Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az angol vagy a western...

Jucinene kérdése:

Az angol vagy a western lovaglás a nehezebb, és miért?

Figyelt kérdés
2014. jún. 16. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Egyik se könnyebb vagy nehezebb a másiknál, mind a kettő kellően összetett ahhoz, hogy az ember tanulja, míg él.
2014. jún. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyik se nehezebb a másiknál. Mindkettőnél az a cél, hogy egy jól belovagolt, segítségre átengedő lovat kapjunk, illetve ezt az átengedősséget megtartsuk mindennapi lovaglás során (ez lehet akár hobbi terepezgetés vagy versenyzés is), csak a két stílus különböző utakon éri ezt el.
2014. jún. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen amator vagyok a temaban de azt tapasztaltam, hogy szamomra a western konnyebb.

Fiatal koromban barmikor bucsu vagy vasar vagy egyeb esemeny volt es a helyi lovarda kihozta a pacikat mutatoba, vagy olyan helyen kirandultunk szuleimmel, ami lovarda kozelben volt, akkor mindig eltem a lehetoseggel hogy nyeregbe uljek. Mindig angol nyereg volt es mindig ugy tunt hogy tok az elejen kezdem az egeszet, hiaba volt mar tobbszori lovaglos elmenyem (akar szabadon karamban, akar futoszaron).


Aztan kimentem a nagy Amerikaba es ott (is) tobbszor nyeregbe pattantam es nem tudom hogy miert de ott sose volt semmi gondom. Ment siman az ugetes a vagta, minden. Mintha vilag eletemben azokat a lovakat lovagoltam volna...


Aztan vissza Magyaro-ra, ismet angol nyereg es ismet sorozatos benazasok es folyamatos kommunikacios problemak a lovak es koztem.... Mai napig nem jottem ra, hogy mi volt ennek az oka. (ja, nemcsak Magyarorszagon lovagoltam, hanem Angliaban es Belgiumban is, szoval nem a magyar pacikkal van a gond ;)

2014. jún. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenkinek más.

Nekem a western egy kicsikével nehezebbnek tűnik mint az angol.De mind a kettő valamennyire nehéz :)

2014. jún. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 pajkii ***** válasza:
100%
a western lovaglas sokkal konnyebb. 12 eve lovaglok. 8 evig folyamatosan angol, mostmar tobb western. a westernnyereg kenyelmesebb es esetleges bakolaskor sokal konnyebben fent tudsz maradni. az angol lovaglasban tul sok a szabaly.. feszes szar de ne tepd a szajat de ne lotyogjon a szar.. huzd ki magad. rosszul all a kezed.. legyen egyvonalban ez meg az meg amaz. westernbe felulsz lrlazitod a zarakat. sokkal kenyelmesebben ulsz es a vagtat is jobban erzed benne. szinte szabalyok nelkul van. angolban en mindighibazok. weszernben nem lehet.
2014. júl. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

"sokkal kenyelmesebben ulsz es a vagtat is jobban erzed benne." - nem vagyok "profi" lovas de nekem is ugy tunik. Az angol lovat soha nem tudtam ravenni, hogy vagtazzon, csak amikor az oktato kiadta neki a parancsot.

A western pacit pedig csak megtoltam kicsit a csipommel es mar vagtazott is.

Az angol nyeregben mindig ugy ereztem, hogy valamiben kapaszkodnom kell, kulonben leesek.

A western nyeregben meg azt is megcsinaltam (kivancsisagbol), hogy vagta kozben elengedtem a szarat es kitart karokkal lovagoltam es teljes biztonsagban ereztem magam, pedig eleg gyorsan mentunk ;)

(bocs ha nem szakszeruen magyaraztam el, mint mondtam laikus vagyok a temaban)

2014. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Utoló, ez a ló képzettségének fokától függ, nem a stílustól. Az angolos ló valószínűleg egy befásult automata ló volt, míg a westernes egy érzékenyre képzett, átengedő ló. Ennyi a különbség.
2014. júl. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
szia :-) ez mindenkinél más, például én westernben lovagolok nekem könnyebbnek tűnik mint az angol de kinek ,hogy szerintem próbáld ki mind kettőt és meglátod :)
2015. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Hát a két stílust így annyira nem lehet összehasonlítani,hogy memeik a nehezebb, más a kettő
2016. aug. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!