Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pasaréti lovardáról, Aranypatk...

Érsek Ákos kérdése:

Pasaréti lovardáról, Aranypatkó lovardáról, Petneházy lovasiskoláról vélemény?

Figyelt kérdés
Sok panaszt hallottam róluk, pontosan mi történt? Nem igazán mennék mind a három helyre.

2014. máj. 17. 15:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

mind a 3 helyre egyszerre ne is menj!


az elmúlt 10 évben csak az Aranypatkóban jártam ott is csak látogatóban, az oktatásról semmit nem tudok, de a lovak nem néztek ki túl jól, karámozás szinte semmi, vagy ha mégis, akkor zsebkendőnyi karámokban, forgalmas út mellett van, tereplehetőség közelít a nullához és a bértartás rohadt drága.


a petneházyban 92-ben voltam lovastáborban és még utána párszor, szerintem felesleges leírni, hogy akkor mi volt, mert most már nyilván teljesen lecserélődött mind a lóállomány, mind a személyzet.


a pasarétiről meg annyit tudok, hogy iszonyú drága, és nevetségesen szigorú szabályok vannak. régen az a hír járta (szintén 20 éve) hogy a legszigorúbb, leüvöltik a fejed, volt olyan edző, aki állítólag körmöst osztott a díjlovas pálcával (bár ezt nehéz elhinni), de ha kibírod és nem szaladsz haza sírva, akkor jól meg tudsz tanulni lovagolni.


a városban nem lehet normálisan lovardát üzemeltetni, nagyon nem lennék ott ló!


azért vannak tömegközlekedéssel, sárga busszal, vagy vonattal Bp-ről is könnyen elérhető lovardák, nem csak a városhatáron belül érdemes nézelődni és mondjuk pl. Csomádon a vonatmegálló mellett van 3 lovarda, oda a Nyugatiból megy vonat, 35 perc menetidő, hamarabb ott vagy, mint a belvárosból a 17. kerületben, ahol meg van vagy 20 lovarda.

2014. máj. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez igazán borzasztó hely lehet. Nem tudom pontosan nem ismered valahol ott a Szépjuhászné és a Hűvösvölgyi út között lovastanyát? Egy ismerőseim ott voltak lovagolni, elvileg jó hely volt. Valami Rékának hívták a lovasoktatót
2014. máj. 17. 17:52
 3/18 anonim ***** válasza:
Egyikbe se menj! Én a környéken Deák Regináékat tudnám ajánlani a Luppa szigeten(Budakalász),ha tényelg meg akarsz tanulni.
2014. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

A Pasaréti lovardáról nekem csak annyi tapasztalatom van, hogy amikor felhívtam őket, hogy odamenjek lovagolni, akkor a nő leosztott a telefonban, hogy nem úgy van az, hogy én csak oda akarok menni. Majd ő megnézi hogyan lovagolok és majd ő eldönti, hogy mehetek -e vagy nem. Akkor még kezdő voltam, szóval nyilván nem lovagoltam túl jó. De ilyen fogadtatás után el sem mentem oda. Felháborítónak tartottam, hogy ennyi pénzért így viselkednek. De aki válogathat, hogy kitől fogadja el a pénzt...

Bértartásra meg semmi pénzért nem vinném oda a lovam, hogy havi 98 e Ft-ért egész nap a bokszban álljon.


A Petneházy lovardában bértartással kapcsolatban voltam tavaly. A pályák jók voltak, az istálló nagyon szép. Oktatót csak ottanit tudsz fogadni, saját embert nem vihetsz -ez nálam kicsit kiverte a biztosítékot, hogy fizetek egy halom pénzt, hogy ott legyen a lovam és kb még abba is beleszólnak, hogy ki oktathat. Hát no way.

Karámok vannak csak, de azok is elég kicsik és durván porosak. A szép istálló ellenére, összességében nem tettszett a hely.

2014. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Rékaa12 válasza:
szia! elöszzör is nincs igazatok!!! Mert a petneházy nagyon jó!! mindent meg kapok ott amit akarok és még versenyeztetnek is!!!! Na jó a pasaréti igen nem a legjobb szóval nem jó. de szerintem megéri menni a petneházyba szerintem próbáld ki én már 8 ovardába voltam le is telepedtem itt
2014. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászólóhoz annyit tennék hozzá, hogy ez a rendszer nem csak 20 éve volt... én 10 éve jártam oda olyan 3-4 éven keresztül. Nem is tudom mi tartott ott... talán a kedvenc lovam, mert annyira megszerettem, hogy inkább vele szenvedtem.. Olyan megaláztatás még a középsuliban sem ért (pedig kedvelt céltábla voltam). Rengeteg pénzt elkértek azért, hogy kiordítsa magából a lelket is az "oktató", bár tényleg csak kioktatni tudott, tanácsokat adni, segíteni nem igazán. Azért, hogy felrakjanak egy olyan lóra, akire csak nagy tudású, tapasztalt lovast szabadnak csak felültetni, mert egyébként visz mindenkit mint a szél a kakispapírt. Be voltunk tojva minden edzés előtt, ki az edzőtől, ki pedig attól, hogy hányszor fog leesni az edzés alatt.. maga volt a pokol. utólag visszagondolva csodálom, hogy nem utáltam meg egy életre a lovaglást...
2015. jan. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én is nézegettem a Petneházyt olyan 7-8 éve,de nálam azért kicsit kiverte a biztosítékot,hogy ennyi pénzért még egy fedeles sincs...Jártam ott idén nyáron egy esküvőn,de látom azóta se...

Sajnos nem sok lehetőség van a budai oldalon,én végül Pilisvörösváron kötöttem ki.

A Pasaréti honvéd meg egy borzalom,valóban.Én is lovagoltam ott gyerekként,hát tényleg az a csoda,hogy nem gyűlöltem meg az egészet.

2015. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a Pasaréti Honvéd Lovardába azért nem igazán szeretnek elmenni lovagolni, mert szerintem katonai lovarda.
2015. jan. 31. 18:37
 9/18 anonim ***** válasza:
Mostanra azért már csak levedlette a katonai dolgait, de ettől függetlenül is inkább ne is beszéljünk róla..
2015. febr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nemrég hallottam, hogy Újpesten nyílt egy lovarda. Még személyesen nem ismerem, jókat hallottam róla, illetve kedves a lovasoktató.
2015. febr. 6. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!