Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit foglal magában a természet...

Mit foglal magában a természetes lókiképzés? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mi a célja?Milyen lovaknál alkalmazzák?Mik kellenek hozzá?Oldalakat

tudnátok mondani?Minden érdekel.Tudom google barátom,de ott nem találtam semmi jót.Leginkább saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi,de minden érdekel.



2014. máj. 18. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Főként lovak belovaglására, elrontott lovak helyrehozatalában alkalmazzák, de jó bizalom építésre is. Többféle típus van, de a két legelterjedtebb a Monty Roberts féle Csatlakozás és a Pat Parelli féle, aminek az alapja a 7 játék.

Mindkettő a földi munkát helyezi előtérbe.

Én a 7 játékkal ismerkedtem. Alapozó munkának nagyon jó, segít a lóval a kapcsolatfelvételben és a tisztelet rendezésében is. Van olyan feladat mely a nyomásra való engedést tanítja a lónak (pl ez később jól jön a nyeregből való munkánál, mert a csizmát is könnyebben veszi a ló).

Szerintem hátránya nincs, viszont ezek csak az alapok, tehát a ló bizalommal lesz a lovasában, és enged a segítségeknek. Innen lehet tovább építkezni, finomítani.


A trükktanítást most direkt nem veszem ide, az megint kicsi tmás.

2014. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Meg tudnád mondani hogy egy idegen lónál hogy kezdi el az ember?Egyátalán érdemes-e?
2014. máj. 18. 21:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem is az a lényeg, hogy "hogy" kezdi el, hanem, hogy aki nem ért hozzá az inkább ne próbálkozzon, mert még nagyobb kárt okozhat.

Láttam már olyan lovat, amit a nagy "parellista" kislányok olyan jól felkészítettek, hogy utána minden megrezdülő bokortól összetojták magukat. :)

Gondolom te tetted fel a Monty-s kérdést is (szó használatból ítélve).

Googleben igenis seperc alatt lehet találni hasznos dolgokat. :)

Beírod, hogy Parelli 7 játék vagy Monty Roberts csatlakozás...első linkek elolvasása utána már is lesz némi fogalmad róla. Ne légy lusta megkeresni. :D

Youtube-ra ugyanígy beírsz hasonló dolgokat és csak szórja a videókat (angolul keresve még jobbakat ad). Sok sikert! :)

2014. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!