Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet egy 18 éves arabot...

Hogy lehet egy 18 éves arabot lefárasztani? (lent)

Figyelt kérdés
szóval foglalkozom egy 18 éves sh arabbal, nyereg alatt nagyon szépen menne, de annyi energiája van, hogy rohan mindig. a ló régebben lovagolva volt, de az utóbbi 6-7 évben csak állt, szóval ki volt téve a legelőre. érzékeny ló, szépen fordul, gyönyörűen reagál a segítségekre. kicsit ki kellene engednie a gőzt, de ez abban a karámban ahol vannak nem lehetséges. nem saját, terepre nem vihetem ki. futószárazom minden felülés előtt, de semmit nem használ. valami ötlet? vagy csak úgy lehetne ha megengedném neki hogy valahol fussa ki magát?
2014. jún. 23. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Sokat segítene lehet hogyha egy nagy placcon engednéd, na hadd menjen, aztán vágtázzon egyet. Sok lónak ez a baja hogy nem tudja az adrenalint levezetni, kiadni a gőzt és emiatt nyűgös. Próbálkozz hátha most hogy nem áll már másképp lesz.
2014. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az arabok alapból menősebek. Szerintem is jót tenne neki ha lenne lehetősége valahol jól kivágtázni magát ! Az én lovam is néha ilyen(pedig nem arab)... alig lehet vele dolgozni de ha jól eleresztem és úgy meg ahogy ő akar utána mint az angyal olyan ;)
2014. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy nem futószárazod le, csak ráülsz. Az én egyik shagyám is ilyen. Ha futószárazom munka előtt, akkor csak felpörög. Ha nyereg alatt melegítem, tökéletesen dolgozik.
2014. jún. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) van lehetősége rohangálni, egy elég nagy füves területen van a "csikójával". ha el is indítom van hogy több ideig mennek, rohangálnak, de van hogy csak a karám túlsó végébe. sajnos nincs lehetőségem nagyobb helyre vinni. próbáltam azt is hogy egyből felülök, és nem futószárazom le, de csak rosszabb. így is mindig felvágja a fejét, nehéz megtalálni hogy jó legyen, mert ha csak egy picit is jobban a zablához nyúlok mint kellene, már az égben van a feje, meg lefejel... és ha nincs lefutószárazva ezt állandóan csinálja. gondoltam rá hogy terepre kellene kivinni, ott van a tanya mellett egy hosszú egyenes földút... de nem az enyém a ló, nem tudom mit szólna hozzá a tulaj ha ki akarnám vinni. szerintetek ha ott megengedném hogy had menjen ahogy tud meg akar, jobb lenne utána?
2014. jún. 24. 12:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem. Így, hogy leírtad, mi a gond a lóval, hiába is viszed terepre. Egészen egyszerűen baromira rosszul lovagolták be, fogalma sincs a lónak, mit és hogyan kellene csinálnia. Gyakorlatilag elölről kellene kezdeni vele mindent, kérdés, hogy így 18 évesen még mit hajlandó megtanulni.

Terepen kifejezetten vigyázz az ilyen lóval, mert még lehetnek trükkös ötletei.

2014. jún. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem hinném hogy rosszul volt belovagolva, csak azért a 7-8 év alatt, mikor csak enni adtak neki meg körmölni jártak, felejthet dolgokat. meg alapból nagyon érzékeny, de a segítségeket jól veszi, fordul súlyra, megáll szóra. a karámban ha vagtázunk, akármennyire érzem hogy menni szeretne, ha szólok neki hogy álljon meg, akkor megáll. :)
2014. jún. 25. 12:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Most akkor jól veszi a segítségeket, vagy égben van a feje és lefejel????? A kettő nagyon nem jön össze szerintem.... És nincs igazad, 7 év alatt sem felejt a ló, pláne az arab, legfeljebb kell pár nap míg újra belejön, megtalálja az egyensúlyát újra lovas alatt stb. De nem felejt el semmit. Tapasztalatból mondom.
2014. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de össze jön :) de mindegy, azért hiába arab, lehetnek különbségek.
2014. jún. 26. 14:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem hiába shagya... és őket szokták távlovas versenyekre vinni :D szerintem az csak ideiglenes ha fut egyet, hosszabb távon jobb, ha dolgozol vele. Idomító munkát, sokat, hogy egy kicsit agyban is fáradjon el és koncentráljon. Egy fél tonnás állatot úgysem tudsz kifárasztani... Fáradjon el magától, dolgoztasd, felvételek, kiskörök, járóiskola, beemelések, mindenféle alakzatok, hosszhajlítások stb a skála végtelen.
2014. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!