Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire látszik a csikón...

Mennyire látszik a csikón hogy szakember tanítja-e be vagy én aki lovagol és már több éve foglalkozok lovakkal?

Figyelt kérdés
Egy szakember mivel tud többet tanítani a csikónak? Vagy mit csinàlna máshogy? És ha én tanítanàm be akkor később meglàtszana rajta hogy nem szakember lovagolta be?

2014. máj. 28. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen kérést felteszel akkor igen, meglátszana.

Alapból kéréses, hogy mennyire tudnád belovagolni, mert a be lovaglás meg az hogy alapszinten tudsz lovagolni teljesen más dolog!


Amúgy edző mellett nyugodtan csinálhatod te is, de ezdő felügyelet kell, mert különben nem lesz jó vége.

2014. máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, te mit tudnál megtanítani neki?
2014. máj. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz lovagolni, akkor 1 hónap latt szétcseszed a lovat akemilyen szakmeber lovagolja be... Magyarul így is ugy is sz.r lenne.
2014. máj. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ugratni szeretnék majd vele.
2014. máj. 28. 20:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg. Bár kérdés, hogy te milyen szinten állsz a lovaglással. Illetve elég következetes és türelmes vagy-e hozzá. Mert a belovagláshoz az kell, a lovat rá kell vezetni a feladatra. Mindenesetre pontos segítségadások elengedhetetlenek.
2014. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ugratok és már letettem a rajtengedély vizsgàt.
2014. máj. 28. 21:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy ugratni szeretnél vele az nem válasz a kérdésre, hogy mit tudnál neki megtanítani. Látatlanban senki nem tudja megmondani, hogy képes vagy-e a ló hátát, száját kímélve, a lovat ütemesen, elengedetten, tág keretben mogatni,képes vagy-e kivárni, míg a megfelelő pozícióban, szabadon felveszi a támaszodást, képes vagy-e megfelelő egyensúlyban lovagolni. Mindenesetre én úgy gondolom, hogy akiben a kérdés felmerül, az egyelőre ne üljön csikóra.
2014. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Néhány díjlovas feladatot, tàmaszkodàst,fokozàsokat.
2014. máj. 29. 07:55
 9/9 anonim ***** válasza:
A rajtengedély vizsgára nem érdemes hivatkozni, sajnos az egy nagyon alacsony színvonalat jelent! A ló kiképzéshez nem sok köze van. Mellesleg a rajtengedély vizsgára felkészítést szakember végzi valamilyen színvonalon, és egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy egy jó edző azonos lenne a jó belovaglóval! A szakember annyival tud többet tanítani a csikónak, hogy tudja mit kell tanítani, és azt hogyan! Hogy mit csinálna máshogy, erre nem tudok válaszolni, mert nem tudom, hogy te mit, és azt hogy csinálnád! De nagyon valószínű, hogy egy gyakorlattal rendelkező belovagló jól csinálná, és úgy, hogy a belovaglás után bárki, aki tud lovagolni el tudja lovagolni. Könnyen el tudom képzelni, hogy az általad belovagolt csikót csak te tudod ellovagolni az egyéni kiképzési szisztémád miatt. A kérdésedre válaszolva röviden: igen, nagyon látszik!!!!! A kérdésedből ítélve igencsak szakembernek tartod magad. Ahogy felül a kiképzett csikóra egy valóban a lovagláshoz értő, némi gyakorlattal rendelkező személy egy percen belül megállapítja a kiképzés színvonalát. A csikó kiképzése nem csak elhatározás kérdése, szakmai tudást és korrekt hozzáértést és hozzáállást igényel! Egy nyers csikóból a szakembernek könnyebb kezelhető lovat képezni, mint egy elrontott csikóból használható lovat "csinálni"!!!!! Találkoztam már olyan, dilettáns által "jól kiképzett lóval", hogy a jó lovas sem tudta ellovagolni. Nem a lovas tudása hiányzott csupán a "kiképzőé" a ló semmilyen segítségre nem reagált, illetve néha életveszélyesen. Megegyezhetünk abban, hogy a kiképzés nem amatőr feladat!
2014. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!