Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék venni egy saját...

Szeretnék venni egy saját lovat. Mit kell tudnom a lótartásról?

Figyelt kérdés

Vidéken élek egy város legszélén, és a "szomszédunk" a határ, szóval volna a lónak legelője, ahol tudna legelni, szóval a kaja letudva. Az udvarunkon ki tudnék alakíttatni egy bokszot neki, bár a fűtét már neccesebb lenne megoldani, de ezért is szeretnék valamilyen szívós fajtájú lovat. Tudnátok ajánlani valamilyet? Lehetőleg ne legyen túl nagy, de ne is legyen póni. Nincsenek nagy igényeim e téren, de azért nem szeretnék ronda kinézetű lovakat mint pl a fríz.

Akkor szeretnék még pár infót kérni a lótartásról. Például, hogy milyen gyakran kell takarítani őket? Aztán nem lesz magányos, ha egyedül tartom majd a pacit? Be lehet festeni egy ló szőrét ételfestékkel?

Mindenképp itthon szeretném tartani a lovat, mert a lovardákban nem bízom meg. Ahol eddig jártam e téren mindenhol soványok voltak a lovak, és nem bíznám olyan emberekre a lovam gondozását. Az unokatesóm lovagol már évek óta, szóval ő azért besegítene ebbe a lótartásba ha kéne.



2014. máj. 4. 20:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Vegyél hintalovat, azzal nem lesz gond!
2014. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Jajj nagyon vicces vagy drága Deggial nevű felhasználó... Ezzel a megnyilvánulásoddal bizonyára milliókat mosolyogtattál meg.. -.-"

Mostantól, kérem, hogy csak értelmes emberi lények írjanak választ! Köszönöm ♥

2014. máj. 4. 20:30
 3/19 anonim ***** válasza:

-a kaja a legelővel nincs letudva,abrak akkor is kell neki, ha olyan nagy a legelő, akkor is kell télen széna.

-a boxot szigetelni kell.

-mit értesz a szívós alatt?

-a ronda az relatív, nekem pl. a frízek is tetszenek.

-minden nap pucold le őket, de nem ez a legfontosabb, amit tudnod kell.

-egyedül nem tartunk lovat. minimum másik patás kell mellé, de egy póni lenne a legtökéletesebb, ha nem akarsz még egy lovat.

de még mielőtt elmennél lovat venni, az unokatestvéreddel menj el lovazni, kérdezz, tanulj. nem olyan egyszerű ám a lótartás, mint ahogy elképzeli az ember. ismerned kell a betegségek tüneteit, minden nap kell etetni, itatni, foglalkozni vele, szeretgetni, tanítani, pucolni, nevelni, dolgozni. és az anyagiakat meg sem említettem.

2014. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy csak hülyéskedsz... az elsőnek igaza van, ha ennyire "értesz" a lovakhoz, inkább egy hintalovat vegyél.
2014. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Bizony, nem poénból írtam, csillagom!
2014. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Deggial, hát te mindig megmondod a tuti :D


Egyébként a google a barátod. Beírod, hogy ló tartás, elolvasod az első oldalon lévő összes oldalt, azután beírod, hogy ló etetése megint az első oldal, aztán pedig milyen lovast ajánlotok kezdőnek? itt mehet az első és második oldal is, ha megvagy beírod hogy xy ló tartása,etetése,tapasztalatok, aztán ha még kérdésed van akkor nyugodtan tedd fel.

2014. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Most miért kell ilyen durvának lenni?? Én csak feltettem egy kérdést, és kértem pár tanácsot, mert tudtam, hogy itt úgyis vannak olyan nagy "szakértők". Nagyapám tartott egyszer egy lovat, és 17 évig el tudta tartani, pedig nem vett neki semmi extrát... Csak legeltette, meg néha adott neki zabot, télen meg szénát. Mi ebben olyan nagy ügy? Ezt akárki meg tudja csinálni.. A vadonban is élnek lovak, akkor én miért ne tarthatnék egyet a saját birtokomon? Az anyagi részével nem volna probléma.

Mozgáslehetőséget is tudnék neki biztosítani, mert jómagam is tudok lovagolni. Meg az utcámban élnek gyerekek, akik még örülnének is neki, ha megengedném nekik, hogy lovagolják a lovamat. Szóval ezzel sem lenne probléma. Csak ajánljatok kérlek nekem egy konkrét lófajtát (ami nem hintaló, ,mivel az tudtommal nem egy fajta okoskáim).

2014. máj. 4. 20:43
 8/19 A kérdező kommentje:
Mharchell nevű felhasználó drágám... Köszönöm, hogy egy ilyen "hasznos" válasszal tudtál szolgálni. Erre magamtól tényleg nem jöttem volna rá... -.-" Csak tudod, gondoltam az gyorsabb megoldás volna ha itt helyben megkérdezem tőletek, ahelyett, hogy órákon át olvasgassak olyan oldalakat, ahol egyáltalán nem biztos, hogy értelmes dolgokat írnak!
2014. máj. 4. 20:45
 9/19 A kérdező kommentje:
Egyébként szívós ló alatt azt értem , ami kibírja az enyhe magyar teleket egy fűtés nélküli helyiségben. De ha ilyen ló nincsen, akkor végül is be tudok szerezni egy infra lámpát... Abba az 5-6 ezer forintba nem halok bele.
2014. máj. 4. 20:49
 10/19 anonim ***** válasza:
de ugyan mondd már meg, miért akarod befesteni?
2014. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!