Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meg lehet tanulni oktató...

Meg lehet tanulni oktató nélkül is?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy lovat, és ha vennénk egyet akkor nyilván már nem járnék oda ahová eddig. Szóval tudok ügetni, de vágtázni nem.Megtudnék tanulni egyedül vágtázni? Esetleg később ugrani?

#lovaglás #vágta #oktató nélkül
2014. máj. 31. 07:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre sem, kell, aki tanít. Nem elég a lovon fennmaradni, és kiülni az egyes jármódokat - az még csak az alap. A lovaglás része ez után jön. Nem mellesleg veszélyes, mind rád, mind a lóra nézve.
2014. máj. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
72%
Én oktató nélkül tanultam lovagolni, meg lehet tanulni de nagyon sok idő kell hozzá és tudni kell hogy mit hogy kell csinálni. Nem volt a lovardánkban oktató ezért nem volt más lehetőségem, én azt csináltam hogy megkértem másokat hogy csináljanak videót és visszanéztem és tudtam hogy min kell javitanom. Ugrani is elkezdtem tanulni egyedül, de már van edzőm és tény hogy ezerszer jobb így és sokkal gyorsabban haladok mint egyedül. De én is egyedül kezdtem és ahoz képest jobb szintre jutottam el magamtól mint néhány olyan aki edzővel lovagol. Szóval nem lehetetlen...:)
2014. máj. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

NEM!!!!

És hogy mész terepre? Mert a lónak, hogy ne csavarodjon be igen is heti 1szer jó, ha terepre megy. Ha épphogy fent maradsz a lovon, akkor az ön és közveszélyes mutatvány, szóval semmiképpen nem ajánlom.

Ráadásul egyedül hiányos lovastudással még egy jól belovagolt lovat is elronthatsz.

Tanulj meg normálisan lovagolni, mind3 jármódban, tudj idomítani, hogy mit miért csinálsz. Legyenek pontosak a segítségeid, tud lelovagolni alapdíjlovas programot. Ez az ugratáshoz is szükséges. Ugratni viszont edzővel érdemes.

2014. máj. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!:)
2014. máj. 31. 09:13
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Miért akar mindenki lovat??? Már nagyon elegem van ebből "nem ültem még soha lovon de tervezem hogy veszek egyet"


Hagyjatok már fel! Kedves kérdező neked se kelljen még ló ha nem akarsz egy teljesen elrontott, idegbeteg állatot amit később még eladni se tudsz!

2014. máj. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
69%
Én Egyedül tanultam meg lovagolni....egyedül inkább úgy mondom hogy volt aki segítsen de ő se tudott igazán lovagolni de pár fokkal jobban mint én ő is egyedül tanult meg lovagolni és egyébként mi csak terepen lovagoltunk ...sok idő az biztos és bátorság is kell hozzá
2014. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5! nyilvánvalóan azért tettem fel a kérdést, hogy tapasztaltabbak adhassanak "tanácsot", mivel nem célom, hogy kínozzak és tönkretegyek egy állatot. eleve nem értem miért nem lehet normális hangnemben, flegmaság nélkül válaszolni..?! azonkívül kikérem magamnak, h "nem ültem még soha lovon de tervezem hogy veszek egyet"

5 éves koromban kezdtem hobbiszinten lovagolni (persze amit tud egy 5éves csinálni... most 16vagyok;)) sajnos voltak kihagyások, idő és pénz hiány miatt.(leginkább pénz) valamint volt kisebb balesetem is mikor kicsi voltam és féltem visszaülni. szóval azért tartok most csak ott ahol, mert eléggé sok kihagyásom volt. az előző válaszok alapján is felfogtam, hogy nem sok értelme lenne lovat vennem (annál is inkább, hogy nincs is rá pénzem), mindössze feltételezés volt. és egy ártatlan kérdés.

#6. köszönöm szépen:)

2014. jún. 2. 18:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A későbbi lótartáshoz biztos anyagi háttér kell, mert ha nem is bértartásba viszed, ahol alsóhangon havi 40-et kell fizetni, még otthon is be kell ruháznod erre, arra, pl ha szénát és zabot veszel, akkor célszerű nyáron az egész évre valót megvenni, és ugye az nagy kiadás.

Szóval addig is tanulj, lovagolj, gyűjtögess, aztán remélem egyszer teljesül az álmod.

2014. jún. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm:))
2014. jún. 3. 17:53
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem!:) Magadat is butitanád,mivel nem látod magad lovaglás közben.

Még ha nagy elméleti tudással rendelkezel sem.:)

2014. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!