Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kötelező az alkalmassági...

Kötelező az alkalmassági vizsga és nem dolgozhatnak a nullás lovak? Többi lenn

Figyelt kérdés
Noss kiváncsi lennék hogy valaki tud-e olyan lovardát ahol voltak már az uj lovarda rendelettel kapcsolatban úgy nevezett lovarda ellenörzésen?? Vagy ez hogyan működik pontosan?? Szúrópróba szerüen jönnek ki vagy aki igényli ezt az egészet ahhoz mennek csak?? Kérlek bárki bármit tud ezzel kapcsolatban ossza meg velem. Nagyon érdekelt vagyok a témában ! Köszi

2014. máj. 29. 19:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A ló alapidomítottságához hozzátartozik az, hogy pályán, terepe és futószáron elfogadhatóan dolgozik. Nem hiszem, hogy ez multifunkció - sőt, minimum! Mégis milyen iskolalovak lehetnek abba a lovardában, ha nagy részüket nem tudják futószárra tenni? Ha nincs is mindre szükség, pár alkalom alatt felhozható egy belovagolt ló arra a szintre, hogy a vizsgán átmenjen.

Abban egyet értek, hogy nincs szükség 10 futós lóra, de abba nem, hogy ez egy extra elvárás.


Azt bevallom, nem tudom, pontosan milyen szolgáltatást nyújtó lovardáknak kell vizsgázniuk, de azt hiszem, egy olyan lótól, amelyre kezdőt ültetnek (de ezek szerint csak és kizárólag?) terepen, elvárható, hogy ugyan azt produkálja pályán is, amit kinn. Nem beszélünk nagy dolgokról szerintem, csak hogy be lehessen tenni kettőbe, forduljon, meg álljon meg. Ennél nagyobb dolgot elvárni már luxus lenne sajnos - az alapján, amiket én látok. :(


Szerintem nem kell egy lovat sem eldobni. A "díjló" (már amennyi díjó van Mo-on a lovardákban - kibírja, hogy kétszer kimegy terepre és leteszi a vizsgát, a terepló meg kibírja, hogy egy karámban köröz fejfelvágva és nem a búzamező mellett. Ez nem nagy "átképzés", a vizsga után meg úgyis azt csinálnak a lóval, amit előtte.


Az, hogy a lovak szerető kisgazdihoz vagy vágóba kerülnek, nem a rendeleten múlik, hanem a ló tulajdonosán. Ha a ló neki annyit ér, hogy megkapja érte a maga 150 ezrét, mindegy, hogy honnan, akkor az illető - és az iskola - ezzel önmagát minősíti. Tudom, a lovarda egy üzleti vállalkozás, de ugyanakkor a lovaskultúra otthona is - kellene, hogy legyen - egyben, ahol a lovasok azt kellene lássák, hogy a ló meg van becsülve, nincs kihasználva, szeretve van és értenek hozzá: és ezt a tudást adják át a lovasoknak. Aztán a bilibe lóg a kezem, tudom... Szóval szerintem elsősorban nem a rendelettel van a baj, hanem a mentalitással.

2014. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az a baj kedves válaszolótársam, hogy borzasztóan naiv vagy a pénzügyi kérdésekkel kapcsolatban, és emellett van egy kis szemellenződ is, mert akármennyire hangsúlyoztam neked két hozzászólásomban is, hogy a lovasturizmusban nem csak iskolaló, és nem csak lovasiskola létezik (a rendelet ennek ellenére mindent így akar kezelni, ahogy úgy látom te is), te folyamatosan elbeszélsz mellettem.


Ennélfogva nincs értelme a további eszmecserének.


Kérdező, igen. Ha valakihez úgy jönnek ki, hogy az illető nem jelentette be a lovas tevékenységét a hatóságok felé, és nem hívta ki a vizsgáztatókat, ám azok mégis kiszállnak hozzá, akkor pont úgy megbüntetik és felszámolják őket, ahogy a fentebbi cikkben az le van írva.


Természetesen ha a lovas szolgáltató indítványozta, hogy jöjjenek ki hozzá vizsgáztatni, akkor nem büntetnek, hanem vizsgáztatnak.


És, igen. Nagyon sok kistőkéjű lovardát fognak most kivéreztetni, ha ezt tényleg megcsinálják. Mondhatni szó szerint, mert a fölöslegessé váló lovak többségének eléggé nyilvánvaló lesz így a jövője. Sajnos.

2014. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!