Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy postázzak egy nyerget?

Hogy postázzak egy nyerget?

Figyelt kérdés
Megkérdezte a vevő hogy van-e módpostai utánvétre. Egyáltalán hogy lehet egy nyerget becsomagolni? És hogy van ez a súly dolog...?
2014. jún. 14. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Dobozban,de nem fog beleférni.Akkor inkább futár.
2014. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Belerakod egy nagy dobozba és kibéleled, ahol tudod, hogy ne nagyon mozogjon. Az első és a hátsó kápára érdemes rácelluxozni valami puhát.


A posta honlapján fenn vannak a csomatípusok meg az árak is, egy műanyag vázas nyereg szállítási költsége cirka 3000 ft.

2014. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyet legjobb Vaterafutárral küldeni, háznál is van felvétel, legfeljebb egy műanyag zsákba kell berakni. 20 kg-ig elviszik minden további nélkül. Utánvétel a feladónak is macerás, mert feladás után várni kell a pénz beérkezésére, legfeljebb egy ilyen bonyolult esetben, ahol előre nem lehet (vagy igen nehéz) pontosan kikalkulálni a postaköltséget, jöhet számításba.
2014. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azért kipárnáznám a zsákban is, mert ki tudja, dobhajták úgy, hogy leütik a kápáról a bőrt. Dobozban már küldtem nyerget, mert elég kicsi az esély arra, hogy pont arról a környékről jelentkezik valaki, ahol a nyereg is van.


Az utánvétel csak abból a szempontból rizikós, ha a vevő esetleg nem venné át a csomagot, de miért is ne venné. Én biztosan nem fizetnék előre nyeregért, ez már nem olyan világ sajnos, illetve nem is küldeném úgy, hogy majd átutalja az árát.

2014. jún. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A posta 40kg-ig szállít, abba szerintem bele fogsz férni.

Tudni kell róluk, hogy a nem téglatest formájú csomagokra egészen sok felárat számítanak, tehát mindenképpen kell neki egy nagy karton doboz. Kell még egy csomó újságpapíros, azt szétszeded lapokra, és összegyűröd labdákba. Ezekkel jól megágyazol a doboz alján, beleteszed a nyerget, aztán körötte is, középen is kitöltöd ilyen összegyűrt papirosokkal. Ha mindez kész, a dobozt dúsan ragaszd körbe 5cm széles celluxal, és kész is, nem lesz annak semmi baja.

A tarifákat itt találod:

[link]

Érdemes a vevővel előre tisztázni, hogy mennyibe fog kerülni a posta, nehogy azért ne vegye át, mert nem számít rá.

2014. jún. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha nincs utánvét a posta 1860 forint asszem (1800 és 1900 között) pár hete adtam fel utoljára nyerget pont úgy, ahogy az előző írta. erre jön még az utánvét összege, de úgy se több 2500-nál. nagy kartondoboz, benne sok újságpapír. esetleg ha van valami kidobandó lepedőd, vagy egyéb nagy textiled abba becsavarhatod a nyerget, de anélkül se lesz baja.

egy favázas nyereg dobozostul, újságostul 8-9 kg körül van, de 10 kg alatt megáll.

2014. jún. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja és még annyi, hogy "üzleti csomagként" kell feladni, úgy a legolcsóbb.
2014. jún. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!