Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyerget lehet lóhoz igazíttatni?

Nyerget lehet lóhoz igazíttatni?

Figyelt kérdés
Van egy Stübben ugrónyergem, amit az előző lovamra vettünk. Őt már nem lovagolom mert megbetegedett a lába, (néha felülök sétálni pár percet, de az elég szőrén is, nem kell már neki nyereg.) Vettünk egy új lovat lovaglásra, őt viszont nyomja elöl a nyereg, sehogy se jó rá. Nem szeretnék nyeregemelőkkel bűvészkedni mert az csak tüneti kezelés, de új nyerget se szeretnék, mert ezt már nagyon megszerettem. Lehet valahogy valakinél (Budapest környékén) lóra igazíttatni a nyerget? Nem tudjátok esetleg, hogy milyen árban lehet kb, és mennyi idő alatt csinálják kb meg?
2014. jún. 15. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:

ha nem jó rá a váz, akkor csak vázcserével lehet, amit azért nem javasolnék, mert hiába veszel egy jó minőségű magyar gyártmányú fa vázat, a minősége a nyomában nem lesz a stübbenének és a nyereg pedig sokat veszít az értékéből...


de egyébként megcsinálják, kb 20.000 egy új váz a munkadíj 20-25.000 ft, tehát az egész 40-45.000 ft. nem olcsó.


gondolom más markamra méretre van szüksége a lovadnak. esetleg próbálj keresni ugyanolyan típusból más méretet és elcserélni...


a marvas a vázzal annyira együtt van, hogy nem igen lehet csak a markamrát megváltoztatni egy nyergen. talán ha csak minimális a különbség (mondjuk 1-el kisebb, vagy nagyobb markamra kell) akkor lehet...


beszélj egy nyergessel, kérj árajánlatot és eldöntheted, hogy megéri-e, én nem javaslom.


1 hónapot biztos ülnek rajta, bár a munka szerintem 2 hét alatt kész van, de hát ilyenek ezek a nyergesek...


ha érdekel privátban tudok küldeni kontaktot, aki csinál ilyet.

2014. jún. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért nem javasolja az első, szerintem nem csak, hogy nagyon jó ötlet, de valszeg jobban jársz anyagilag is, mint egy másik nyereggel, emellett ez tutira passzolni fog. Nagyon nagy lutri használt nyerget venni méret szempontjából, hacsak nem fogsz ki egyet olyan olcsón, hogy az átalakítás még belefér anyagilag. Újat venni meg abszolút nem éri meg.


Olyan 40 ezer körül lehet a vázcsere, nem tudom pontosan, de én is nemsokára cseréltetem az én nyergemben. Ha csak alakítás kell, az olcsóbb, kb. fele, de majd megmondják. Őt kérdezd meg: [link]

De pl. Neizerék is vállalnak átalakítást.

Hogy mennyi idő, passz.

2014. jún. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!