Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit és miket kell hozzá...

Mennyit és miket kell hozzá tudni?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem,hogy miket és mennyit kéne tudni a lovakról és velük kapcsolatos dolgokról ahhoz,hogy az embernek legyen egy sajátja?Félreértés ne essék mielőtt bárki elkezdene oltogatni és belém kötni nem,nem szeretnék saját lovat csupán kíváncsiságból kérdezem!

A válaszokat köszi!:)



2014. jún. 9. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy saját lovad lehessen (mai időkben) már nem a tudástól függ. Ha lovardába viszed és még kezdő lovas/lótartó esetleg tudatlan vagy ott segítenek! Bár ilyenkor nagyon nem ajánlott lovat venni mert könnyen elrontható. Lovat haza vinni akkor lehet ha már valaki eléggé jártas a lótartásban.

Én 7 évig voltam lovak között/lovagoltam aztán váratlanul és tervezetlenül kaptunk egy vágóhídi/mentett lovat. Lovardába vittük ahol segítettek nekem sokat, rám szóltak ha valamit hibásan csináltam, és csak edzővel lovagoltam. 3 év után hazahoztam! Már tapasztalt vagyok lótartásban tudom hogy napi mennyi adag/milyen kaja jár neki, mennyit lehet rajta lovagolni, felismerem a veszélyt (betegségek), tudom mikor kell oltani, patkolni..stb. Szóval ez az én történetem! :)

2014. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem túl sokat. A takarmányozásnak vannak speciális szabályai, mert nem lehet sem túl sok, sem túl kevés, sem túl változatos stb. ezeket kell nagyon tudnod, no meg alap szinten tudnod kell lovagolni és/vagy hajtani, mert a lóval rendszeresen dolgozni kell, különben nem lesz túl készséges, ha egyszer mégis föl akarnál rá ülni...

Ja, meg ezen kívűl tudnod kell felismerni néhány tipikus betegséget, hogy ha kiüt rajta, akkor idejében hívhasd a lódoktort.

2014. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet meghatározni, hogy "mennyit" kell hozzá tudni. Általában az első lovas lótartó olyan problémákkal szembesül még bértartás esetében is, amikre korábban egyálatalán nem gondolt, tehát folyamatában tanulja meg az ember, hogy mit lehet és mit nem, illetve nem árt mellé némi szakirodalmat is olvasni, de a neten is vannak jó cikkek takarmányozásról, elsősegélyről, betegségekről, íratlan szabályokról, amiket be kell tartani.


Amíg a ló bértartásban van, addig az ottaniakkal meg lehet beszélni a dolgot, lehet kérdezni, így adott, hogy olyan horribilis dolog nem nagyon történhet a lóval (ideális esetben), mintha a kezdő lovas rögtön otthon kezdené tartani, annyit tudva, hogy füvet meg zabot eszik és szalmával kell bealmolni.

2014. jún. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2014. jún. 10. 19:32
 5/6 anonim válasza:
100%
Szerintem sem kell 'sokat' tudni hozzá csak az alapokat meg egy pár fontosabbat.
2014. jún. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Az alap dolgokat kell hozzá tudni. Fontos az élőfordulható betegségek ismerete, a takarmányozás mennyisége, a,ló tisztítása. Ezeknek a fontos dolgokat könyvekből, lovakkal foglalkozó emberektől tudhatod meg :)
2014. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!