudom!


Az elsőhöz hasonlóan én is inkább a tampont javaslom. Mielőtt felülsz a lóra, szaladj el gyorsan WC-re, tegyél fel újat, meg egy tisztasági betétet, ami jól tapad és nem fog összegyűrődni ha mondjuk tanügetsz és dörzsölöd. Ne felejtsd el kb. 2-3óránként cserélni, különben ugyanúgy meglesznek a maga egészségtelen vonzatai! Ha még sosem használtál tampont, akkor beszéld meg anyukáddal, hogy mi legyen.


És egyébként én is azon a véleményen vagyok, hogy bár a mensi tud csempészni egy kis ürmöt az örömbe, azért a lovastábor még így is akkora élmény, hogy kár volna kihagyni egy ilyenért :) Nyilván azért kérik jóelőre a jelentkezéseket mert fullon szoktak lenni a nyáron, és nehezen lehetséges az átjárás a hetek között, van ilyen.

2014. máj. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Ó utóirat: Régen én is úgy álltam hozzá a tamponhoz, hogy én aztán biztosan nem fogok használni mert fúj meg ha! Aztán egyszer pont lovazás miatt és szerintem pont hasonló korban mint te, mégis csak ráfanyalodtam. Nem olyan szörnyű ám, sőt... egyáltalán nem az :) És semmi kárt nem okoz szüzesség terén sem. De ezt már tényleg anyudékkal kéne kitárgyalni. ;)
2014. máj. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%
Csináltasd fel magadat a lovastábor előtt, aztán feküdj be egy abortuszra. Így biztos, hogy nem lesz gond a menszeszeddel.
2014. máj. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is a tamponra szavazok. Miniméret is elég, csak elég gyakran kell cserélgetni (ha nagyon erős, akkor akár óránként is).

Én egyszer lovagoltam betétben, soha többet, kidörzsöl, bebüdösödik, beizzad az ember, egyszóval egy rémálom. Szerintem egy próbát megér a tampon.

2014. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen lovagolok betéttel és semmi bajom nincs. Csere előtte és csere utána.


Azt hiszem, hogy ez egyéni preferencia kérdése, nincs általános igazság. Viszont kérdező, nemigen fogsz tudni úgy élni, hogy semmit sem szervezel, mert félsz, hogy mikor jön a menzeszed, szóval valahogy valóban meg kell tanulnod kezelni. Leginkább csicsooval értek egyet azokban, amiket írt.

2014. máj. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogyha egyféle betét nem vált be, akkor érdemes lehet másikakat próbálni, mert mindegyiknek az anyaga más, és lehet valamelyikre te érzékenyebb vagy.
2014. máj. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, sok hasznosat írtatok!:)

Én is a tamponon gondolkoztam, csak hát az a baj, hogy tavaly nyáron szintén egy tábor miatt vettem egy csomaggal, mert nem láttam más megoldást, és mikor anyukám észrevette kicsit kiakadt és mondta, hogy ne használjak, mert még fiatal vagyok hozzá. Szóval úgy, hogy ő is tudna róla, szerintem esélytelen...:/ de esetleg majd még megpróbálok beszélni vele. Sajnos ilyen téren nem túl bizalmas a kapcsolatunk...

2014. máj. 16. 17:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Drága 3! Úgy látszik, még nem találtad meg a neked megfelelő méretet...ha jó, akkor csak abból veszed észre, hogy ott van, hogy görcsöl a pocid, másból nem. Lábbelit is addig keres az ember, amíg meg nem leli a számára kényelmeset, és nem egyből a papucsra redukál le mindent. 14 évesen én sem mertem volna tampont használni, 20 körül voltam, mikor először próbáltam, de addig sem állt meg az élet. Lovagoltam, díj-ugrattam, voltizsáltam. Én kedves kérdező akkor is azt tanácsolom, hogy ülj le Édesanyáddal beszélgetni erről a témáról, meséld el neki a problémádat, hátha belátóbb lesz, és támogat a kísérletezésben. Ő is nő, neki is tudnia kell(lene) milyen is ez. Sok szerencsét!
2014. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!