Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy győzzem le a félelmem...

Ancsuu0329 kérdése:

Hogy győzzem le a félelmem ügetésnél?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el lovagolni és a tan ügetésnél tartok de nem merem el engedni a hevedert.Szerintetek mit csináljak?

2014. jún. 15. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyakorolj! :) Tényleg, nincs más megoldás. A derekad lazítsd el. Rá fogsz érezni, ne félj. Érdemes megpróbálni azt, hogy csak az egyik kezeddel fogod, csak a másik kezeddel fogod... Ezt egy ideig gyakorolod. Aztán továbbfejleszted arra, hogy csak néhány ujjaddal fogod. Végül rájössz, hogy nyilván nem az egész tested súlyát tartod az egy ujjaddal, szóval akár el is engedheted néhány másodpercre... stb. Hamarosan már nem fog a kezed kelleni.
2014. jún. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget mindenképp kipróbálom :)
2014. jún. 15. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyugi,sikerül az.Az tényleg nagyon jól beválik amit leírtak elsőnek,de én még azt is javaslom,hogy próbáld meg úgy,hogy mind a kettő kezed ökölbe szorítod és azzal támasztasz egy kicsit,aztán majd ráérzel és akkor már simán fog menni.

De szerintem nyeregbe sokkal egyszerűbb a tanügetést megtanulni :)

2014. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Akárhányszor tanítottam lovast, itthon, csupán szórakoztatásból, mindig alap ügetésre visszavettem a lovat, mert ott bátrabbak, aztán szépen engedtem, hogy nyugodtan, de gyorsabban mehet-miért írtam le?-Félfelvétel majd, csípőlazítás, comb megtart, vádli ló mellet tartod, de nem lóbálod, lábfej párhuzamos a lóval, váll hátul, cici kidob, kéz lazán 'ott van' és nem görcsösen kapaszkodik! Valószínűleg az edződ itt hibázott egy keveset, mert mindig elmondjuk, hogy NEM GÖRCSÖSEN KAPASZKODUNK, hanem tartjuk magunkat, biztonságképpen!

Tehát, rendezd az ülésed, félfelvétel, csípő lazít, lábaddal tart magad, és próbálj meg összelapulni a lóval, hogy EGYÜTT mozogjatok, és ne pattogj rajta! :) Sok szerencsét!

2014. jún. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm sokat segítettetek mindenképpen megfogom próbálni így amint megyek lovagolni :)
2014. jún. 20. 19:15
 6/6 anonim válasza:
Hogy sikerült? :)
2014. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!