Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sokat dolgozik? (a kérdésed...

Sokat dolgozik? (a kérdésed túl rövid, magyarázatod túl hosszú)

Figyelt kérdés

Van egy fiatal lovam. Átlagosan heti 5x1 órát dolgozik síkon, még nem ugrunk vele.

A munkanapok száma attól is függ, milyen az idő; van, hogy csak 3-4x megy, van, hogy 6x, de soha nincs halálra nyúzva, és a heti 1 pihenőnap minden esetben jár neki. Néha előfordul, hogy kicsit többet megy, mint egy óra, de nem jellemző.

Munka alatt egyelőre még csak patanyomfigurák, átmenetek, ilyesmik értendőek - mindhárom jármódban.

Ez sok neki? Én úgy gondolom, hogy egy fiatal (6 éves) 700 kilós állatnak nem szabadna belehalnia (sőt...) ennyi munkába, de lehet, hogy rosszul látom.



2014. máj. 18. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem elég neki ennyi, szépen ki fog izmosodni. :)
2014. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Remélem... azt hittem, megerőltetem. Most kap kaszált füvet, kap tápot, dolgozik is mellé, és szépen felizmolódik :)
2014. máj. 18. 20:49
 3/14 anonim ***** válasza:

Inkább a lovaglás minőségétől és a kért feladatok bonyolultságától, a ló képzettségéhez mért nehézségi szintjétől függ a megterhelés mértéke, semmint a lovaglás idejétől. 45 perc koncentrált idomítómunkától jobban el tud fáradni a ló, mint másfél óra lépés-ügetés-vágta, néhány felvétel tartalmú akár pályamunkától, akár tereplovaglástól.


Te érzed a lovadon, hogy mit bír, mi neki a nehéz, te tudod, milyen munkát végeztek, mennyire izzad meg, mennyire tud koncentrálni, ezt látatlanban megítélni sajnos nem lehet.

2014. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyelőre semmi bonyolult idomítómunka nincs még. Meg se szokott borzalmasan izzadni. Úgyhogy akkor úgy ítélem meg, hogy nem dolgoztatom halálra :) Köszi a válaszokat.
2014. máj. 18. 21:14
 5/14 anonim ***** válasza:
nem sok, viszont elég monotonnak hangzik... heti 5-6 lovaglásból 2-nek terepnek kéne lennie...
2014. máj. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze, tudom. Én még nem tudom kivinni baleset miatt, de azért párszor terepen is van. Lassan meg már én is kimerészkedek.
2014. máj. 18. 23:28
 7/14 anonim ***** válasza:
Dehogy dolgozik sokat. Napi egy óra még lightosnak is mondható. Szóval 2 óra mozgás sem ártana neki. :)
2014. máj. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Soknak tartok egy hobbilónak két órát, főleg pályán, monoton körülmények között. Ezt az utolsó miatt írom.

Azonban ha nem boldog a lovad, nem igazi "munkaló", nem vagytok közös nevezőn, akkor bizony sok az egy óra is. Magam részéről a 45 percet mondom ideálisnak, mint valaki előttem, egy fiatal, betanuló lónak, elég agyban. Nem fizikailag fárad le, hanem koncentrációban, ezt jól megfogalmaztam. :)

Ezt azért írom, mert nem tudom mit jelent nálad a belehalni? Rossz a kondija? Vagy nagyon sovány? (táp, kaszált fű. A kaszált fűvel pedig van egy kis problémám. Mégpedig az, hogy nem válogat belőle. Amit magától nem legelne le, mert tudja, hogy nem jó neki, azt lekaszálva megeszi, mert összeolvad a többivel. Inkább legeltesd.)

Ha össze esik a lovad, nekem van egy ismerősöm, akinek össze esnek a lovai, akkor el kell agyalni, hogy a kaján kívül van valami baj. NEM BOLDOG!

2014. máj. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

már bocs, de ha ez így lenne, hogy ha nem boldog nem hízik, akkor a kupecek sose tudnák felhizlalni a lovakat.


egy iskola ló lehet, hogy nem boldog, de egy olyan ló, amivel a gazdája napi 2 órát foglalkozik (beleszámolva a pucolást is) és a többi 22 órában szabad és ráér nehogy már azért ne egyen a többi 22 órában, mert az a 2 rosszul telt neki...


de egyébként terep terep terep! a fiatal lónak is nagy szüksége van az egyensúlya megtalálásához, ki is kapcsol, sokat tanul és máshogy is izmosodik.

2014. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha elmész egy lovardába, a legtöbb esetben látod, hogy melyik ló iskola ló és melyik saját. Vannak kivételek, szerencsére, kell, hogy erősítsék a szabályt.

A kupcek olyan módszerekkel hizlalják a lovakat, amik ideig óráig tartanak, különben nem esnének össze napok alatt. Mindenre van ideiglenes megoldás. Ezt szerintem ki sem kell fejtenem.

Egy állat nem csak azért néz ki jól, mert etetve van, hanem mert azt sugározza. Nem hiába mondják az emberre is, hogy a mosoly és a boldogság teszi széppé, nem az, hogy "jól van tartva".

Vannak olyan állatok, akik nem illenek össze az adott emberrel és az a büdös életbe nem fog jól kinézni, mert alapjáraton nem azt kapja, amitől boldog. És igen 2 óra fontos, hiszen azt tölti az emberrel. Rohadtul nem mindegy, hogy abban a két órában idegbeteg vagy sem.

Mellesleg szerintem a napi 1 óra pálya munka a mozgása NAGYrésze, és ha unja, mire várjon? Meglát és összerakja: apám, megint 100 óra szenvedés. Csak gondolj egy végig szenvedett matekórára. Hiába mész haza és ülsz le a gép elé, eszel, iszol, mulatozol a kövi matekórát sem várod szeretettel.

De persze ezek a szélsőséges esetek. Abból indulok, ki, hogy egy hasonló eset a szemem előtt zajlik.

A csaj vett egy lovat, lovagolgatta, teszem hozzá nem egy órát, másfelet kettőt, aztán elutazott egy időre, lepasszolta a ló elkezdte összekapni magát, pedig volt lovagolva, csak nem két árát. A csaj visszajött, visszaült és a ló, lás csodát összezuhant.... Pedig legelőn van pár társával. Stresszes, ideges.

2014. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!