Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi ideig voltatok futószáron?

Mennyi ideig voltatok futószáron?

Figyelt kérdés

Olyan válaszok, hogy "2 alkalom" meg "30 perc" nem igazán érdekelnek. Szerintem a biztos, helyes ülést nem lehet ennyi idő alatt elérni (cáfoljátok meg, ha nem így van). Úgyhogy főleg annak a tapasztalata érdekel, akinek tutibiztos ülése lett:)

Valaki nyugtasson meg, hogy a jó eredményhez idő kell!



2014. máj. 26. 21:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hetes vagyok, és szerintem azért egy nyolc éves gyerek ( annyi idős voltam amikor kezdtem ) még nincs annyira ott fejben , hogy két hónap után menjen a 16 évesek közé osztályba. És azt is írtam, hogy csak a barátnőm miatt maradtam. Meg az edzőm nagyon hozzáértő és jó edző. A futószáras edzőm meg nem volt túl nagytudású szakember. De hát mit csináljak? Az a lovarda volt a közelben. Viszont ahogy írtam, a mostani edzőm nagyon hozzáértő ember, és ő mondta, hogy szerinte tehetséges lovas vagyok. És azt is írtam, hogy versenyzek. Szóval szerintem attól még, mert sokáig voltam futószáron, nem feltétlenül vagyok tehetségtelen!
2014. máj. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! :)

Az én sztorim azt hittem hogy bonyolult, de utána ahogy itt olvasgattam mások történeteit (nem ennél a kérdésnél) rájöttem, hogy nem is olyan ritka. Szóval 2 éve kezdtem el lovagolni, heti egyszer jártam, 4x voltam futószáron összesen, utána betettek osztályba. Az elején a kezdeti sikerek nagyon jók voltak, de aztán elkezdett stagnálni a tudásom, sőt egyre bénábbnak éreztem magam. Aztán voltak hosszabb-rövidebb kihagyások, de a lényeg hogy lett egy csomó rossz tartásbeli szokásom, illetve fogalmam sincs a gyakorlatban a ló irányításáról, de hogy is lehetne ha én csak utazóként ültem a lovon ennyi időn keresztül:D

Jelenleg elkezdtem lovagolni egy másik helyen, és természetesen futószáron vagyok, viszont sokszor nagyon szarul érzem magam amiatt, hogy nekem már nem itt kéne tartanom tekintve az eltelt időt, és hihetetlen nyomorult érzés ez. De próbálom magamban tartani a lelket, ezért is került kiírásra a kérdésem, hogy erőt merítsek belőle:)

Egyébként nem gondoltam sem állítottam, hogy az ember futószáron tanulna meg mindent, én csak a stabilan ülés alapjait kérdeztem, de mindegy, nem is értem ezt a kiokítást igazából, de bizonyára nagyon szükségelt volt:D

2014. jún. 9. 19:02
 13/18 anonim ***** válasza:
Én kb 1 hónapig voltam futószáron és heti egyszer járok és ennyiszer jártam akkor is.Az ülésemmel semmi probléma a mai napig sem (2 éve lovagolok).
2014. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az átlag lovas heti egyszer vagy kétszer jár lovagolni, tehát még ha egy teljes órát futószárazzák is, egy-két hónapon át, ez csupán 4-16 órát jelent. Ennyi idő alatt ígyse-úgyse lesz jó ülése, mert ahhoz évek kellenek, csak legalább megmarad a lovon anélkül, hogy kézzel-lábbal kapaszkodna.


Az elején ennyi elég, de sokkal több értelmét látom annak, hogy a már haladó lovas is rendszeresen üljön vissza futószárra, mert már jobban érti, érzi a lovaglást, mint az első néhány óra után, tudja, hogy mire és miért kell figyelnie és azt is, hogy a különböző súlypontáthelyezések, lábtartások hogyan hatnak a lóra. Egy kezdő még csak mechanikusan csinálja, amit mondanak neki, nem érzi, egy haladó viszont már igen.


20 évvel ezelőtt engem néhány voltizs órán kívül nem futószárazott senki, kiengedtek a határba egy öreg lóval, így magamtól kellett rájönnöm a dolog nyitjára. Később még egy párszor ültem futószáron, de mivel nem fizettem a lovaglásért, senki nem pazarolta rám az idejét. Most már, hogy saját lovam van, magamnak szoktam "futószáras" órát tartani úgy, hogy egyszerű patanyomfigurákat vagy akár csak nagykört lovagolok kengyel nélkül, odaadott száron és így figyelem a ló reakcióját, illetve teszem érzékennyé az ülésre.


Röviden tehát: az igazán jó ülést nem az első futószáras órák alkalmával fogod megtanulni. Még a legjobb lovasoknak is van mit csiszolniuk az ülésükön, tehát megnyugodhatsz, a jó eredményhez idő kell. :)

2014. jún. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én is 5 éve lovagolok. Fél évig futószáron voltam és heti 1-2x mentem fél órákat. Nos, nemmondom,hogy tökéletes volt a tartásom de nagyon sokat segített a futószáras munka. A mai napig van,hogy futószárra tetetem magam,mivel ezzel is eddzem,fejlesztem magam. Kengyel és szárfogás nélküli ügetés stb. Szerintem egyáltalán nem gáz,ha valaki több,hosszabb ideig van futószáron,magàt fejleszti, és a lónak is jobb,ha a lovas nem huppog a hátàn, és megtudja tanulni hogy hogyan adja a lovának a helyes segítségeket.

2014. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
1-2 hónap, de egy barátnőmnek második alkalom után már nem kellett. Azóta versenyszerűen ugratunk mindketten.
2014. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
szűk 1 évig, heti 1x 1 óra lovaglással. nagyon hasznos volt, jó ülésem lett, jól kifejledtek az izmaim is hozzá, szóval megérte. nem bánom egyáltalán hogy ennyi ideig voltam futószáron, pedig néha már elegem volt belőle :)
2014. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Ahova én jártam lovarda,ott fél óráig voltunk futószáron,többet nem.De igazából én is akkor kaptam saját lovat,rajza tanulgattam szőrén.már vettünk nyerget is,de szőrén jobban megy.1év lovastudománnyal még egy angol telivért(5éves),is sikerült belovagolnom.13/l
2014. jún. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!