Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi ideig voltatok futószáron?

Mennyi ideig voltatok futószáron?

Figyelt kérdés

Olyan válaszok, hogy "2 alkalom" meg "30 perc" nem igazán érdekelnek. Szerintem a biztos, helyes ülést nem lehet ennyi idő alatt elérni (cáfoljátok meg, ha nem így van). Úgyhogy főleg annak a tapasztalata érdekel, akinek tutibiztos ülése lett:)

Valaki nyugtasson meg, hogy a jó eredményhez idő kell!



2014. máj. 26. 21:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
nekem azt hiszem, bő egy hónap volt, de minden nap, max. minden másnap mentem az edzőhöz, egy-egy órát lovagoltam. :)
2014. máj. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem 9 évesen heti 1-2 alkalommal fél óra, szűk fél év volt. Először rendesen voltizsáltunk, majd nyereg, és amikor ott biztos volt az összes jármód, iskolalovaglás.
2014. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem 1-2 hónap volt,de nèha mèg mindig vagyok futószáron ülésjavítàsra,a talasztalt versenyzök is nèha szoktak :)
2014. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Na most lefújozhatsz, de én sohasem voltam futószáron. Saját lovam volt, nyergem sem volt hozzá, sem kengyel, csak kantár(hámos paci volt)

Felpattantam a hátára, és igyekeztem nem leesni. Azóta már vágtáztam, árkot ugrattam vele, soha nem estem le. Nem tudom hogy helyesen ülök-e, de én jól érzem magam igy is.

2014. máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

Omg... Ahogy olvasgatom a válaszokat, egyre bénábbnak érzem magam...

9 évesen kezdtem lovagolni, egy.. Hmm.. Nem túl profi helyen, hogy finoman fogalmazzak, és az első évben kétszer váltottam lovardát. Összesen kb. 1-1,5 évig futószáraztam, ami nem kevés idő, de az ülésemmel azóta sincs baj.

5 éve lovagolok, végre sikerült jó lovardát találnom, ahol, ha az oktató nem is, de a lovak szuperek. És szerintem kellett az a futószáron eltöltött idő, szinte tökéletes a tartásom, inkább a technikámmal és a segítségekkel van baj, de az se lyan durva. :) Te mióta futószárazol?

2014. máj. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Azt elfelejtettem, hogy hetente 1x lovagoltam, fél óráig.
2014. máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én hetente egyszer háromnegyed órát lovagoltam futószáron. 1 év után mehettem volna a "nagyok"-hoz, az osztályban lovaglókhoz. De a legjobb barátnőm félt a "nagyok"-tól és a "borzasztóan szigorú" edzőtől, ezért még egy évig maradtunk. Mind a ketten. Azóta a barátnőm már abbahagyta a lovaglást, én pedig megbántam, hogy nem kezdtem az osztályban lovaglást hamarabb. Viszont olyan tartásom és egyensúlyom lett, hogy mostmár a "legbakolósabb" és leghisztisebb helyzetekben, durva terepeken se billenek ki a nyeregből (elég jó helyen van a lovarda van a közelben egy meredek gát, a Duna, dombokkal és mászatókkal teli erdő meg egy nagy rét is van, aminek az egyik oldalán árkot is szoktunk ugrani). Díjugratásban versenyzek is a kedvenc lovammal. Amúgy 13 éves vagyok és 5 éve lovagolok (a futószárral együtt). Most már úgy érzem, hogy behoztam a lemaradást és nagyon szeretek edzeni meg versenyezni. :)
2014. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Valamelyik îrta h sose volt futôszàron,Lehet jol erzed magad,de olyan szar tartàsod lehet,h szegeny lovad banja
2014. máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

#8-asnak

Sohasem láttál lovagolni, miből gondolod? Szerinted, a mongolokat, hunokat, avarokat stb. futószáraztatták gyerekkorukban, vagy egyszerüen csak rátették őket a lóra 2 éves korukban, és megtanultak maguktól lovagolni?

Nem mondom hogy tökéletes a lovastudásom, sőőt, rengeteget kell még tanulnom, viszont figyelembe véve hogy soha senki nem tanitott, még soha nem estem le, pedig vágtából ugrottam árkot, elragadott a sárló kanca és bokrok közé vágtatott velem-de végül sikerült megfékeznem- nem olyan rossz szerintem.

Ne érts félre, egyetértek hogy jó hogy az ember futószáron kezdi, és megtanitják neki hogy helyes, de szerintem egy idő után magadtól is rájössz. Csak kicsit hosszabb idő alatt.

2014. máj. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint két-három hónapnak elégnek kell lenni, egy átlagos tehetségű embernek.(lépés ügetés, vágta) Ezt hosszú gyakorlat alapján merem állítani! Néha illik visszaültetni futószárra a már osztályban lovagló kezdőt egy-egy alkalommal javítás céljából. Többen mondják a másfél két évet, ami véleményem szerint egy irreális időtartam, és itt már megkérdőjelezném az oktató szakmai hozzáértését, hozzáállását is!!!!! Az önállóan lovagolni tanulásról csak annyit, hogy ez kapaszkodás a lovon, és nem sok köze van a korrekt lovagláshoz, de akit ez kielégít, az üljön fel egy jól kiképzett lóra és ne lepődjön meg, ha elindítani sem tudja! A "tuti biztos ülést" nem lehet csak futószáron elérni, ahhoz nagyon sok gyakorlás és különböző terepviszony kell. Naivság azt gondolni, hogy futószáron mindent meg lehet és kell tanulni! A futószár adhat egy masszív alapot, amire lehet építeni, amit tovább kell fejleszteni az önálló, osztályban történő lovaglással, aztán jöhet a terep és a speciális igényeket kielégítő szakosodás, amit a végtelenségig tanulni kell. Nincs olyan jó lovas, aki ne tudhatna még többet!
2014. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!