Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan ló, akinek a lábára...

Van olyan ló, akinek a lábára kell patkó akkor is, ha nem jár olyan talajon, ami ezt megkövetelné?

Figyelt kérdés
2014. jún. 13. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Rossz körmöléssel érzékennyé tett pata tüneteit szokás elnyomi patkóval, holott elvileg a túlkopást megelőzésére szolgál, illetve versenykörülmények között a jobb tapadás biztosítására.


Viszont minden lónál más, milyen az "olyan" talaj. Ez sokszor már csikókorban eldől. A puha talajon nevelkedett csikók, különösen a sportcsikók soha nem találkoznak kemény talajjal, munkába álláskor megpatkolják őket és ezután ha lekerül a patkó, persze, hogy a talp nincs hozzászokva. De még ha csak a hozzászokás lenne a probléma. A kovácsok jellemzően túlságosan megfaragják a talpat és a nyírt, így a terhelést nem tudják viselni. Kevés kovács körmöl jól mezítlábra. A kérdés tehát elég összetett, de röviden a válasz az, hogy van olyan ló. Az már egy másik kérdés, hogy kellő odafigyeléssel és a megfelelő kovács kiválasztásával vajon valóban feltétlenül szükség lenne-e patkóra.

2014. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Pl ismerősöm lova soha nem volt patkolva és szépen elmegy igy is terepen,pályán, de pl az én lovam világéletében patkolva volt és még pályán puha talajon el megy mezitláb de terepen vagy kicsit keményebb talajon csak csetlik-botlik össze vissza szegény :S
2014. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lóra válogatja. Ha elcseszik a lábát, akkor kellhet neki patkó, illetve fejlődési rendellenesség esetén is korrekció céljából. De láttam olyan sportlovat, mely puha talajon dolgozik, de az ugratás miatt van rajta vas.
2014. jún. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahol én lovagolok egy ló sincs megpatkolva. Mindig szépen mennek, a gazdájuk körmöli őket.
2014. jún. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!