Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pasaréti lovardáról, Aranypatk...

Érsek Ákos kérdése:

Pasaréti lovardáról, Aranypatkó lovardáról, Petneházy lovasiskoláról vélemény?

Figyelt kérdés
Sok panaszt hallottam róluk, pontosan mi történt? Nem igazán mennék mind a három helyre.

2014. máj. 17. 15:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
a facebookon meg feles tartást keresel, láttam ám! én azt hittem nem tudsz lovagolni, hogy fél év alatt 25 lovardáról informálódtál a neten az nem azt jelentette, hogy közben lovagolsz valahol...
2015. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nagyon sok lovardából eljöttem, váltani szeretnék. Mikor felköltöztem Budapestre, 2010 nyarán, néztem lovardákat. Először Csobánkán voltam. A lovasoktatók nagyon jók illetve kedvesek, csak sajnos messze lett volna nekem elmenni. Budapesten egyszer voltam a Nemzeti Lovardában, csak sajnos mikor volt lovasoktatás drága volt az óra, az oktató kedves volt. Szentendrén 2 éve voltam lovagolni a Hunkadombiba, ott nem tetszett nekem a lovas hölgy. Egy idős lóra lovagoltam, nem szívesen szerette volna csinálni. El is mentem a lovardából. Utoljára Újpalotán lovagoltam. Az oktató nagyon aranyos, kedves volt, csak a helyszín egy kicsit furcsa volt. Autóval bemenni az erdőbe sajnos nem jó, gyalog nem mertem volna bemenni. Szerintem az Újpesti biztos megfelelő lesz nekem, gyalog el tudok menni, szemben van ott, ahol lakok a Központtól.
2015. febr. 7. 09:44
 13/18 anonim ***** válasza:
a sóskúti lovardát nézted? én voltam ott párszor lovagolni, az alapján szimpatikus hely volt (a bértartás áráról stb. nem tudok nyilatkozni, csak mint külső szemlélő volt benyomásom)
2015. febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Sajnos messze lenne nekem.
2015. febr. 28. 16:36
 15/18 ki lehetek? ***** válasza:
szerintem ezek közül a legjobb a petneházy lovarda. arany patkóba nem mentünk el így nem szólok bele. A petneházyt szeretem csak drága. A pasarétiről meg ne is beszéljünk.. nem akarom leszolni de ez az igazság. 2 évig csak ügettem futószárin. aztán elmentünk a petneházyba és azóta ott is vagyok.
2015. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 ki lehetek? ***** válasza:
Én 3 évig a Petneházyba lovagoltam... A lovak nem jók az oktatók meg... Aztán lehet h a Pasarétibe megnézik hogy mit tudsz viszont most már jól tanítanak :)
2016. márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én régen több évig jártam a Pasarétibe. Itt kezdtem, az alapokat azonban csak félig ott tanultam, mert párhuzamosan ezzel, hétvégente jártam vidékre egy másik helyre és igazából ott fejlődtem. Az azért nem igaz, hogy a Pasarétiben mindenki hülye, mert vannak normális oktatók, csak hát szerencsésnek kell lenni, hogy olyanhoz kerüljél. Egyébként is, ott divat, hogy minden edző mindegyikkel órát cserél, szóval ha még először valaki rendeshez kerültél, ugyanúgy más is oktathat legközelebbi alkalommal. A lovardán ugyan sok felújítást végeztek az ott töltött éveim alatt is, de így is tragikus a helyzet. Az árak irreálisak, semmiképpen sem éri meg. Legfeljebb kisgyerekeknek (5-9 éves korig) tudom ajánlani a pónilovasiskolát, egyébként, ha nem akarod megutálni a lovaglást ne menj oda! A lótartásról pedig annyit, hogy szerintem egy lónak nagyobb tragédiája az életében nem lehet annál, minthogy odakerüljön. No meg a lovasának is. Az ottani lovak rendkívül rossz természetűek, félősek és nehéz velük dolgozni, bár ez nem csoda. 3-4 évig lehettem ott, és tényleg, ha nem megyek párhuzamosan máshova, semmit sem haladtam volna azonkívül, hogy hogyan kell futószáron könnyűügetni. Azóta sok helyen voltam, de végleg a Petneházyba mentem át. Utóbbi egy normális hely, ahol nemcsak a körülmények kiválóak, hanem az árak is sokkal olcsóbbak, és az embert emberként kezelik. A bérlovak szófogadóak, nyugodtak, nagyon jó velük dolgozni. Versenyezhetsz is, de csak hobbiból is lovagolhatsz, nem köteleznek semmire sem. Szóval ezt a helyet csak ajánlani tudom.
2017. szept. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát én az aranypatkóban kezdtem 7 évvel ezelőtt, más lovardában nem is voltam, de egy nagyon jó edzőt fogtam ki, nem mondom, hogy végig babusgatott, de ha valahol máshol lovaglok, mindig nagyon megdícsérnek szoval nagyon jól oktat. 2 éve ugrok természetesen az aranypatkóban. A hangulat és a társaság nagyon jó, családias a környezet. Saját lovat nem igazán vinnék oda, de ha jól meg akarsz tanulni (makacs iskolalovak előnye) őszintén ajánlom.
2020. szept. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!