Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovamat rideg tartásból...

Ha a lovamat rideg tartásból "boxos tartásba" szeretném vinni az árthat neki?

Figyelt kérdés

Szerintetek nem viselné rosszul, nem hatna rosszul az egészségére?

Nem a rideggel van a bajom, nem azért szeretném elvinni:) Csak szeretnék elkezdeni versenyezni, és a hely ahol most van ezt a lehetőséget nem adja meg.Nincsenek rendes pályák, csak néhány akadály. Meg sajnos ezen a helyen nagyon sok dolog szúrja a szemem. Egyébként egy kisbéri lovacskáról lenne szó :)



2014. máj. 21. 13:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

9es !

Én is szeretem a rideg tartást. Szerintem ha megkérdezhetnénk a lovakat melyiket választhatnák ők is azt választatnák.

És mint említettem nem is a rideggel van bajom :)

2014. máj. 22. 11:52
 12/13 anonim ***** válasza:
Ez nem is a rideg tartásnak szólt, hanem, hogy a boxos tartást is lehet lóbarát módon csinálni, hogy minél kevesebbet legyen bezárva. Jártam már jó pár helyen és a "puccosabb" istállókban szokás jobban bent tartani a lovat, főleg ha egy kis sár is van, mert jajj belefekszik és akkor a bértartónak sarat kell vakarni a lováról. Szóval nem szeretem az olyan helyeket, ahol inkább az embereknek kedveznek, a lovak "kárára".
2014. máj. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kétféleképpen vannak tartva a lovaink. A nagyrészük angol bokszos istállóban, reggeltől-estig legelőn, néhányan pedig szintén egész nap legelőn, éjszakára füves, nagy karámban (valamennyit itt is tud legelni), beállóval. Az utóbbiak sokkal jobban érzik magukat. Még ekkora különbség is számít! Furcsa lehet, hiszen éjjelre vannak csak bezárva a többiek is, jól almolt bokszokban, mégis azt látom, szebbek, nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak a csak beállóval tartott lovak. Nekik egyszerűen ez a természetükhöz közelibb.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: ha csak éjjelre lesz benn a lovad, nappal legelhet, akkor nem lesz nagyobb gondja. De ha sokat lesz bezárva, azt akár komolyan megsínyli.

2014. máj. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!