Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyen loval hogyan kell vágtázni?

Ilyen loval hogyan kell vágtázni?

Figyelt kérdés
Egy olyan lórol van szó aki nagyon nehezen ugrik be vágtába(iskolaló)de hamár beugrott akkor rendesen megy de nehéz beugratni mert a pálcával nem lehet hozzáérni mert akkor bakkol egy nagyon nagyot de ha rendesen adom a megfelelő segítséget akkor csak üget.Ilyenkor mi a teendő?

2014. jún. 22. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Igenis meg kell pálcázni, utána kiülni a bakolását, és újra megpálcázni, újra meg újra, egészen addig, amíg a fenyítést el nem fogadja, vagyis bakolás helyett meg nem csinálja azt, amit kértél tőle.

Ha ráhagyod, hogy ignorálja a segítségedet, és ellentszegüljön a fenyítésnek, akkor soha semmire nem fogsz vele menni. Ma még csak vágtázni nem hajlandó, holnap esetleg már a kapun kimenni sem, vagy éppen ő fogja megszabni az útirányt... hát kell ez neked? Ugye, hogy nem. Akkor pedig keményítsd meg a szívedet, és játszd le ezt a mérkőzést a pacival!

Ha akarod, elmegyek egy videokamerával... ;-)

2014. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jaj már ott a magyarázat ,hogy iskolaló. Mindenki rángatja ide-oda,agyontompított bent körözgető munkát lehet már unja. Elkéne vinni terepre ,hogy rendeződjön az agya,pálcával beleütni a vágtába nem jó, ha rendesen adod a segítségeket vennie kell,esetleg több derék kell hozzá azt tudom elképzelni,viszont ha rendes segítségekre sem reagál,akkor valószínű unja a banánt meg a sok hülyét.Ki kéne vinni terepre és ott ugratgatni vágtába,vagy egy mezőn lovagolni,utána bent is jobban menne.
2014. jún. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor sem makrancoskodhat, ha unja a banánt. És ha már bent engedelmes, akkor esetleg el lehet vinni kirándulni.
2014. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Semmiképpen ne pálcával ugrasd be ,azzal némi segítséget adhatsz ( én popsira szoktam, attól függ hogy viseli) , eleinte én nagyobb kiskör elvégeztével próbáltam beugratni a lomha iskolalovat, elsőre lehet nem sikerül de hatásos, ne feledd beugratásnál a külső csizmád kissé húzd hátrébb és tartsd a bordáinál ott hogy érezze hogy még nincs pihenő, belső csizmáddal hajtod ütemre minden vágtaugrásnál.Az a lényeg hogy ne hagyd pihenni ..;) próbálkozz!
2014. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pont attól a "kirándulástól" lesz bent is engedelmes. Pálcával beleütni hülyeség,de csináld,párszor beugrik,aztán már arra is inmunis lesz,eltompul teljesen rá aztán sokra mentél vele. Ameddig unja bent a banánt,dolgoztathatod,attól nem lesz jobb.Te mindig csak dolgoznál,ugyanúgy belefásulnál. Iskolalovaknak a legszarabb a munkájuk.
2014. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez elvi kérdés. A ló nem irányíthatja a dolgokat. Én bizony nem mennék kéjkirándulásra egy olyan lóval, amelyik a segítségekre nem reagál a fenyítésekre meg bakol, de ha neked kedved van hozzá, ám csak tessék. Azért vigyél magaddal egy GPS-es mobiltelót, hogy el tudd mondani a mentőknek, hova kell menniük érted. ;-)
2014. jún. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Te meg mentsd el a vágóhíd számát első helyre a mobilodba,mert te felfogásod szerint a ló csak egy gép,tőled menekülne szerencsétlen inkább a halálba. Terepen kitisztulna az agya,lehet a te lovaglótudáson megáll a pályán való körözgetésnél de egy korrekt lovas eltud lovagolni terepen is egy lovat,az meg ,hogy bakol már az unalom jele is lehet,itt nem arról van szó ,hogy egy idegbeteg ló van,amin kapaszkodni kell,itt egy besavanyított befásított lóról beszélgetünk az elmondások alapján,aminek pont az tesz "jót" ha még tovább zsigereled azzal amitől éppen ilyenné vált..
2014. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat én is inkább kivinném terepre.
2014. júl. 10. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!