Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám felgyorsítani a...

Laura9810 kérdése:

Hogyan tudnám felgyorsítani a pónim vágtáját?

Figyelt kérdés
A pónim igazából nagyon gyors csak ha ráülők akkor lassan vágtázik. Mint aki ráér vagy nem akarja, hogy le essek. Hogyan tudnám megértetni vele, hogy galoppozni kell?

2014. máj. 30. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
A póni vágtáját jelentősen gyorsítja már csekély mennyiségű paprikaspray is a farka alá permetezve.
2014. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Talán meglepő lesz, amit írok: ki kell könnyíteni és előrehajtani a lovat.


Mondjuk nem értem a kérdést, mert a másiknál, mikor kérdeztem, hogy készülsz-e vele, azt írtad, hogy igen. Most akkor kiderül, hogy még csak nem is megy előre alattad a ló?

2014. máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem tudom mióta van nálad a póni és előtt ki lovagolta, de sokan tanítják a lovuknak, póninak pláne, hogy lovas alatt csak lassú vágta van. ha ezt valaki belenevelte, akkor neked most ki kell nevelned belőle.


első körben pl. másokkal együtt gyakorolhatnál, mert ha mondjuk mellette 2 lovat megeresztenek, nem hiszem, hogy le fog maradni egyedül.


közben könnyíts, hajtsd és jól tudnak jönni ilyenkor a hangjelzések is (cuppogás elsősorban, nem a "gyááá")

2014. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
utolsó válaszolónak köszönöm :) valahogy a pónim jobban megy puha pályán. Mármint próbáltam homokos kocsi úton ami kemény volt és ott lassú volt és próbáltam egy szántáson az meg szerintem jobban kézre állt neki mert gyorsabb volt.
2014. máj. 30. 20:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Szántáson talán nem kéne csapatni.
2014. máj. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szántáson semmiképpen nem kéne, nem csak azért, mert bunkóság, hanem a mély homokban a ló lába nagyon nagy terhelésnek van kitéve, könnyek ínsérülést szenvedhet. szóval semmiképpen se küld meg szántásban!


viszont ha nem akar menni a keményebb talajon lehet, hogy a patája érzékeny. meg van patkolva? gyanítom nincs.

ha komolyan gondolod a versenyt mindenképpen meg kéne patkolni, ha rendszeresen edzel vele rá, akár 4 lábra, sarkas (de minimum stiftes) vasakkal. de ezt majd a kovács elmondja.

2014. máj. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az összes talajformát végigpróbáltad, ami áthat egy ló lábának,ha így folytatod ne lepődj meg azon, ha pónid lassan sem fog galoppozni! Mit jelent az, hogy nagyon gyors? Elképzelhető, hogy nem a lóban van a hiba? Meg kellene tanulni lovagolni, a lovat hajtani!
2014. máj. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük elölről: a nemzeti vágta - a kishuszár vágta is - egy galoppfutam (-szerűség), amire a lovat fel kell készíteni. A lovast is, ha azon a szinten van, hogy megkérdezze, hogyan tudná rábírni a lovát arra, hogy egyáltalán galoppozzon.


Ez nem gyerekjáték, ide tapasztalat szükséges. Szokás szidni a galopposokat, hogy így-meg úgy bánnak a lovakkal, én mindig azt mondom, ne általánosítsunk. Íme az élő példa: sokkal többet ártasz a lovadnak, mintha tréner keze között, munkalovassal, alkalmas pályán, kontrollált körülmények között készülne. Ezt így nem lehet csinálni, mellesleg ha nincs a lóban menőkedv, nincs is értelme. Persze, minden ló tud száguldozni (kivéve mondjuk a tiédet jelen állapot szerint), de ez nem jelenti azt, hogy bármi esélye is lenne. (A telivérek gyorsak, ezt mindenki tudja, de mindig elmosolyodok, amikor mondják nekem, hogy az ő lovuk milyen k..rva gyors, miközben a galoppon semmit nem tett le az asztalra. Az enyém meg igen, de akkor sem állok neki ezt bizonygatni, vagy kimenni a szántásra tökre..szni a lovam lábát). Érted a lényeget?

Röviden: gondolkozz el egy kicsit a felelősségeden, amit a lovadért vállaltál.

2014. máj. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én a lovamat soha nem tenném kit veszélyes dolgoknak! Mindig vigyázok rá és ezután is fogok! Csikókora óta én nevelem és nem bocsájtanám meg magamnak ha valami baja esne ezért is figyelek mindig hogy hol lovagolok vele. Ez a szántáson lovaglás már több hónapja volt (saját földünkön) és semmi baja nem lett a lónak egy vágtától. És lovaglás után mindig le ellenőrzöm a lábait!
2014. máj. 31. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!