Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy ló sánta, fáj a lába,...

Ha egy ló sánta, fáj a lába, akkor is együttműködik a lovasával?

Figyelt kérdés
Az egyik ízülete tönkrement a lovamnak, fél éve nem ült rajta senki. Most is ugyanolyan rossz, de egy vizsgálat miatt meg kellett nézni terhelés alatt a lábát. (A sérülés előtt A szinten idomított, kezdő hobbi-ugróló volt) az első körben nem akart menni, bakolt, meg felfeszítette a nyakát, de aztán szépen elkezdett támaszkodni, maga alá lépni, beadta a fejét, feligazodott, figyelt rám, mindenre reagált, szinte gondolatra lehetett bármilyen jármódra váltani vele. Ha fáj a lába, akkor miért dolgozott ilyen szépen? Meg tudja ezt magyarázni valaki? Én nem tudom elképzelni, hogy miért nem felfeszített fejjel próbált lebakolni a hátáról, de nagyon örülök neki, csak nem értem.
2014. máj. 29. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első körbeni bohóckodás a mozgás örömének szólt. Azért volt együttműködő, mert tisztel, és szeret veled együtt dolgozni, ami nagyon jó jel.
2014. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A lovak (sajnos) eltűrik a fájdalmat, akkor is, ha azt nem betegség, sérülés, hanem a lovas okozza. Beletörődött, hogy hiába fáj neki, attól még dolgoznia kell.
2014. máj. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Csak az nem teljesen világos, hogy miért dolgozik akkor lazán, elengedetten? Máskor is láttam már fájós lábú, sérült lovakat mozogni, ők próbálták kímélni, meg menekülni a munka elől
2014. jún. 3. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!